Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 26-07-15, 15:13   #91
Kapralski
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 211
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Tak wiem, że zwiadowca bije w 1 cel i mimo to jest w stanie wyciągnąć taki sam exp co rycerz. Lecz mi nie o pvm się rozchodzi lecz o pvp. Ponadto dmg z rozrywających bełtów nie byłby redukowany przez obrone mobów, z racji tego, że mają 60 atk.
A ja uważam że w "Tibii" nie ma PVP :) dlatego gram na non-pvp

liczy się to kto kogo prędzej zapędzi w róg, uniemożliwi ucieczkę i będzie tłuc do wyczerpania zapasów.

liczy się kto kogo telefonicznie wyciągnie z łóżka o 3 w nocy "bo biją"

Jednym słowem liczy się kto jest w liczniejszym i mocniejszym klanie.

Honorowa walka 1 vs 1 równych poziomów też nie ma sensu bo tu też liczy się kto zabrał ze sobą więcej run/mikstur.

Pewnie zostanę zmieszany z błotem za tą wypowiedź ale takie jest moje zdanie.


gram bo lubie
Kapralski jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 15:17   #92
sokoskiiii
Ban Dożywotni
 
Zarejestrowany: Wrz 2012
Postów: 165
Domyślnie

Zwiad tyle expa co rycerz? Ty wbij lvl i idz poexpić rycerzem to zobaczysz ze palek niema szans sie z toba równać w exp/h. Pierdolisz głupoty a ledwo co 100 lvl wbiles
sokoskiiii jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 15:19   #93
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Wiadomo, tarcza nie zablokuje wszystkich strzał. Ale na pewno większość. Tym bardziej jeśli się ustawi tryb walki defensywny, czyż nie?
Tarcza zablokowałaby niewielką część bełtów, nie wyglądało to jak na filmach gdzie pociski lecą z nieba i wystarczy podnieść tarczę nad głowę, by przeżyć.

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Po drugie twierdzi Pan, że zwiadowca bije mniej od rycerza 2h nekro. To może przetestujemy to na rycerzu 1h? Wziął to Pan w ogóle pod uwagę podczas nerfienia rago tote, podnoszenia obrony magom/zwiadom, podnoszenia ataku strzał i bełtów oraz innych zmian?
Cały czas tłumaczę, że odnoszę to do PVE. Obrona zwiadowców i magów nie była podnoszona, był jedynie poprawiany wzór od zaokrągleń, więc i Panu to zmieniło w takim samym stopniu wiele czynników.


Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Tak wiem, że zwiadowca bije w 1 cel i mimo to jest w stanie wyciągnąć taki sam exp co rycerz. Lecz mi nie o pvm się rozchodzi lecz o pvp. Ponadto dmg z rozrywających bełtów nie byłby redukowany przez obrone mobów, z racji tego, że mają 60 atk.
Nie wyciąga takiego samego doświadczenia/godzinę, dodatkowo zarabia kilkukrotnie mniej niż pozostałe profesje. Oczywiście, że rozrywające bełty są redukowane przez pancerz potworów, nie biorą tylko pod uwagę tarczy, wojownik nie bierze jej pod uwagę od pewnego ataku broni, tak więc obrażenia w PVE na pewnym etapie są redukowane identycznie i dla wojownika i dla zwiadowcy.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 16:19   #94
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Tarcza zablokowałaby niewielką część bełtów, nie wyglądało to jak na filmach gdzie pociski lecą z nieba i wystarczy podnieść tarczę nad głowę, by przeżyć.

Tarcza oprócz redukcji obrażen magicznych jak i fizycznych daje nam jeszcze szanse na zablokowanie ciosu. Połowa moich uderzeń jest blokowana w 100% (i to już w rycerzy ze smoczą tarczą i 150~ obroną). Zablokowanie broni dwuręcznej tarczą jest tak samo możliwe jak zablokowanie strzał/bełtów. Tym bardziej, jeśli lecą w nas serie (hape odes kpiro). A mimo to strzały i bełty unikają tarczy w 100% tak jakby były zdalnie sterowane...

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Cały czas tłumaczę, że odnoszę to do PVE. Obrona zwiadowców i magów nie była podnoszona, był jedynie poprawiany wzór od zaokrągleń, więc i Panu to zmieniło w takim samym stopniu wiele czynników.
A ja cały czas nawiązuje do PVP. Osobiście mi Pan napisał, że obrona zwiadowców i magów nie została podniesiona, lecz zaokrąglona i różnica wyniesie 'zaledwie' o 10 obrażen mniej. Czyli uderzając wczesniej za 200 maga, uderze za 190 (czyli o 5% słabiej, wczesniej jeszcze rago tote zostało znerfione o 10%, to już mamy 15%.)



Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Nie wyciąga takiego samego doświadczenia/godzinę, dodatkowo zarabia kilkukrotnie mniej niż pozostałe profesje. Oczywiście, że rozrywające bełty są redukowane przez pancerz potworów, nie biorą tylko pod uwagę tarczy, wojownik nie bierze jej pod uwagę od pewnego ataku broni, tak więc obrażenia w PVE na pewnym etapie są redukowane identycznie i dla wojownika i dla zwiadowcy.
Może i nie wyciąga, nie wiem nie grałem. Wiem, że na piaskowe lepiej brać zwiadów niż magów. Szybkie i spore uderzenia w 1 cel to jest to.
Rycerze nekro za to mają mocno ograniczony wybór expowiska ze względu na rago fomes. Kwestia PVM mnie nie obchodzi, gdyby tak było to grałbym na npvp. Jak widać gram na PVP i jak wszyscy chcę balansu.
Graata jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 16:35   #95
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Tarcza oprócz redukcji obrażen magicznych jak i fizycznych daje nam jeszcze szanse na zablokowanie ciosu. Połowa moich uderzeń jest blokowana w 100% (i to już w rycerzy ze smoczą tarczą i 150~ obroną). Zablokowanie broni dwuręcznej tarczą jest tak samo możliwe jak zablokowanie strzał/bełtów. Tym bardziej, jeśli lecą w nas serie (hape odes kpiro). A mimo to strzały i bełty unikają tarczy w 100% tak jakby były zdalnie sterowane...
Zablokowanie broni dwuręcznej, która jest ciężka i masywna, której trajektorię uderzenia widzimy doskonale po tym, z której strony następuje zamachnięcie, a jej prędkość ataku jest kilkanaście razy wolniejsza niż wystrzelony z ogromną prędkością bełt nie jest tak samo możliwe, jest 100x prostsze.

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
A ja cały czas nawiązuje do PVP. Osobiście mi Pan napisał, że obrona zwiadowców i magów nie została podniesiona, lecz zaokrąglona i różnica wyniesie 'zaledwie' o 10 obrażen mniej. Czyli uderzając wczesniej za 200 maga, uderze za 190 (czyli o 5% słabiej, wczesniej jeszcze rago tote zostało znerfione o 10%, to już mamy 15%.)

Tak jak i Pana obrona pancerzem przez co otrzymuje Pan mniej obrażeń. Może Pan uderzać z 'odes rago', które jest dedykowane wojownikowi dwuręcznemu, nie ma żadnych redukcji i ma bonusy do zadawanych obrażeń. Rago tote to po prostu przyspieszenie kolejnych uderzeń.


Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Może i nie wyciąga, nie wiem nie grałem. Wiem, że na piaskowe lepiej brać zwiadów niż magów. Szybkie i spore uderzenia w 1 cel to jest to.
Rycerze nekro za to mają mocno ograniczony wybór expowiska ze względu na rago fomes. Kwestia PVM mnie nie obchodzi, gdyby tak było to grałbym na npvp. Jak widać gram na PVP i jak wszyscy chcę balansu.
Piaskowe szybciej giną, ale zarobek jest mniejszy, coś za coś. Balansem nie jest sytuacja, w której 100 wojownik zabija 100 magów bez problemu. Nadal Pan może wyeliminować magów do 80 poziomu, ale nie jest to już tak proste jak wcześniej.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 17:00   #96
Graata
 
Zarejestrowany: Kwi 2015
Postów: 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Zablokowanie broni dwuręcznej, która jest ciężka i masywna, której trajektorię uderzenia widzimy doskonale po tym, z której strony następuje zamachnięcie, a jej prędkość ataku jest kilkanaście razy wolniejsza niż wystrzelony z ogromną prędkością bełt nie jest tak samo możliwe, jest 100x prostsze.
Są ciężkie i masywne dlatego wymagają więcej siły. Wolniejsze ataki, ale w 100% celne. Uderzenie nią w tarczę jest kilkakrotnie silniejsze niż w przypadku bełtu czy broni jednoręcznej. Mimo to jest blokowana przez tarczę jakby była zaledwie piórkiem. Wystrzelony bełt z ogromną prędkością, dokładnie. Nie trafianie przeciwnika w tarczę, bełtami wystrzelonymi z ogromną prędkością graniczy z cudem. Mimo to, jakimś sposobem ów bełty nadal w 100% omijają tą tarczę, jak to możliwe?



Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Tak jak i Pana obrona pancerzem przez co otrzymuje Pan mniej obrażeń. Może Pan uderzać z 'odes rago', które jest dedykowane wojownikowi dwuręcznemu, nie ma żadnych redukcji i ma bonusy do zadawanych obrażeń. Rago tote to po prostu przyspieszenie kolejnych uderzeń.
Zaraz, zaraz. Nie było nawet wzmianki o rycerzach, w changelogu mamy napisane tak, cytuje:

- Zmiana działania systemu bonusów, by te były najpierw sumowane, a dopiero potem mnożone z czynnikiem, na który wpływają. Dzięki temu zaokrąglanie w dół nie będzie już powodować tak dużych ubytków w bonusie, wpłynie to również częściowo na poprawę obrony u magów i zwiadowców.

Bicie z odes rago w PVP? Seriously? Jeszcze może w uciekającego przeciwnika? Zaś w trapie to już lepiej użyć rago tote - zadamy łącznie więcej obrażeń.


Cytat:
Napisał Altrel Zobacz post
Piaskowe szybciej giną, ale zarobek jest mniejszy, coś za coś. Balansem nie jest sytuacja, w której 100 wojownik zabija 100 magów bez problemu. Nadal Pan może wyeliminować magów do 80 poziomu, ale nie jest to już tak proste jak wcześniej.
Ważne, że exp jest większy. A zarobek i tak spory. A czy balansem jest sytuacja gdzie 150 mag zabija 100 magów? Bo widzę, że pomija Pan kwestię pierscienia magicznej tarczy, gdzie nawet taki 50 mag bity przez 150 rycerza nie zostanie zabity.
Graata jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 17:21   #97
Altrel
Mistrz Gry
 
Zarejestrowany: Lip 2013
Postów: 1,370
Domyślnie

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Są ciężkie i masywne dlatego wymagają więcej siły. Wolniejsze ataki, ale w 100% celne. Uderzenie nią w tarczę jest kilkakrotnie silniejsze niż w przypadku bełtu czy broni jednoręcznej. Mimo to jest blokowana przez tarczę jakby była zaledwie piórkiem. Wystrzelony bełt z ogromną prędkością, dokładnie. Nie trafianie przeciwnika w tarczę, bełtami wystrzelonymi z ogromną prędkością graniczy z cudem. Mimo to, jakimś sposobem ów bełty nadal w 100% omijają tą tarczę, jak to możliwe?
Ataki celne bo z bliska, ale banalne do zablokowania tarczą gdyż są wolne. Bełtami nikt nie celuje w tarczę tylko w odsłonięte miejsca wojownika, który nie jest w stanie przewidzieć dokładnie gdzie strzała/bełt trafi, więc nie jest w stanie skutecznie ich blokować, żaden łucznik/kusznik nie celuje w tarczę.


Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Zaraz, zaraz. Nie było nawet wzmianki o rycerzach, w changelogu mamy napisane tak, cytuje:

- Zmiana działania systemu bonusów, by te były najpierw sumowane, a dopiero potem mnożone z czynnikiem, na który wpływają. Dzięki temu zaokrąglanie w dół nie będzie już powodować tak dużych ubytków w bonusie, wpłynie to również częściowo na poprawę obrony u magów i zwiadowców.
Zdanie zostało sformułowane w ten sposób ponieważ te 2 profesje uskarżały się na niską obronę, systemy zmieniły się dla wszystkich, więc nie było potrzeby informowania, że wojownikowi, który już się bardzo dobrze broni zwiększyło się to nieznacznie.

Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Bicie z odes rago w PVP? Seriously? Jeszcze może w uciekającego przeciwnika? Zaś w trapie to już lepiej użyć rago tote - zadamy łącznie więcej obrażeń.
Efekt w uciekającego przeciwnika taki sam, gdy przeciwnik odskoczy to 'rago tote' też go nie uderzy, wystarczy zamiast 'follow' biec ręcznie obok przeciwnika. Z 'odes rago' w wojowników zada Pan większe obrażenia niż sumaryczne z 'rago tote'.


Cytat:
Napisał Graata Zobacz post
Ważne, że exp jest większy. A zarobek i tak spory. A czy balansem jest sytuacja gdzie 150 mag zabija 100 magów? Bo widzę, że pomija Pan kwestię pierscienia magicznej tarczy, gdzie nawet taki 50 mag bity przez 150 rycerza nie zostanie zabity.
To już zależy co chcemy osiągnąć, jedni wolą zarobek inni doświadczenie, akurat tam już pisałem, że doświadczenie jest zbyt duże. Pierścień magicznej tarczy ma to do siebie, że mikstury many przywracają jej stosunkowo niewiele w porównaniu do przywracania życia przez czary leczące. 150 mag również nie zabije 100 maga na pierścieniu magicznej tarczy, normalnie też go nie zabije jeżeli 100 mag potrafi grać magiem. 150 rycerz nekromanta-alchemik spokojnie zabije 50 maga nawet z pierścieniem magicznej tarczy jeżeli potrafi prawidłowo ocenić sytuację i w dobrym momencie użyje graaty.
Altrel jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 18:36   #98
pawello13
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 106
Domyślnie

Zróbcie coś żeby ludzie zaczeli grać, żeby bylo przyjemnie a nie dyskutujecie. Reklama jakaś nie wiem ale gadanie nic nie pomoże.

Ile ja bym dał żeby zmienić alchemika na ele, albo coś innego. Ale już mi się nie chce tracić czasu na tą grę, a alchemii i tak nie używam ;/
pawello13 jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 18:45   #99
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Współczuje przyjacielu, oby ten co doradził Ci alchemika został zrookowany ;_;
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny  
Stare 26-07-15, 19:55   #100
pawello13
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 106
Domyślnie

Wpadłem zielony każdy gadał rób ducha alchemika, myslałem że dobrze radzą bo sami na własnych błędach tak doradzali .. ale się pomylilem i to bardzo a po ostatniej łatce juz wogóle. Chociaż zeby rago biło jakoś, a tu lipa. 3 respy ktore moge bić. A exp lipny..
pawello13 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin