Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 30-01-13, 20:51   #41
Arkadiasz
 
Zarejestrowany: Paz 2012
Postów: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tyrond Zobacz post
@Catthon
Jeśli depozyt miałby być od 55+ to jeden resp bagiennych to za mało. Depozyt byłby mało przydatny. W takiej sytuacji lepiej wprowadzić jakiś quest bez barier lvl, bo na pewno są tam też respy dla niższych lvl. Może coś w stylu misji "Bank na peryferiach", z tą różnicą, że po załatwieniu wszystkiego będzie trzeba odczekać tydzień aż odkopią/wysuszą i wyremontują tą piwnice.
Też prawda, tylko zamiast czekać i nic nie robić możnaby jakoś uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i np. pomóc atakowanym robotnikom przez jakieś potwory, donosić im jakieś narzędzia. Z 1-2 takie misje dziennie, codziennie przez 7+ dni. Możnaby też zostawić te misje na stałe, bo przecież zalany budynek trzebaby było remontować. :)
Arkadiasz jest nieaktywny  
Stare 30-01-13, 23:25   #42
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Chciałbym podsumować cały temat o ile pozwolicie i wrzucić swoję spostrzeżenie na temat tego jak powinno to wszystko wyglądać według mnie:


Jak Wiadomo Raindar w czasie wielkiej bitwy został całkowicie zniszczony przez co Altaron został odcięty od reszty świata. Główne miasto portowe padło. W czasie kryzysu i suszy kraje położone niedaleko chcąc pomóc Altaronowi wysłały jedzenie, amunicje i ekwipunki dla żołnierzy walczących z najeźdźcą. Nie mając już łaczności z Neolithem poprzez Raindar uznano, że zrobią to używając Sagity - rzeki która łączy się z Neolitem. Rzeka jednak była dosyć wąska i tylko nieliczne statki się na niej mieściły, więc nie można było też umieścić na nie wielu ludzi i szybko zostały one przechwycone przez Okamorę. Królowie innych państw zdecydowali, że pomoc dla Altaronu jest niezbędna i zostaje wysłana wielka eskorta pomocnicza rzeką(która swoją drogą chyba nie ma nazwy) do Bekalelu. Są tylko dane warunki dla władz bekalelu:

Questy początkowe:
1)wyżywienie dla rycerzy którzy przypłyną eskortować wyprawę(quest na przyniesienie sporej ilości żarcia)

2)zabicie x ilości cyklopów które nękają miasto.

3)zbudowanie magazynu w którym będą przechowywane surowce dostarczane do tegoż miasta - tutaj rozbudowane questy wyznaczone przez władze bekalelu - chcą abyśmy im pomogli.
MAGAZYN

a) Wielka zbiórka(World Quest):

*kamieni(pare tysięcy) - lootanie

*gałęzi(parę tysięcy) - lootnie

*drewno - daily u drwali na czas budowania, np zabicie 50 kamienych golemów nękających wioskę, dostępny co 4h. Dostajemy 50% expa które zyskujemy za daily w gildii + jakieś belki czy coś. Potrzeba ich np 300 do ogólnego questa i kazdy będzie musiał go wykonywać i dorzucać do wspólnej puli. Także jak 20stu graczy zrobi tego questa 2x dziennie zajmie nam to tylko 8 dni.

b)inne poboczne questy w trakcie budowy(na nie nie mam pomysłu).


Magazyn może stać na < od murów miasta - poza nim, lub zbudować można mały obok wyjścia z miasta na wschodzie. Jest tam sporo miejsca przy
schodkach które wyprowadzają za mury.



Oczywiście gracze na wyższych poziomach których może lekko nie obchodzić fakt zbudowania takiego depo mogą uważać to za bezsensowne dlatego musi być też coś dla nich:

Po zbudowaniu tego magazynu zaczynają napływać statki. Myślę że dodanie jednego statku dokującego w tym małym porcie nie byłby problemem. W bekalelu pojawia się sporo ludzi w tym jeden odkrywca z dalekich krajów - Stary pokłócony znajomy Korwina.


DEPOZYT


Okazało się, że magazyn był słabo chroniony nocą i został splądrowany - zostały ustawione straże lecz i tak władze zamierzają cenniejsze rzeczy chować w innym miejscu.

c)Twoją misją jest odnalezienie miejsca w którym będą bezpieczne - tutaj wchodzi pomysł depozytu. Rudawiec umożliwia nam wejście do swojej zalanej piwnicy(trzeba tylko schodki zrobić i jakąś piwnice). Jeżeli wypompujemy z niej wode i zakleimy otwór w ścianie będzie możliwe ustawienie tam paru skrzyń do przechowywania cenniejszych rzeczy(depozytu).

d)Oczywiście zaczynamy od znalezienia hełmu nurka - kto inny nie mógł by wiedzieć o istnieniu tak bardzo egzotycznej rzeczy jak nie sam korwin - u niego znaleźlibyśmy na to misję.

e)Po zdobyciu tego misja na zaklejenie pęknięcia - tutaj misja u jakiegoś npca(nie umiem nic wymyśleć)

f)Po tym idziemy do nikoli która pomaga nam zbudować maszyne wypompowującą wodę i np za 2-3h możnaby wejść i mamy normalnie depo.

Przyjaciel Korwina:

g)Oczywiście kiedyś się znali lecz się nie lubią dlatego pierwsza misja to będzie jakiś żart dla korwina typu sprzedanie mu lipnej bronii npc jakiejś słabej nie działającej podróbki rozpruwacza.

h)Druga misja może polegać na zdobyciu paru itemków które są mało spotykane w innych światach, np pierścieni. z tego co wiem np. Pierścień tych z Dorafsa na rune światła nie ma zastosowania, myślę że byłby on dobrym pomysłem.

i)Po trzecie można zrobić tak, że wejście do depo będzie za pomocą klucza, którego tylko my mamy, a ten podróżnik bardzo chciałby schować gdzieś swoje skarby więc prosi nas o dorobienie drugiego, wiec szukanie npc, bawienie się, bieganie po mapie, wkońcu mamy i teraz opcje dwie


Gracz z listy zasłużonych w budowie magazynu - przechodzą dalej i omijają to zadanie

j)Gracz którego nie ma na liście - okazało się że klucz został ukradziony przez cyklopy i trzeba im go odebrać (jakiś fajny bardo silny boss cyklopów między Ignawaniusem a rokitą o słabym loocie ale z dostępnością dla każdego w każdym czasie, lecz z baaardzo niskim dropem klucza do depozytu.

Po zrobieniu tego mogli byśmy u niego sprzedawać różne rzeczy które na razie się nie sprzedają lub za małą cenę :
*wszystkie pierścienie,
*amulety(taki np. talizman energii),
* dziwne symbole,
* kły złotego smoka

*(tu dodajcie swoje propozycje).
*Dodatkowo jeżeli w planach są nowe respy mobów można je wpleć w fabułę że ten npc opowie o ich istnieniu i dzięki temu będziemy mieli do nich dostęp. nowy resp wplecie się w fabułę a przy okazji nowe itemki dropiące z nich, będzie można u niego sprzedać. Altaron zapatrzony w wojne zapomniał o stworach czających się gdzieś daleko na wschód za obozami abitanców, w górach itp.

Oczywiście gracze którzy nie są na liście zasłużonych dostają tylko 80% sumy którą dostają zasłużeni.

+PLUSY!+

a)Jakie plusy taka opcja? Nie chcesz brać udziału w world quescie? nie bierzesz. niech inni go wykonają ty zrobisz tylko misje na depozyt.

b)Chcesz brać udział w world quescie? Bardzo doobrze, łatwiej dostaniesz się do npca który będzie skupował ciekawe itemki i może dawał jakiegoś daily na robienie korwina w trąbkę

Duzym płusem jest możliwość wtedy podróży poza Altaron co byłoby fabularnie możliwe! podróż statkiem do miasta poza tereny, który pływałby naprawde rzadko i naprawdę trudnego questa by trzebabyło zrobić. Lecz jeżeli jest problem jak w fabule umieścić coś nowego to może tam?

-MINUSY!-

Minusy? Depo dopiero dostępne po zakończeniu nikoli - do wytworzenia pompy potrzebna kuźnia, mało respów na około nie licząc bagiennych trzeba by urozmaicić ten teren o nowe expowiska dla graczy 70+


Dla tych którzy wytrwali do końca ciekawostka - wiedziałeś że kościółek w bekalelu wygląda jak penis?

Ostatnio edytowane przez Zenon von Wons ; 31-01-13 o 00:28
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 30-01-13, 23:56   #43
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

rękawice kłusownika da się sprzedać, czaszki kościanego smoka chyba też,
aczkolwiek pomysł świetny i dopracowany. gratulacje ;)
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 31-01-13, 00:06   #44
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasiek50 Zobacz post
rękawice kłusownika da się sprzedać, czaszki kościanego smoka chyba też,
aczkolwiek pomysł świetny i dopracowany. gratulacje ;)
Dziękuje, jestem zielony jeżeli chodzi o sellanie itemków dlatego licze na wasze głosy i dopracowanie tego pomysłu z moją pomocą. Już zedytowałem aby było w miare czytelne. Felczyk a ty jakie masz pomysły na skupowanie przedmiotów u tego gracza?

A może jakies nowe moby będą dropiły jakies nowe itemki i będzie można je u niego sellać? :D Jakby administracja chciała coś takiego wprowadzić to ma dobre rozwiązanie wprowadzając ten quest. Może jakieś zapomniane stwory żyjace w górach? on zleci polowanie na nie i przy okazji skupi to co poleci? Idealny moment na dodanie nowego respa który będzie fabularnie się łaczył. Dostaniemy namiary i możliwość wejścia na respa nowych stworków!
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 31-01-13, 00:14   #45
Lila
 
Avatar Lila
 
Zarejestrowany: Cze 2011
Postów: 109
Domyślnie

Myślę że to co napisał Wons jest dobrym podsumowaniem pomysłu ze zrobieniem depo w Bekalelu. Te misje oczywiście są do dopracowania i administracja może zrobić to po swojemu, ale uważam że pomysł godny uwagi :)
Lila jest nieaktywny  
Stare 31-01-13, 00:16   #46
Ser
 
Avatar Ser
 
Zarejestrowany: Sie 2011
Postów: 92
Domyślnie

Mi się pomysł podoba. Można by to jeszcze urozmaicać do bólu.
Powiedz mi jak by to działało:

Gracz z listy zasłużonych w budowie magazynu - przechodzą dalej i omijają to zadanie
Ile % rzeczy trzeba byłoby dostarczyć do budowy magazynu aby być zasłużonym? Czy wystarczyłoby raz przynieść jakieś rzeczy czy ileś razy?
Ser jest nieaktywny  
Stare 31-01-13, 00:32   #47
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ser Zobacz post
Mi się pomysł podoba. Można by to jeszcze urozmaicać do bólu.
Powiedz mi jak by to działało:

Gracz z listy zasłużonych w budowie magazynu - przechodzą dalej i omijają to zadanie
Ile % rzeczy trzeba byłoby dostarczyć do budowy magazynu aby być zasłużonym? Czy wystarczyłoby raz przynieść jakieś rzeczy czy ileś razy?
Właśnie napisałem tylko tak bo nie chcę skiepścić. Chciałbym to już zostawić administracji jeżeli mieliby coś takiego wprowadzać ale myslę, że nie było by informacji o tym ile, aby gracze nie kampili tylko żeby zrobić ile musza i mieć w dupie kiedy depo sie zrobi.

ale dobrym pomysłem było by wyciagniecie 15 graczy którzy dali najwięcej - kamień to jakby 1ptk, gałązka też a daily quest to 150. :D według takie punktacji 15 najlepszych jest na liście.

Dodatkowo zedytowałem całośc i jest czytelna, zastanawiam się czy nie dodać tego tylko w nowy wątek aby kazdy od razu na to trafiał.
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 31-01-13, 13:44   #48
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Nie podobają mi się te bariery lvl. Pompa u Nikoli, 55lvl, ew ubicie tego cyklopiego bossa jeszcze wyższy. Mogę się mylić, ale tam jest tylko resp smoków bagiennych, który pomieści 2 max 3 osoby. Jeśli przy okazji nie będzie planowane rozwinięcie respów w okolicy Bekalelu(ofc dla wyższych lvl) nie ma to sensu. Bo po co depozyt, z którego nie będzie się korzystać? W obecnej formie większość graczy zrobiłaby to po to by zrobić quest, dorwać nowego kupca lub też zostać wyróżnionym na tej liście. Depozyt w tej formie jest tylko i wyłącznie małym dodatkiem, a chyba nie o to chodziło. Wg. mnie łatwiej będzie znieść te bariery niż wprowadzić te expy.
Jeszcze jedno mi nie pasuje, mianowicie ten bonus u kupca dla "zasłużonych". Wystarczy, że będą wyróżnieni. Przy tym bonusie będą pokrzywdzeni nowi gracze oraz Ci którzy nie mogli tego zrobić na samym początku. Wiem, że miało to zachęcić to w tym world quescie, lecz nie tędy droga. Można dać im te tańsze podróże(wszak pomogli konwojowi) lub też wpleść nicki "zasłużonych" w dialogi NPC odnośnie magazynu czy też depozytu.
Tyrond jest nieaktywny  
Stare 01-02-13, 15:10   #49
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tyrond Zobacz post
Nie podobają mi się te bariery lvl. Pompa u Nikoli, 55lvl, ew ubicie tego cyklopiego bossa jeszcze wyższy. Mogę się mylić, ale tam jest tylko resp smoków bagiennych, który pomieści 2 max 3 osoby. Jeśli przy okazji nie będzie planowane rozwinięcie respów w okolicy Bekalelu(ofc dla wyższych lvl) nie ma to sensu. Bo po co depozyt, z którego nie będzie się korzystać? W obecnej formie większość graczy zrobiłaby to po to by zrobić quest, dorwać nowego kupca lub też zostać wyróżnionym na tej liście. Depozyt w tej formie jest tylko i wyłącznie małym dodatkiem, a chyba nie o to chodziło. Wg. mnie łatwiej będzie znieść te bariery niż wprowadzić te expy.
Jeszcze jedno mi nie pasuje, mianowicie ten bonus u kupca dla "zasłużonych". Wystarczy, że będą wyróżnieni. Przy tym bonusie będą pokrzywdzeni nowi gracze oraz Ci którzy nie mogli tego zrobić na samym początku. Wiem, że miało to zachęcić to w tym world quescie, lecz nie tędy droga. Można dać im te tańsze podróże(wszak pomogli konwojowi) lub też wpleść nicki "zasłużonych" w dialogi NPC odnośnie magazynu czy też depozytu.
O bramkach lvlowych nic nie mówiłem, ale to już można ustawić jakoś, poza tym wątpie abykomuś chciało się nikole robić przed 50 lvlem, a jak tak to będą to pojedyńcze osoby.

co do respów są tam jeszcze cyklopy ale o tym wspomniałem w minusach - mało respów i jak nie macie zamiaru czegoś tam dodać to nie ma sensu budować depozytu dla nikogo.

Co do zasłużonych ciekawa opcja tańszej podróży, lecz też można zrobić tak, że dla normalnych graczy będzie opcja podróży np tylko o 6stej w te i o 12stej spowrotem danego dnia, a osoba z zasłużonych będzie mogła pływać kiedy chce, nie bacząc na czas jaki jest, lub będzie miała tam jeden przejazd bez godziny co 24h realne czy coś takiego kombinować. Nie miałem pomyśłu jak ich nagrodzić to tak to chciałem zrobić.


Ktoś z administracji coś o tym napisze?
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 02-02-13, 01:28   #50
Tyrond
 
Avatar Tyrond
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 254
Domyślnie

Bramka lvl jest, aby mieć dostęp do kuźni trzeba zrobić całą mechaniczną rezydencję, a do przedostatniej misji jest potrzebna druga promocja. Najlepiej Nikoli i jego kuźni w to w ogóle nie mieszać.
Tyrond jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:09.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin