Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba Ci się ten pomysł ?
Tak 30 69.77%
Nie 13 30.23%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-10-12, 22:55   #21
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Cytat:
Napisał Attax Zobacz post
Administracja może sprawić iż dotąd nieopłacalne expowiska takie jak np Wampirów, Widzów, Nekromantów , Pokutników , Widm i wiele innych mogą stać się bardzo opłacalne.

Poprawa gospodarki
Co jak co, ale Nekro są opłacalne(mało ludzi o tym wie, że się opłaca, ale na raindarze tam gdzie 2 nekro i licz są wyciągałem caaałkiem spory profit), Wampy = bomby. Widma i pokutnicy nie wiem, nie bywam tam ; >
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 09:20   #22
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karmelia Zobacz post
Rycerz jest od walki w zwarciu zarówno 1h jaki i 2h. Inne profesje bez rycerza dają sobie radę? Co w takim razie powiesz o magach, którzy na niskim poziomie są w dużym stopniu zależni od innych, bo z taką ilością życia mogą paść na hita? Baa.. nawet na większym poziomie mag może paść na 1 hita jeśli pójdzie na mocniejsze potwory.

W tibii wprowadzili nowy czar dla rycerzy, który leczy ich mocniej (exura ico). Czy rycerz nie będzie 'trochę' za mocny jeśli doda mu się możliwość lepszego leczenia? Mag nie bloknie mocniejszego stworka, leczy się dobrze. Rycerz potrafi bloknąć mocniejszego stworka, leczy się słabo. Wg mnie zmiana tego byłaby niesprawiedliwa względem magów. Może powinni dodać też czar podobny do utamo vita + mana runy dla magów?

Mag, otrzymuje duże obrażenia ponieważ zadaje duże obrażenia które zawsze trafiają w cel, po mimo tego ma lepsze leczenie niż inni.
Attax jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 09:23   #23
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

To świetnie. Od dziś jako rycerz będę bloczył co popadnie... Sam sobie pójdę na hydry i je poblocze. A co! <sarkazm>
Niektórzy nie wiedzą o czym piszą. Chciał bym przypomnieć że znaczną większość gry gramy solo, a solo wojownik jest słaby, w sumie w każdej dziedzinie wojownik jest słaby. Nawet podkreśla to administracja, czarem repito (ucieczka), wojownik powinien mieć pogoń albo coś w tym stylu (takie trochę pół żartem, pół serio)
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 09:53   #24
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karmelia Zobacz post
Mag solo też jest słaby.

Plusy maga:
+duże obrażenia z czarów
+lepsze leczenie życia czarami (z leczeniem many manasami już gorzej)
Minusy:
-mało życia (wiele mniej niż rycerz, co w dużym stopniu utrudnia lub nawet uniemożliwia blokowanie silnych potworów)
-mały udźwig (chyba wychodzenie kilka razy w ciągu hunta do depo nie należy do przyjemnych)

Za to jeśli chodzi o wojownika:
Plusy:
+dużo życia (o wiele więcej niż w przypadku maga)
+duży udźwig (można wynieść o wiele więcej loota z hunta)
Minusy:
-słabsze leczenie czarami (ale masz mikstury wyzdrowienia, które dają ci około 450 punktów życia - do porównania jeśli chciałbyś magiem używać pierścień magicznej tarczy (który nie jest tani) to najlepsza mikstura (mikstura maga) da ci tylko około 220 punktów many)
-mniejsze obrażenia niż w przypadku magów (ale mag musi kupić dużo manasów, bo niestety mana odnawia się zbyt wolno w porównaniu do ilości rzucanych czarów ofensywnych, a jeśli chodzi o runy.. szybko się kończą i ich wytwarzanie zajmuje sporo czasu - chyba, że ktoś lubi dłuugo stać pod depo)
Mag ma atak z odległości nie musi mieć dużo hp, oraz obrony do blokowania potworów.


Cytat:
Napisał jasiek50 Zobacz post
grałaś wojownikiem i magiem że zrobiłaś takie profesjonalne porównanie?
tobie już wystarczy, nich wypowie się jakaś osoba która wie o czym mówi.
moim 30 magiem wyciągałem ponad 100k expa bez bonusu i rozdanych Punktów nauki, a mogę na to zarobić chodząc na oficerów, gdzie wojownik może chodzić dopiero na wyższych poziomach. wojownikiem żeby wyciągnąć jak najwięcej expa muszę w cholerę zwastować. moim 80 wojem muszę zabrać potów za 80k żeby poexpić godzinę i wyciągnąć 330k expa ( wiadomo część się zwróci ale waste mi się w od 20-40k) takim kosztem to kumpel wyciągał 400k magiem na 60lvl
problemem rycerza jest leczenie bo nie dość ze drogie to nieefektywne. :)

Ostatnio edytowane przez Attax ; 14-10-12 o 10:13
Attax jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 10:03   #25
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karmelia Zobacz post
Mag solo też jest słaby.

Plusy maga:
+duże obrażenia z czarów
+lepsze leczenie życia czarami (z leczeniem many manasami już gorzej)
Minusy:
-mało życia (wiele mniej niż rycerz, co w dużym stopniu utrudnia lub nawet uniemożliwia blokowanie silnych potworów)
-mały udźwig (chyba wychodzenie kilka razy w ciągu hunta do depo nie należy do przyjemnych)

Za to jeśli chodzi o wojownika:
Plusy:
+dużo życia (o wiele więcej niż w przypadku maga)
+duży udźwig (można wynieść o wiele więcej loota z hunta)
Minusy:
-słabsze leczenie czarami (ale masz mikstury wyzdrowienia, które dają ci około 450 punktów życia - do porównania jeśli chciałbyś magiem używać pierścień magicznej tarczy (który nie jest tani) to najlepsza mikstura (mikstura maga) da ci tylko około 220 punktów many)
-mniejsze obrażenia niż w przypadku magów (ale mag musi kupić dużo manasów, bo niestety mana odnawia się zbyt wolno w porównaniu do ilości rzucanych czarów ofensywnych, a jeśli chodzi o runy.. szybko się kończą i ich wytwarzanie zajmuje sporo czasu - chyba, że ktoś lubi dłuugo stać pod depo)

grałaś wojownikiem i magiem że zrobiłaś takie profesjonalne porównanie?
tobie już wystarczy, nich wypowie się jakaś osoba która wie o czym mówi.
moim 30 magiem wyciągałem ponad 100k expa bez bonusu i rozdanych Punktów nauki, a mogę na to zarobić chodząc na oficerów, gdzie wojownik może chodzić dopiero na wyższych poziomach. wojownikiem żeby wyciągnąć jak najwięcej expa muszę w cholerę zwastować. moim 80 wojem muszę zabrać potów za 80k żeby poexpić godzinę i wyciągnąć 330k expa ( wiadomo część się zwróci ale waste mi się w od 20-40k) takim kosztem to kumpel wyciągał 400k magiem na 60lvl
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 10:27   #26
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

porównanie... co potrzebuje 80 mag żeby zabić hydrę?
ja jako 81 wojownik potrzebowałem (byłem 3 dni temu sprawdzić hydry) ok 15 manasów i kilka mikstur uzdrowiciela (z miksturami wyzdrowienia po prostu nie opłaca się biegać)
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 12:21   #27
Didrika
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 121
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Didrika
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasiek50 Zobacz post
porównanie... co potrzebuje 80 mag żeby zabić hydrę?
Potrzebuję: 3-4x runa pocisku energii(1200-1600many)+mana na 20 tawisów, ewentualnie sioha jeśli dostanie wave'a. Taka walka trwa 40 sekund, tak wyglądało to na 85 lvlu.
Didrika jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 12:42   #28
Legolas
 
Zarejestrowany: Lut 2012
Postów: 148
Domyślnie :)

Nie,nie nie. Pomysł może i ciekawy ale nie do tej gry .(według mnie)
Ja chciałbym dążyć do klimatu , że jak na coś się szło i coś chciało się zdobyć to najpierw trzeba było mieć ekipe.
Przepraszam wszystkich Rycerzy , ale uhy niech wam odbiorą jak i zwiadowcą.
A myslę ,że duchowni czy nekromanci (Magowie) chętnię skorzystają z waszych zaproszeń na wspólne polowania.
Rycerz nie ma stać jak czołg pancerny , dobrze odnawiać rany i być prawie ,że nieśwmiertelny. On niech stoi i posiada kilka tysięcy pkt. życia ,ale aby to życie się nie skończyło niech o to dbają magowie duchowni.

@Karmelia ma racje.

Ostatnio edytowane przez Legolas ; 14-10-12 o 12:56
Legolas jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 19:49   #29
Zenon von Wons
 
Avatar Zenon von Wons
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Skąd: Wezmę piwo?
Postów: 596
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karmelia Zobacz post
Porównałeś 30 maga i 80 woja. Zrób porównanie 100 maga i 100 woja w walce z konkretnym MOCNIEJSZYM potworem np. hydrą to przyznam ci rację. Bo takie potwory jak oficer (który atakuje tylko w zwarciu) to ja mam na 2 hity na 20 poziomie magiem z eamo ofla. Uwzględnij też dokładną ilość zużytych mikstur odnawiających życie/manę.

Karmelia prawda jest taka, że woj jest cienki. Wy sobie biegacie z oflą i wycinacie, a ja żeby zabić wywke musze uzyc nawet do 2-3 potów many żeby wyrobić 100k\h bo czar wchodzi czasem po 0-50... zużywam 40 many żeby zadać potworkowi 20dmg, to jest śmieszne. A dziś? Wpadłem sobie na mędrca, jak wiecie tam na piętrowym u krasnali trudno jest to jakoś bloknąć, bo bedzie uciekać i pulnie 40 oficków. Leczył się co 3-4 sekundy do 100% hapa kiedy na zadawałem mu max 30% życia i tak... Jedyne co lepsze jak trafiasz na expa średnich stworów gdzie jest ich sporo i możesz z rago wycinać bo inaczej poty lecą jak głupie ;> dodam że ty masz tawisa który ci leczy całe hp a ja musze mieć uhy/poty których cena za bp jest kolosalna, w porównaniu do ceny 1 manasa za którego tawiśniesz się dobrych kilka razy
Zenon von Wons jest nieaktywny  
Stare 14-10-12, 20:43   #30
Kadic
 
Avatar Kadic
 
Zarejestrowany: Cze 2012
Postów: 14
Domyślnie

Wisiało mi to, że 3/4 twoich prac to pomysły z wowa... Gratuluje zmiany kolorow. http://www.wowwiki.com/Bandage
__________________
poza sceną jestem normalnym skurwysynem, za to na nie świecę jak bym w ciele miał tą parafinę skumałeś metaforę? nie? to przewiń punchline
Kadic jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin