Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-05-14, 10:42   #1
kasko43
 
Zarejestrowany: Gru 2013
Postów: 51
Domyślnie Samodzielne robienie mikstur

Myślę, że powinno się przywrócić możliwość kupowania składników do najsłabszych mikstur, konkretnie mikstur many.

Gracze, przyznajcie sami czy ktoś z was robi jeszcze te mikstury? Tylko ci którzy mają jeszcze stare zapasy. Nie wierzę, że ktoś będzie poświęcał czas na zbieranie miodów i skrzydeł.

Częstotliwość wypadania miodów z pszczół to jakieś 30%. Zebranie 100 sztuk zajmie co najmniej 30 minut. Podobnie ze skrzydłami nietoperza. To daje nam godzinę na zebranie po 100 każdego plus czas na wytworzenie mikstur. Przez tą godzinę możemy wypracować sobie większy zysk i exp niż zysk ze zrobienia manasów.

Teraz ktokolwiek będzie robił mikstury na mane to tylko mikstury maga, ponieważ zysk jest o wiele większy a czasochłonność ta sama albo mniejsza. Drop z kur to 90% a w 50% przypadkach spada 9-10 piórek. Są ludzie na niższych lvlach, którzy zbierają piórka dla zysku. Zbierają bo resp jest blisko depo i szybko można nazbierać 100. Na potworach z których wypadają rybie ości dość często ktoś siedzi także można te ości odkupić.

Nie oszukujmy się nikt z nowych graczy nie będzie podróżował przez pół mapy by zbierać miody, skoro może iść na piórka i mieć większy zysk.

Zwiększcie drop przedmiotów potrzebnych na małe mikstury, albo przywróćcie je do sklepu.

Ja wykończę te kilka plecaków mikstur z pozostałych mi składników i kończę z alchemią.
Niech się wypowie ktokolwiek kto po upie robi małe mikstury many (z poupowych składników).
kasko43 jest nieaktywny  
Stare 23-05-14, 10:56   #2
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Popieram Pana.
Owszem robiłem po aktualizacji mikstury many, ale jedynie do wyczerpania zapasów, które zostały sprzed aktualizacji. Nie bardzo chce mi się farmić plastry miodu na 3 niedźwiedziach czy 5 pszczołach, więc bardziej opłacalne są dla mnie mikstury maga, że też taki paradoks wystosuję.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o

Ostatnio edytowane przez tomakeo ; 23-05-14 o 11:05
tomakeo jest nieaktywny  
Stare 23-05-14, 11:34   #3
Yooshi
 
Avatar Yooshi
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: St-ce
Postów: 321
Domyślnie

Ewentualnie zwiększyć drop plastrów miodu z pszczół do 5-10 (lub nawet 5-15) wtedy do będzie jakoś opłacalne.

@topic Jestem za pomysłem.
__________________
Superbia Avaritia Luxuria Invidia Gula Ira Acedia
18:59 Razel z Athoyra [NCL]: arogancki klaunie
23:07 Broom [HEX]: być dunem...
Yooshi jest nieaktywny  
Stare 23-05-14, 11:41   #4
Nil Loth
 
Zarejestrowany: Cze 2010
Postów: 232
Domyślnie

Też się bawiłem w alchemie ba, mam alchemika. Po aktualizacji możliwość robienia mikstur stała się że tak powiem "useless". To nie są puste słowa, próbowałem nazbierać trochę skrzydeł i miodków w momencie kiedy dowiedziałem się że nie można ich już nabyć w sklepie i nie szło to najlepiej.

Skrzydła nietoperza- na samą myśl zabijania nietoperzy zrobiło mi się niedobrze no ale cóż, życie. No to lecimy na resp nietoperzy (tak, jest taki niedaleko neolith, pozdro dla kumatych!), zabrałem ze sobą oczywiście nożyk. Wycinać skrzydeł odechciało mi się od samego początku, czekanie aż system pozwoli mi łaskawie na oskórowanie nietoperka z nadzieją że MOŻE uda mi się wyciąć jedno skrzydło gdy za rogiem czeka nietoperek z dwoma? No, Thanks. Tak czy inaczej poświęcony czas na zbieranie w stosunku do efektów nie był zadowalający dlatego szybko zrezygnowałem.

No to lecimy z wampirami, o ankardii nawet nie ma co myśleć gdzie jest ich tam 14 więc zostają katakumby oczywiście jak mamy zrobioną misję. Tam już jest nieco lepiej, nie ze względu na to że leci ich więcej ale dlatego że możemy nabić w między czasie troche expa. Niestety ilość skrzydełek nie zachwycała więc i to odpada.
Warto dodać że od graczy też ich nie kupisz, no bo kto expi na nietoperzach?

Plastry miodu- Tutaj mamy większe pole manewru, chociaż się tak wydaje. Pszczoły? No dobra jest pewien resp gdzie jest ich całkiem sporo ale znów, pszczoły, naprade? Hubaki? Mało Niedziewiedzie? bez komentarza, przemytnicy? Tutaj jest troche lepiej bo ludzie na nich expią ale gdy po 20 minutach spadło ich zaledwie 23? hm to samo dotyczy się łowców. No i to by było na tyle jeśli chodzi o miodki.

Uważam, że wycofanie składników "zwierzęcych" było by dobrym pomysłem gdyby zbieranie składników na multi plecak nie zajmowało godziny.
Nil Loth jest nieaktywny  
Stare 23-05-14, 11:45   #5
pregusia
niby admin
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Postów: 1,017
Domyślnie

Dziękujemy za sugestie. Drop zostanie zwiększony.
pregusia jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin