Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 31-05-14, 16:09   #71
Adrondil
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 231
Domyślnie

Info dla adminów:

W imieniu swoim i wszystkich rycerzy duali, proszę o podanie konkretnych informacji, bo od dnia upa nic praktycznie nie zostało powiedziane, nie wiadomo na jakim skilu opłaca się użyć 2 broni, czy w ogóle opłacany jest wybór duala. Ja przypomnę, że mam 141 zręczności, 80 siły i 66 skila 1h, i dziwi mnie to, że gladiusami bije o wiele więcej niż 2 katanami. Czy to jakiś błąd? Bo jak ktoś wcześniej wspomniał bijąc na jakimś tam skilu gdy jest zablokowany, to nie ważne czy mamy broń o ataku równym czy większym o 10 to i tak tyle samo będziemy bić. A w dualu coś jest nie halo bo przynajmniej powinienem bić z katan tyle samo co gladiusami.
Adrondil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-05-14, 16:19   #72
NinjaArabStrateg
 
Avatar NinjaArabStrateg
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 54
Domyślnie

Cytat:
Napisał Voltix Zobacz post
@NinjaArabStrateg

Niestety wczesniejszy przypadek moge tylko opisac z tego co zaobserwowalem (a widzialem duza roznice w pudlach). Teraz mam wiecej wladania 2 reczna i juz nie jestemw stanie takich testow przeprowadzic.
Z tego co wiem, nie ma 'celności' przy broni białej. Jest wybierany losowy numer z przedziału 0-maksymalne_obrażenia. Pudło jest wtedy, gdy nie przebijesz się przez obronę (lub wylosujesz 0).
Z tego powodu, niemożliwym sytuacja, gdzie lepszą bronią częściej pudłujesz.

Cytat:
Napisał Adrondil Zobacz post
No a zastosuj 2x gladius i 2x katana na tym lvlu przy mojej zręczności powinno coś się dziać a tu bida z nędzą jeśli admini nie podadzą konkretnych info gra dualem traci sens, i przerzucę się na woja 2h
Poradnik nie dotyczy duala.

Cytat:
Napisał pregusia Zobacz post
@Ninja

Troche tez pochrzaniles z tym fulldef/fullatk te tabelki ;p

jak masz fullatk to masz 100% obrazen zadawanych, jak masz balanced to masz 100% / 1.2 ~= 83%, jak masz fulldef to 100% / 2 = 50% calkowitych obrazen zadawanych.

przy obronie odwrotnie
jak masz fullatk to bronisz sie 100%, jak masz balanced to bronisz sie 120%, jak masz fulldef to bronisz sie 200%.
Tak, ale ja to przeskalowałem w taki sposób, żeby balanced odpowiadało 100%.
Przy obronie, zwykłą proporcją. Reszta analogicznie.
120% na balanced w twoim systemie ------------ 100% na balanced w moim systemie
100% na offence w twoim systemie -------------- x na offence w moim systemie
I wyszło jak przedstawiłem w tabelce
NinjaArabStrateg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-05-14, 16:40   #73
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrondil Zobacz post
Info dla adminów:

W imieniu swoim i wszystkich rycerzy duali, proszę o podanie konkretnych informacji, bo od dnia upa nic praktycznie nie zostało powiedziane, nie wiadomo na jakim skilu opłaca się użyć 2 broni, czy w ogóle opłacany jest wybór duala. Ja przypomnę, że mam 141 zręczności, 80 siły i 66 skila 1h, i dziwi mnie to, że gladiusami bije o wiele więcej niż 2 katanami. Czy to jakiś błąd? Bo jak ktoś wcześniej wspomniał bijąc na jakimś tam skilu gdy jest zablokowany, to nie ważne czy mamy broń o ataku równym czy większym o 10 to i tak tyle samo będziemy bić. A w dualu coś jest nie halo bo przynajmniej powinienem bić z katan tyle samo co gladiusami.
Czytam to, co tu napisałeś, to, co jest na poprzedniej stronie (w tym wyliczenia kolegi oparte na Twoich testach), jeszcze raz to... i nie rozumiem.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-05-14, 16:45   #74
Thudaron
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 611
Domyślnie

Jeżeli atak broni jest mniejszy od 20 to kara do walki wynosi 10%. Jeśli jest większy niż 20 to kara wynosi 50-25% zależnie od naszej zręczności.
Thudaron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-05-14, 16:54   #75
Klima
 
Zarejestrowany: Lut 2014
Postów: 15
Domyślnie

Dzięki ziomuś bardzo mi pomogłeś
Klima jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 31-05-14, 18:59   #76
Adrondil
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 231
Domyślnie

Cytat:
Napisał Thudaron Zobacz post
Jeżeli atak broni jest mniejszy od 20 to kara do walki wynosi 10%. Jeśli jest większy niż 20 to kara wynosi 50-25% zależnie od naszej zręczności.
Czyli mam rozumieć, żeby kara wynosiła tylko 25% trzeba mieć 200 zręczności?
Adrondil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 01-06-14, 19:43   #77
Thudaron
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Postów: 611
Domyślnie

@up
Nie znam dokładnych wartości.

@topic
Temat przenoszę do poradników. Twórca tematu dostaje umówiony status.
Thudaron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-06-14, 00:41   #78
Adrondil
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 231
Domyślnie

Moja rozmowa z Pregusia

Cytat:
Napisał pregusia
1) odstep pomiedzy atakami bez dual wielda wynosi 2sec
2) odstep pomiedzy atakami z dual wieldem jest 2.5 raza mniejszy (czyli co 0.8 sec zdajemy hita)
3) dla dalszych danych bede zakladal czas ataku 30 sec - w tym czasie normalnie uderzymy 15 razy, dual wieldem uderzymy 37.5 raza
4) wartosc dmg jest liczona zgodnie z lizeniem dmg do normalnych broni
5) jesli uzywamy dual wielda to
a) jesli atk broni jest < 20 to dmg = dmg * 0.85 (to konieczne, aby ten styl byl wykorzystywany na licorze)
b) jesli atk broni >= 20, to dmg = dmg * (0.45 + (zrecznosc-120)/80 * 0.25)

czyli jak masz to 150 zrecznosci, to twoj dmg wynosi 0.55 normalnego dmg z tej broni. Biorac pod uwacze zalozenia czasowe, to (zakadamy ze kazdym hitem zadasz 10 dmg)
1) hity z normalnej broni - 15 * 10 = 150
2) hity z dual wielda - 37.5 * 10 * 0.55 = 206.25

takze dual wieldem bijesz wiecej.
Problem ze bijesz jak bijesz wynika z tego, ze skill 1h masz bardzo niski (raptem 73) co nie jest nawet polowa dostepnego skilla (to tak jak po staremu mniej wiecej bys mial 35-40)
Trenujac zrecznosc dobrze robisz, bo zmieniasz rozklad uderzen (w sensie ze bedzie on wiekszy), jendak twoje bazowe hity sa male dlatego nie widzisz roznicy.

Mam nadzieje ze wyjasnilem :>

Cytat:
Napisał Adrondil
Przepraszam bardzo, że piszę na pw, ale na forum nikt mi nie udziela konkretnej odp. Mianowicie jestem wojem dualem moje staty to 73 skill 1h. 80 siła. 148! zręczność, koszt wbicia ze 148-149 to 70 pnów, ja wbiłem to ręcznie i uważam, że jest to bardzo dużo, mimo to gladiusami biję o wiele mocniej niż 2 katanami, czy też 2 zaibatsu, zręczność wcale nie wpływa na dmg z nich bo miałem 100 zręki tyle samo biłem co teraz, coś jest nie tak z dualem proszę o konkretne informacje a nie tak jak to napisał mi 1 z adminów że kara jest 50-25% w zależności od zręczności, bo to guzik prawda, w praktyce hity są tak śmieszne, że nie da się grać dualem, z 2 gladiusami do końca gry mam chodzić?
Informacja ta jest niezbędna, nie wiem czy dalej opłaca mi się grać tym stylem.
robiłem test z graczem naf 110 skila 1h, 102 siły, 120 zręczności z katan bił po 10-20 a z zaibatsu wow aż 20-40, tak więc to jest porażka.
Z góry dziękuje i pozdrawiam, Adrinadil.
ciąg dalszy
Cytat:
Napisał pregusia
Chcesz to wstawiaj ;p
Nie od 150, a od 120

jak masz 120 zrecznosci to 0.45
jak masz 150 to juz 0.55 itd
wiec trenowales zrecznosc i tym trenowaniem osiagnales to, ze masz 10% wieksze obrazenia poprostu ;p

Cytat:
Napisał Adrondil
Tak, dziękuję bardzo za informację, czyli mam rozumieć że od 150 zręki dopiero większy dmg będę mieć?
Jeszcze 1 pytanko mogę to na forum wstawić? Ponieważ nie tylko mi ta informacja była potrzebna :)
Dziękuję, Adrinadil.
Adrondil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-06-14, 01:15   #79
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie

Ty to ma takie samo przełożenie na puginały u zwiadka?
Kr92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 02-06-14, 01:21   #80
cewix
 
Avatar cewix
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Postów: 561
Domyślnie

zapewne tak
cewix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin