Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Poradniki > Nieaktualne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-08-12, 20:42   #1
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie Poradnik dla maga by Fasol

MAG -AKTUALIZACJA LETNIA 2012

Witam wszystkich magów

Chciałbym stworzyć porządny poradnik dla każdych nowych oraz starych magów. Co na początku trzeba wiedzieć o magu? Na pewno to że nie jest żadnym tankiem a DMG dealerem. Grając magiem niejednokrotnie będziecie chcieli rzucić monitorem w ścianę lub przez okno , lecz spokojnie , każdy mag to przechodził przez swoje życie pełne desek.

Plusy maga
+ duża ilość many
+ dobry DMG
+ na wysokim poziomie dobry cash maker
+ w miarę szybko się expi
+ dobry w PVP
+ tworzy runy
+ jest najlepiej zarabiającą profesją na wyższych poziomach
Minusy
- bardzo mało hp
- wnerwiająca gra na małym poziomie bez blokera i pieniędzy
- mały udźwig
- po aktualizacji itemy do najlepszych setów są praktycznie niedostępne gdyż wypadają z BARDZO silnych potworów

Gdzie expić?
Wszystko zależy od tego czy masz pieniądze czy też nie macie ich.
10-17 lvl - zaczynamy expić na czerwiach Neolith lub Ankardia Możemy także expić na goblinach lecz tam jest słaby exp.
17-25 - Tutaj mamy już większy wybór. Możemy iść na Raindar (do 30k/h) , bandyci (do 20k/h) , możemy spróbować sił także na cyklopach (myślę że na takim lvl jedynie 20k/h chyba że mamy tajemnicze pierścienie. Wtedy możemy mieć samemu nawet 50k/h). Jeśli mamy pieniądze możemy zatrudnić blokera i iść na trole(exp ~100k/h).
25-40 - Możemy dalej expić na Raindarze , lecz zapuścić się dalej aż do nekromantów po lewej stronie rzeki(do 60k/h) lub zrobić "waste style". Polega to na tym że bijemy wszystko z eamo ofli, nie zbieramy lota(100-120k/h). Możemy również udać się na cyklopy.Expić można na wszystkich piętrach w Neolith jak i Ankardia (30-40k/h). Możemy również udać się na oficery żeby zarobić pieniążki.(exp 40-50k/h , duży proficik).
40-55lvl - Możemy spróbować naszych sił na abitańczykach(Osobiście moim magiem miałem tam do 110k/h bez staminy). Polecam nowy resp abitańskich(myślę że nawet na 40 lvl osiągniemy tam 150k/h). Dalej zostaje nam Raindar , oraz kościeje na południe od Raindaru(40-50k/h). Jeśli mamy pieniądze możemy zatrudnić blokera oraz iść na Górskie trole na 45 poziomie i po rozdaniu PNów. (Cóż 200k/h pewne;)) Na około 50 poziomie możemy iść na zwykłe trole(100k/h) lub z ringami na niewidkę iść na nowy resp troli niżej(kolega mówił że miał tam 200k/h)
55-70lvl Po zakupie drugiej promocji i rozdaniu PNów możemy w końcu iść na Kultystów(150-200k/h SOLO!). Dalej możemy expić na abitańczykach lub iść na smoki na północ od Neolith(do 120k/h). Możemy kupić lub zrobić runy typu "GFB" i iść na widze i obserwatory(około 140k/h). Możemy również spróbować naszych sił na Najemnikach, i innych nowych bandytach(exp dosyć dobry + profit)
70-90lvl Możemy w tej chwili zacząć expić na bagiennych smokach z mistycznym mieczem i czarem "dotyk śmierci" lub "święty dotyk"(150k/h). Po aktualizacji bagienne smoki to dość dobry zarobek.
Zostają nam oczywiście także górskie trole na które można spróbować iść samemu lecz pamiętajcie o pierścieniu magicznej tarczy lub zapasie SSA!
90-150 - Po aktualizacji Zima 2012 ( czy tam kiedy to było ), nasza przygoda magiem się nie kończy. Najlepszym expem na pewno dla maga pozostają smoki na przeszłości, bardzo dobry exp, z lotem trochę gorzej, ale na 0 powinniśmy wyjść. Do zarabiania pieniędzy polecam elfy na przeszłości, expiąc na nich używamy kostura zaczarowanego na śmierć + efo tote. Pewny profit. Można również iść expić na górskie trole(północny raindar) z pociskami ogniowymi, bądź od śmierci. Jeżeli Twoja druga subprofesja to alchemik, to na pewno tam zarobisz:).
100-110 - Na tym poziomie możemy zacząć expić na obserwatorach (martwice), exp będzie na pewno dobry, a z lotem też tam nie ma lipy.
150 - Od tego poziomu zaczyna się prawdziwa zabawa. Od około tego poziomu możemy zacząć expić w drużynie na:
-Piaskowe hydry, chciałym tylko dodać, że rekordy expa padały właśnie na tych mobach.
Do expienia jest potrzebne z 4 osoby, mające mniejsze niż 150 poziomy, 3 osoby to najbardziej optymalny skład do conajmniej 200 poziomu. Od 200 poziomu można expić tam już we dwóje.
-Bagienne hydry, można zacząć już próbować tam expić, optymalny skład to 4-5 osób. W mniej jest tam ciężko. No chyba że macie 200 poziomy:P (bynajmniej bloker)
-Czarnoksiężnicy, oczywiście solo. Do wyboru mamy ankardie, lub czarnoksiężników w grotach pomyleńców. Exp powinien być satysfakcujący, z profitem wydaje mi się że raczej ciężko, expiąc tam używamy deper tewo olta/efo, efo owle, oraz pociski na śmierć/świętość.
170- Piromanci ( sekta dorafsa ), wg mnie jeden z najlepszych respów,expów,lokacji i w ogóle. Tutaj na pewno potrzebny będzie bloker, i conajmniej 2 shoterów(oczywiście wszystko zależy od lvli). Ja(zwiadowca 200~ + mag duchowny(wtedy też około 200), wyciągaliśmy tutaj do 1.4kk/h na staminie, + profit. Bardzo dobra miejscówa polecam.

Sprawy finansowe
Tak więc każdy kto to czyta będzie zobowiązany do zapłaty 29.999 miedziaków... Oczywiście żartuje :) Teraz powiem to co wiem o kasie na magu. Od razu na wstępie muszę napisać, że początki magów przeważnie są bardzo ciężkie z powodu braku funduszy, ale wiecie... "Jak coś dajesz to do Ciebie później wraca", i tak też jest w tym przypadku. Do około 100-150 poziomu ( w zależności od rodzaju gry ), raczej nie poexpimy tak szybko jak inne profesje, i nie zarobimy tyle, ale spokojnie, z czasem zaczniecie zarabiać DUŻO więcej niż inne profesje, bo gdzie nie pójdziecie okaże się że macie... PROFIT. Więc nie musicie się obawiać że na pożyczycie się na niższych lvlach a póżniej nie wyjdziecie z długów.




Punkty nauki
PNy rozdajemy najlepiej jak na najwyższym poziomie magicznym , jeśli ktoś lubi monotonię to może rozdać PNY na 30 mlvlu , jeśli ktoś lubi wszystko szybko to na niższym lvlu. Cóż nie ma zbytnio różnicy aż tak bardzo kiedy rozdamy PNy. Ten kto dłużej chomikował swoje PNy na około 80 lvl może mieć już maksymalny mlvl (82) , jeśli postanowimy rozdać szybciej to różnica jakaś wielka nie będzie i na około 90-100 lvlu będziemy mieli max.
Ja osobiście moim magiem rozdałem PNy na 18 poziomie i 30 lvlu doświadczenia i mogę śmiało powiedzieć że nie żałuję.

Subprofesje
Cóż temat dość popularny i często nowi gracze się pytają kogo wybrać itd.
Może zacznę od tego czego NIE wybierać , a mianowicie Alchemika. Alchemik to subprofesja która nie ma żadnych czarów i jest taka sama dla wszystkich profesji - zostawmy ją dla rycerzy.
Teraz zaczyna się wybór.
Możemy zostać Elementalistą i Nekromantą lub Elementalistą i Duchownym.
Zapytacie czemu nie Nekromantą i Duchownym? Ponieważ się nie da. Są to dwa wrogie nazwę to.. "zakony". Należność do jednej z nich uniemożliwia dołączenie do drugiej.
Nekromanta - Posiada czary takie jak "dotyk śmierci" , "zew śmierci" , "niewidzialność", "runa śmierci(SD)" , oraz "zaklinacz czasu". Dotyk śmierci jest to pozytywny czar zadający niezły DMG. Efo Owla, bardzo dobry czar na wyższym poziomie do mordowania mobów (zabiera dosyć dużo many ale ma pierdyknięcie). Zaklinacz czasu to paraliż na cały ekran , cóż ciekawy czar lecz ciężko go użyć podczas akcji. Niestety SD nekromanty zostało strasznie zjechane, więc raczej + jego to już nie jest, aczkolwiek do pvp na pewno jest lepszy nich Duchowny.
Duchowny - Jest to rasowy Healer. Posiada takie czary jak masowe leczeni , leczenie sojusznika , mistrzowskie leczenie , świetlisty blask oraz święty dotyk. Święty dotyk jest odpowiednikiem Dotyku śmierci. Świetlisty blask jest to czar DMG który zadaje po linii prostej dosyć niezły DMG w potwory. Jest jeszcze jeden czar ofensywny a mianowicie Blask Dugiona. Zadaje całkiem niezły DMG lepszy niż blask. W PVP stał się BARDZO pomocnym healerem teamu. Dodatkowo można podkreślić, że jeżeli chodzi o exp, to czasem duchowni są lepsi niż Nekromanci.
Wszystko zależy od Ciebie graczu , czy chcesz być pomocnym uzdrowicielem czy też chcesz bić z potężnych czarów w swoich wrogów.
Kilka słów o Elementaliście...
Całkiem przydatna subprofesja. Umożliwia tworzenie łądunków żywiołów oraz kilka run ofensywnych (avalanche,gfb). Ma dwa potężne czary zwane "ue". DMG z nich jest (jeśli się ogarnie...) POTĘŻNE.

Mag jest bardzo dobrą profesją , wg mnie najbardziej udaną. Ciekawe i potężne czary i runy. Po aktualizacji grupa magów nie ma sobie równych w starciach między graczami.
No cóż, jak każda profesja mag ma wady i zalety, największą wadą jest to że jest strasznie papierowy.
Polecam grać magiem tylko osobom które grały nim w T***e, lub osobom które mają dobry "ogar w łapie". Nie polecam go jako pierwszej postaci, może się okazać zbyt trudny.


Poradnik made by Fasol

Aktualizowany 7.01.2014
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡

Ostatnio edytowane przez makmej ; 07-01-14 o 11:37
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-12, 20:56   #2
sidexxx
 
Avatar sidexxx
 
Zarejestrowany: Wrz 2011
Skąd: Elbląg
Postów: 232
Domyślnie

Wszystko fajnie ale jak ma sie ponad 250 pn to one nie przepadaja tylko "znikają" i jak dodasz te kilka pn co byly powyzej 250 to znow masz tyle samo, chyba ;p
sidexxx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-12, 21:04   #3
siwyus
 
Avatar siwyus
 
Zarejestrowany: Paz 2010
Postów: 450
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do siwyus
Domyślnie

@up
Masz rację, PNy nie przepadają. Pokazują się tylko do 250, a później liczą się jakby od nowa. Sprawa wygląda podobnie do ilości HP/Many na OTSach 999999x exp. Jeśli ktoś miał z takimi styczność to powienien wiedzieć co mam na myśli :p
siwyus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-12, 21:40   #4
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

To może i ja parę słów dopowiem, mimo iż magiem nie gram.
Jeśli ma się pieniądze, oraz umiejącego dobrze grać rycerza z czarem Zew Odwagi, można śmiało iść od 17 poziomu (na tym poziomie można kupić Smoczy Oddech/Śnieżny Podmuch) na Trolle. Te zwykłe na północny wschód.
Jeśli opracujecie dobrą taktykę, poziom leci jak szalony (na ~20 poziomie kolejny awans w ~20min).
Warto wspomnieć również o zdobywaniu doświadczenia, a może bardziej pieniędzy,, na Bagiennych Smokach. Radze używać mistycznego miecza oraz czaru efo/olta tote. Mimo iż bardzo monotonny to dość przyzwoity exp oraz zarobek na ~60+ poziom.

Ach no i przecinki stawia się "przy" słowie. Takie wiszące samotnie rażą oczy. Mnie znaczy się ;).
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 15-08-12, 22:51   #5
Bowflan
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
To może i ja parę słów dopowiem, mimo iż magiem nie gram.
Jeśli ma się pieniądze, oraz umiejącego dobrze grać rycerza z czarem Zew Odwagi, można śmiało iść od 17 poziomu (na tym poziomie można kupić Smoczy Oddech/Śnieżny Podmuch) na Trolle. Te zwykłe na północny wschód.
Jeśli opracujecie dobrą taktykę, poziom leci jak szalony (na ~20 poziomie kolejny awans w ~20min).
Warto wspomnieć również o zdobywaniu doświadczenia, a może bardziej pieniędzy,, na Bagiennych Smokach. Radze używać mistycznego miecza oraz czaru efo/olta tote. Mimo iż bardzo monotonny to dość przyzwoity exp oraz zarobek na ~60+ poziom.

Ach no i przecinki stawia się "przy" słowie. Takie wiszące samotnie rażą oczy. Mnie znaczy się ;).

Przed "oraz" nie stawia się przecinka. Dwa przecinki obok siebie również wyglądają niezbyt ładnie.
Bowflan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 16-08-12, 14:53   #6
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Poprawiłem kilka błędów lub dziwnych zdań:P
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 13-08-12, 22:45   #7
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Ja magiem od 17 do 30 lvl na trolach wyciągałem ok 100k expa (bez bonusu) kumpel 50lvl z silnym blokerem (140zwiad) na abitańcach wyciągał ok 300k/h
na raindarze (nekro) można wyciągnąć też ok 100k
jasiek50 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 18-08-12, 15:37   #8
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Przeniosłem do działu poradników.
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-08-12, 18:04   #9
Stros
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 184
Domyślnie

Po aktualizacji ten poradnik trzeba będzie zrewidować.

Większość potworów z Zachodniego Raindaru jest po za zasięgiem solowego polowania.
Polowanie na czarnoksiężnikach jest dużo mniej opłacalne - exp rate dużo niższy.

Co do podklas:
Wybór alchemika nadal ociera się o masochizm.

Duchowny - aktualizacja przyniosła zmniejszenie potencjału leczenia - zwiększono "wczerpanie" na leczenie kolegi i leczenie mistrzowskie
Elementalista - nadal ma najpotężniejszy czar w grze (UE) z chyba najpotężniejszym "wyczerpaniem"
Nekromanta - ograniczono DMG podstawowych czarów - SD i "nutek"
Stros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-08-12, 20:30   #10
makmej
 
Avatar makmej
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Koszalin
Postów: 484
Domyślnie

Zakutalizowane
__________________
22:26 Pawel: Albo tak: ‡ Jestem drwalem i jestem SPOKO! ‡

Ostatnio edytowane przez makmej ; 27-08-12 o 19:12
makmej jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin