Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 06-03-19, 13:17   #11
Drain
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 56
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
1.
Zmniejszenie redukcji wszystkich tarcz i zwiększenie skalowania obrony tarczą.

2.
Udostępnienie zwiadowcy cain teram w party.
ad.1 Jak najbardziej samo załozenie tarczy obecnie zbyt duzo daje, nawet na strasznie małych skillach. Grając jako zwiad i tak ucieka się przed potworkami, tarcza rzadko się przydaję jedynie jakieś ekstremalne przypadki.

ad2.Na h-lvlu bijąc mobki pojedyńczno jakoś nie odczuwa się tej bezuzytecznosci zwiada w th. Za to na małym poziomie napewno wygląda to tragicznie te 5% kryta w party chyba by nikogo nie zbawiło. Kiedyś tez myslalem zeby zwiad był bardziej viable pod mass hunty to wypadałoby przerobic czary typu ostrzał i jego obie silniejsze wersje jako wave bo te czary w obecnej formie sa bezuzyteczne(trzeba by zaznaczać blokera zeby bic jak najwiecej mobów+przedługi cooldown) lepiej w 99% przypadków spamic hape odes kpiro w jednego mobka.
Zasięg ostrzału i jego silniejszych wersji wyglądałby w mojej wizji tak ze:
2sqm przerwy i obszar 3x3 który będzie zadawał dmg
Zdjęcię poglądowe xD

Drain jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 14:20   #12
sandvor
 
Zarejestrowany: Lut 2013
Postów: 5
Domyślnie

Uwazam, ze zwiadek powinien miec wiekszy udzial w obrazeniach th niz mag duchowny. Mag Cie uleczy, przyzwie jakies kreatury. Zwiadowca conajwyzej pozbiera loota i zada 90% obrazen maga duchownego
Jak mu dobrze polosuje hity xD
Nie chcem tutaj zachecac do nerfienia maga, bo samo to jak jest papierowy daje duza przewage nad nim. Jednak chcialbym zeby zwiadowca(nekro) stanowil wiekszy procent obrazen niz mag duchowny czy to single target czy mass target. Chyba kazdy sie zgodzi, ze madrzejszym wyborem jest wziac dwoch magow na th nizeli kombinacje mag+zwiad
Mag duchowny - leczy, runki beam, runki single target, przywołańce
Zwiadowca nekromanta - umie zabic jeden cel w podobnym czasie XD
Ano, jest tez szybki wiec dzienne szybko wpadaja
To moje widzimisie wiec zachecam do krytyki, otworzenia oczu na inne aspekty bardziej doswiadczonych graczy
Do tarczy sie nie odniose; nie znam, ale widzialem jak ktos uzywal.
sandvor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 15:52   #13
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Cytat:
Napisał Medalikarz Zobacz post
Nie spotkalem się z użyciem przez zwiadowców deszczu strzał, może problem leży w złym podejściu do tego.. czemu nie odlaczyć się od TH, iść osobno(poza party) z drużyna lub przed nimi na skradaniu i używajac deszczu strzał czy lurować stworów w stronę drużyny uciekajac na odesce, pierścieniu szybkości i miksturce? Może to kwestia szablonowego myślenia? Zwiadowca ma swoje bonusy z szybkości, skradania, atakowania przez pojedyncz mobki, nie atakowania przez pomniejsze stworki czy wręcz miłej grze solo, oraz polowaniu w PVP, ma do zaoferowania odpowiednik mwala(ele) przez który może strzelać, oraz zawsze może iść poza Teamem jak jego nazwa wzkazuje, to nie jest powiedziane że musi, tylko pazerność na te pare % loota powoduje że ludzie tak chodza. Były przypadki że zwiadowcy zastępowali tanków...

To nie metin z 2k9 gdy wynajmowało się archera by lurował spota.
Sorry za bezpośredniość ale nie znasz się kompletnie na teamhuntach, raz czy dwa eskortowałeś kogoś na piaskowych - i tyle.
Żeby się spotkać ze zwiadowcą który używa rix tris kpiro musiałbyś najpierw expić na czymś innym niż na mysmeniach.

Lurowanie mobów - czekajcie chłopaki, dobije hyderke.
Zwiadowca wylogował się.


Sorry. Altaron to nie tibia i zwiad nie dorzuci sobie drugiej klaty jak to się robi na PRISON, a woj nie weźmie 8 mobów endgame'owych by robić 13kk/h, bo po pierwsze - nie ma takiego spota, a po drugie - moby przechodzą przez firefieldy gdy się przerzucą.


Dlatego krytyk w party powinien być - jaki procent?
To już trzeba obgadać.

Cytat:
Napisał wilddd Zobacz post
Z rycerzem 1h (duch-ele), który ma ten ~125 poziom można wchodzić w drużynie na praktycznie wszyskie respy (moze na bagienne biorąc po więcej niż 1 i klasztor głębiej nie). Trochę słabo, że te najmocniejsze potwory typu Gargi, Ymirsony itp. są dostępne już tak wcześnie, bo od tego momentu robi się praktycznie to samo do końca gry - zaburza to "poczucie przyrostu siły postaci i drużyny" i szybciej się nudzi.

Może i te respy są dostępne "wcześnie" ale też są bardzo niebezpieczne.

125 tanker =
ded na packe od 2 gargów (łatwo zalurować)
ded na packe od 2 ymirsonów
ded na packe od 2 bagiennych hyder
ded na packe od 4 legionistów a może i 3 silniejszych gdy kostelnaar zejdzie

No mógłbym tak wymieniać, ale po co.
Na screenie są topowe postacie z najlepszymi setami na serwerze, full defik, naprawiony secik, aura życia, sum, złota rybka.
Wszystko się da zrobić jeśli tylko wymaxuje się swoją postać,
to się dzieje gdy na resp wejdą ogarnięte osoby,
kiedyś na tibii 7.4-7.6 to był wyczyn mieć 100lvl, a co jest teraz w 2k19?
Na tych śmiesznych otsach ludzie wbijają to w tydzień grindu, bo stare schematy które się sprawdzały przeszły na nowe - lepsze, stworzone przez osoby które chciały czegoś nowego.
Może niedługo zobaczymy jak w końcu ktoś pójdzie na chociażby legionistów - przyszykuje w pizdu dusz które zużyje na daarfe, zacznie brać pełne klaty i klękajcie narody.

Wszystko co pozornie wygląda ładnie bardzo łatwo rozwalić, wystarczy, że znajdzie się ktoś odważny.

Imo nadal chciałbym rebuild systemu cholernych tarcz.

p.s
Ruda
masz ten kubeł zimnej wody, bo ego rośnie.

mam nadzieję, że przypadki tanka zwiadowcy to nie plugastwo v6 tankowane przez Milerusa.

Ostatnio edytowane przez Rahilux ; 06-03-19 o 16:05
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 17:03   #14
sedricnoxx
 
Avatar sedricnoxx
 
Zarejestrowany: Lut 2019
Skąd: Szczecin
Postów: 8
Domyślnie

Z tego co tu łącznie wyczytałem, wychodzi na to, że tarcze dają tak dużego defa same w sobie, że rycerz 2h ma mniejszego defa niż mag z tarczą. Jeżeli to faktycznie tak wygląda, i jeżeli tarcze ogólnie są za silne dla każdego, to można zrobić tak:
Zmniejszyć bazowy def tarcz o połowę, a mnożnik obrony tarcz i umiejętności obrony tarczą przekalkulować tak, żeby gracz ostatecznie musiał mieć 2x więcej skilla, żeby wyciągać ten sam def. Jak myślicie, to by wystarczyło?
sedricnoxx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 18:00   #15
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Może jakiś boost potrójnego wzmożonego ostrzału, niech zamiera mniej bełtów, bije więcej czy coś, bo obecnie najwięcej expa w th na serwerze kręci się albo na bagiennych hydrach z samymi magami bijącymi z visko albo na legionistach.

@wild* byliśmy z gerwaltem na klasztorze na 125 lvlu i 3 to był spam wszystkiego czego się dało c:

@edit2 deszczu strzał się używa na bagiennych, ale i tak nie dorównuje czarom magów
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach

Ostatnio edytowane przez mexiunio ; 06-03-19 o 18:06
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 19:01   #16
wojtek12345
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 173
Domyślnie

ło marzec a wy dopiero to odkryliście. Catthonek widział już o tym od dawna bo z nim o tym pisałem ;)(niżej będą screeny). Mało tego twierdzi , że 2h kręci więcej expa jak 1h malutki dzieciaczek nie testował tylko z paluszka to wyssał prawdopodobniej ponieważ ja na 2h na 1kk max kreciłem a 1h se kręcil 1,3kk na praojcach bo brał zamiast 3 po 5 :) a bił i tak 200 mniej. A tu takie screenki o tym dzieciaczku. W styczniu wrzucił taką jedną pierdółke w notatnik, mamy marzec a pierdółka jest nie naprawiona. Wytlumacza to wszystko brakiem czasu to może niech się nei zabiera za coś skoro nie ma czasu. Jakby w altaron grali gracze, którzy by spojrzeli na tą gre normalnie a nie jak uzalezniony malec to by zobaczyli że co 3 miesiace jest uptade w którym poprawiają jakies sakiewki itp. wydaje mi się że jakis ogar by to zrobił w 2 dni ale im to zajmuje 3 miesiace. Tutaj screenik o tym bobasie https://imgur.com/wH13UKW
a Tu kolejny jak już w grudniu wspominałem, że tarcza jest zbyt op:
https://imgur.com/neiTBuV

PS. kto walił 80 ryckiem za 600 ? XDDDDDDD

Ostatnio edytowane przez wojtek12345 ; 06-03-19 o 19:06
wojtek12345 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 20:28   #17
Rahilux
 
Avatar Rahilux
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 1,518
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Rahilux
Domyślnie

Może ten który miał odkażacz na spvp :pogchampik

a

No i ja n00b też jestem skoro solo robisz więcej expa od mnie, a mam tylko najlepsze eq na otsie dla woja 1h :x.

Powiedz mi jaki 120lvl brał 5 praojców i kręcił 1,3kk xD
Naciągane af.
Rahilux jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 23:16   #18
wojtek12345
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rahilux Zobacz post
Może ten który miał odkażacz na spvp :pogchampik

a

No i ja n00b też jestem skoro solo robisz więcej expa od mnie, a mam tylko najlepsze eq na otsie dla woja 1h :x.

Powiedz mi jaki 120lvl brał 5 praojców i kręcił 1,3kk xD
Naciągane af.
normalnie, 2h brałem po 4 wiec nie udawaj ze 1h nie ustoisz po 1 gościu

Cytat:
Napisał wojtek12345 Zobacz post
normalnie, 2h brałem po 4 wiec nie udawaj ze 1h nie ustoisz po 1 gościu
PS. niezły sezonowy bo ja na cpvp z halką +5 biłem po 300 max w ludzi ;) pewnie tez bym 600 z rago wykręcił ale ludzie biegaja przeważnie w eq :(
wojtek12345 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 23:28   #19
mexiunio
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 610
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtek12345 Zobacz post
normalnie, 2h brałem po 4 wiec nie udawaj ze 1h nie ustoisz po 1 gościu



PS. niezły sezonowy bo ja na cpvp z halką +5 biłem po 300 max w ludzi ;) pewnie tez bym 600 z rago wykręcił ale ludzie biegaja przeważnie w eq :(
To idź tym swoim wojem i pokaż jak nie padasz na packę od 4 praojców na 2handzie

ad PS - chodziło o dmg w moby
__________________
To do list:
x 200 lvl na abitańcach
x 400 lvl na legionistach
mexiunio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 06-03-19, 23:29   #20
wojtek12345
 
Zarejestrowany: Gru 2016
Postów: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał mexiunio Zobacz post
To idź tym swoim wojem i pokaż jak nie padasz na packę od 4 praojców na 2handzie

ad PS - chodziło o dmg w moby
nie gram na dead otsie :) z beliarek hrimy 1kk kręcone za miterem i radgastem 1,3kk praocje :)
wojtek12345 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin