Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Dyskusje ogólne

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 23-01-22, 12:32   #11
Xaderon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał neilran Zobacz post
Ogólne skalowanie postaci od Lvla w Altaronie jest od zawsze i nazywa sie PUNKTY NAUKI, więc jako tako byłoby to idiotyczne żeby dmg itp miało sie skalować od lvla.
W zasadzie problem pojawia sie tylko w przypadku czarów leczących i uhów. Żeby skalowały sie one sensownie dla każdej profesji, a jednocześnie nie tworzyć oddzielnych wzorów dla każde profesji na te same czary/runy. Bo każda profesja rozwija mlvl na zupełnie innym poziomie.
Do tej pory te wzory były całkiem spoko, ale gdy pojawia sie kontent na 300lvl+ przestaje wystarczać, bo co człowiekowi po 10k hp, skoro jego heal przestał sie skalować na 140lvlu a moby na Kogarze biją dużo więcej?
No tak, szkoda tylko ze punkty nauki sa skonczone i wiecej skilli juz nie podbijesz. Lvl mozesz wbijac a i tak nic ci pn za nie nie da kiedy masz max skille takze ten argument jest inwalida.

Ja wciaz czekam na odblokowanie przyrostow hp, many i udzwigu powyzej 352 lvla, odblokowanie wbijania recznie skilli tj mlvl, dist, 1h, 2h (co do sily to trzeba by to przedyskutowac), umozliwienia podbijania umiejetnosci za pn powyzej tego co mamy obecnie max za pn, za adekwatna ilosc pn przy kolejnych poziomach (tak by pny dalej rosly liniowo) oraz dodaniu skalowania dmg i sily leczenia wraz z lvlem np 1% wiecej za kazde 10 lvli powyzej 100 lvla.

Nie oszukujmy sie, wbicie poprzez rozdawanie pn np 220 dista u zwiada czy 220 mlvla u maga to nie bedzie taka prosta sprawa i rozwijajac pozostale skille zajmie lata a tak naprawde az tak duzo nie daje. Dlatego skalowanie wraz z lvlem dmg i leczenia jest tutaj potrzebne. Inna sprawa to to ze mag w late game ma mase pn do wydania i on wbije sobie znacznie wiecej mlvl niz np zwiad dista (no chyba ze owy zwiad nie rozwija innych skilli) ale za to dist u zwiada nawet na 200+ jako tako wzrasta podczas expa gdy mlvl u maga bedzie ciezko wchodzil. Niby jakis tam balans bylby gdyby nie to ze ryc wychodzilby na tym najgorzej.
Xaderon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-22, 12:40   #12
Walant
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 96
Domyślnie

Yyy od jakiegoś 150 mlvla u maga nie wbijesz ani 1% mlvla xD ^ Jkbc
Walant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-22, 13:17   #13
Xaderon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Walant Zobacz post
Yyy od jakiegoś 150 mlvla u maga nie wbijesz ani 1% mlvla xD ^ Jkbc
Rzeczywiscie ten mlvl u maga jakos bardzo wzrasta poziom many potrzebny na kolejny mlvl, nie wiem jak na 150 bo takiego nie mialem ale skoro ja wbilem kolejny % na max mlvlu u zwiada przepalajac grubo ponad 100 milionow many to zakladam ze na 3/4 max mlvla u maga tez sie da wbijac %, moze za malo many przepaliles
Xaderon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-22, 13:27   #14
Walant
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 96
Domyślnie

Powiem tak, od 100lvla do 180lvl magiem duchownym expaic nie wbiłem żadnego 1% mlvlu. Co prawda to sezon, ale też skile x2
Walant jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Stare 23-01-22, 14:44   #15
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie

Cytat:
Napisał Xaderon Zobacz post
No tak, szkoda tylko ze punkty nauki sa skonczone i wiecej skilli juz nie podbijesz. Lvl mozesz wbijac a i tak nic ci pn za nie nie da kiedy masz max skille takze ten argument jest inwalida.

Ja wciaz czekam na odblokowanie przyrostow hp, many i udzwigu powyzej 352 lvla, odblokowanie wbijania recznie skilli tj mlvl, dist, 1h, 2h (co do sily to trzeba by to przedyskutowac), umozliwienia podbijania umiejetnosci za pn powyzej tego co mamy obecnie max za pn, za adekwatna ilosc pn przy kolejnych poziomach (tak by pny dalej rosly liniowo) oraz dodaniu skalowania dmg i sily leczenia wraz z lvlem np 1% wiecej za kazde 10 lvli powyzej 100 lvla.

Nie oszukujmy sie, wbicie poprzez rozdawanie pn np 220 dista u zwiada czy 220 mlvla u maga to nie bedzie taka prosta sprawa i rozwijajac pozostale skille zajmie lata a tak naprawde az tak duzo nie daje. Dlatego skalowanie wraz z lvlem dmg i leczenia jest tutaj potrzebne. Inna sprawa to to ze mag w late game ma mase pn do wydania i on wbije sobie znacznie wiecej mlvl niz np zwiad dista (no chyba ze owy zwiad nie rozwija innych skilli) ale za to dist u zwiada nawet na 200+ jako tako wzrasta podczas expa gdy mlvl u maga bedzie ciezko wchodzil. Niby jakis tam balans bylby gdyby nie to ze ryc wychodzilby na tym najgorzej.
Imo nie jest inwalidą mój argument, bo nie miałem namyśli że wszystko jest ok patrząc na system skilli z perspektywy rozgrywki late game na Kogarze.
Skoro mamy PNy i tyle róznych skilli, to przyrost dmg raczej powinien wiązać sie ze zmianami w systemie skilli (np. podnieść max dist o 10 pkt) niż ze wzrostem dmg od bezpośrednio od lvla.
Inny problem jest taki że jak ostatnio grałem przyrost dmg na kolejnych poziomach umiejętności kosztujących coraz więcej punktów nauki stawał sie chyba coraz mniejszy, albo to ja za dużo oczekiwałem.
Myśle że Altaronie niestety nie warto zbyt dużo skilować, bo i tak nie wiele człowiek na tym zyskuje, takie mam wrażenie. Po prostu postacie do pewnego momentu rozwijają sie bardzo szybko, a później przyrost dmg staje sie już mniejszy.
Ps. i tak bede skilował, bo lubie xD
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin