Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy ten pomysł jest dobry?
Tak. 5 33.33%
Nie. 10 66.67%
Wolę inne rozwiązanie. 0 0%
Głosujących: 15. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 11-12-12, 12:19   #1
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Lightbulb Obrażenia zadawane przez rycerzy.

Dużo osób twierdzi, że problemem jest obrona rycerza 2h w porównaniu do obrony rycerza 1h. Według mnie nie tu leży problem, lecz w różnicy w zadawanych obrażeniach.
Różnica między atakami maksymalnymi, a minimalnymi jest zbyt duża, przez co nie widać wielkiej różnicy między rycerzem 2h, a 1h.
Rycerz 2h powinien zabijać potwory szybciej, niż 1h, dzięki czemu otrzymać mniej uderzeń od potwora (tego nie ma), a 1h wolniej, lecz i obrażenia jakie doznawał powinny być mniejsze (teraz to jest).
Proponuję by atak minimalny wynosił 1/2 - 1/4 ciosu maksymalnego, czyli jak rycerz maksymalnie może zadać 400 obrażeń, to cios minimalny wynosiłby 100 - 200. Byłoby to uniwersalne rozwiązanie, gdyż rycerz 2h ma większe ciosy o 25%, które teraz byłyby bardziej widoczne, mimo iż różnica obrony została by bez zmian.
Taka modyfikacja nie potrzebowałaby (jak sądzę) dużych zmian , zwłaszcza w ekwipunku, który uległ bardzo dużym zmianom.

Co sądzicie o mojej propozycji?
Miło by było ujrzeć odpowiedź osoby z administracji servera. :)

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 11:38
Arkadiasz jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 12:24   #2
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Wyniki naszych testów prowadzonych przez około 5-10 minut dla jednej postaci w monka (pozbawionego jakiegokolwiek defa):
rycerz jednoręczny, 100 skilla, elfi miecz
Cytat:
Max - 424
Średnia - 214
rycerz dwuręczny, 100 skilla, elfi miecz:
Cytat:
Max - 530
Średnia - 265
Naprawdę nie ma różnicy?
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 12:34   #3
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Różnica po miedzy rycerzem 2h a rycerzem 1h na 100lvl z elfickim mieczem wynosi (średnie obrażenia 51 więcej niż rycerz 1h). Czy również rycerz 2h otrzymuje większe hity o średnio 51 niż rycerz 1h ?
Attax jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 12:38   #4
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

... Nie wiem czy udajesz czy nadal nie rozumiesz, rycerz 2h dzięki większym obrażeniom zabija potwora szybciej = krótszy czas otrzymywania obrażeń, więc tak dokładnie nie da można tego zamienić. Może zobrazuje to.. rycerz 2h zabija smoka w 2 tury, a 1h w 3. 2h otrzymał 2 ciosy + czary, a 1h 3 ciosy + czary..
Didrika jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 13:46   #5
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie

szczerze to sie nie znam na rycerzach, ale jakbys do tego dodala jeszcze obrażenia jakie otrzymał 1h i 2h np. od kościanego smoka byłoby super
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce
sebastianix jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 13:54   #6
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał Didrika Zobacz post
... rycerz 2h dzięki większym obrażeniom zabija potwora szybciej = krótszy czas otrzymywania obrażeń...
I o to mi właśnie chodzi, same hity nie są większe, za to nie pojawiały by się sytuacje, gdy rycerz bije po 10, gdy hity w jakiegokolwiek potwora to średnio 300.
Arkadiasz jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 15:21   #7
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Wyniki naszych testów prowadzonych przez około 5-10 minut dla jednej postaci w monka (pozbawionego jakiegokolwiek defa):
rycerz jednoręczny, 100 skilla, elfi miecz

rycerz dwuręczny, 100 skilla, elfi miecz:


Naprawdę nie ma różnicy?
Ta różnica jest tak żałośnie niewielka, że jej nie ma niemal. Biorąc na przykład Czerwonego Smoka, to jest to około 28 do 35 ataków. Dodajmy do tego chwiejność dmgu i różnicę możemy spokojnie rozpiąć 28-30 do 33-35 ataków. I w tym momencie mamy tak bardzo zbliżone obrażenia, że na dobrą sprawę sprowadza się to nie do umiejętności, rozwoju postaci i wyboru pomiędzy 1h a 2h, a zwyczajnie do szczęścia. Komu wejdą lepsze hity.
I to ma być ta 25% różnica? 25! To jest 1/4. A jak podałem wyżej, tego absolutnie nie widać. Na przykładzie Slythii też tego nie widać, bo to nie jest różnica 25%, a mniejsza. ;)
Wicked jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 15:40   #8
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Ops, rzeczywiście! 23.8%.
Didrika jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 15:50   #9
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie

Cytat:
Napisał Didrika Zobacz post
Ops, rzeczywiście! 23.8%.


No nie, rycerz 2h jest do dupy, kończę grę.

Ile razy jeszcze macie zamiar wypisywać na tym forum bzdury tudzież jawne kłamstwa? Tylko wprowadzacie w błąd innych graczy, jeżeli waszym subiektywnym zdaniem profesja jest słabo to ją zmieńcie bo widocznie nie umiecie nią grać. 10 razy było już powiedziane że obrażenia są dobrze zbalansowane, macie twarde dowody w postacie testów, a wy dalej swoje bo nie ogarniacie.

Dodam jeszcze do postu Didriki: większe obrażenia = szybszy exp a to jest wartość praktycznie bezcenna, to że więcej obrywacie wpływa tylko na większe koszta, a po tym update, jeżeli nie potraficie dobrze zarobić to naprawdę, zmieńcie profesję.
Majkul jest nieaktywny  
Stare 11-12-12, 16:16   #10
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Cytat:
Ile razy jeszcze macie zamiar wypisywać na tym forum bzdury tudzież jawne kłamstwa? Tylko wprowadzacie w błąd innych graczy, jeżeli waszym subiektywnym zdaniem profesja jest słabo to ją zmieńcie bo widocznie nie umiecie nią grać. 10 razy było już powiedziane że obrażenia są dobrze zbalansowane, macie twarde dowody w postacie testów, a wy dalej swoje bo nie ogarniacie.
Aha. Jeżeli naszym, graczy, zdaniem coś jest nie halo, ale administracja i parę ludzi na testserverze, którym może się chciało, a może nie, mówią, że jest cacy, to znaczy, że jest cacy?
I jakie twarde dowody? Testy to niby dowody? Testy oznaczają tyle, że ktoś pobiegał 10 minut, pobił potworki i zobaczył, że mu weszło parę lepszych hitów.
To jest naprawdę wyjebiste w kosmos, że o rycerzu 2h wypowiada się osoba grająca magiem. Myślę, że musimy zapytać jeszcze parę osób co nie grają, wszak one będą najbardziej obiektywne, nie wiedząc w ogóle o czym jest mowa.

I tak, większe obrażenia = większy exp. Pod warunkiem, że faktycznie obrażenia są znacznie większe, a nie, że różnica średnia to 40. Na czerwiach może 40 hp robi wrażenie, ale nie na potworach, które mają po 6 tysięcy życia. Od dawna jest mowa, że 1h to tank i ma brać obrazenia na pysk. Okej, zgoda. Ale w takim razie jaki jest sens rycerza 2h, który nie łapie się ani na tanka, ani na dpsa. Fakt, moim rycerzem 2h tankowałem wszystko, co się tankować dało, ale to nie oznacza, że 2h jest dobrym tankiem. A teraz, gdy obrony mam 5, to szczerze mówiąc nie porwałbym się na te rzeczy, które robiłem wcześniej, przed updatem.

I w odpowiedzi na Twoje pytanie: nie mam i nie miałem zamiaru nigdy wypisywać bzdur, toteż nie odpowiem. Ale jeżeli chcesz wiedzieć ile jeszcze będę mówił co myślę - całe życie. :)
Wicked jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin