Altaron

Witaj w Altaronie!

Znajdujesz się na krawędzi między światem realnym,
a magicznym Altaronem. Zrób krok do przodu i przeżyj
niesamowitą przygodę!

Connect with Facebook

Wróć   Forum Altaron.pl > Altaron.pl > Sugestie i Propozycje > Archiwum

Krótka Wiadomość
[2023-05-02 14:55] Wprowadziliśmy kolejne drobne zmiany i poprawki. Przed zalogowaniem się do gry prosimy o pobranie najnowszej wersji klienta. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową listą zmian.

Komunikaty

Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba Ci się ten pomysł ?
Tak 30 69.77%
Nie 13 30.23%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stare 13-10-12, 11:12   #1
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Arrow Attax proponuje - bandaże

Chciałbym dalej rozwinąć myśl którą poruszyłem w temacie "Leczenie Rycerza". Mianowicie chodzi mi o wprowadzenie bandaży. Napiszę jak ja to bym widział a osoby które się tu zamierzają wypowiadać po prosiłbym o przedstawienie własnej wizji tak aby pomysłów było więcej i abyśmy mogli wspólnymi siłami znaleźć najlepsze rozwiązanie.

BANDAŻE




Bandaże służyły by do uleczenia ran rycerzom oraz zwiadowcom. Przy czym usunął bym tym klasą korzystanie z uhów. Ponieważ nie są to klasy magiczne i używanie z ich strony run jest trochę dziwne.

Tak więc proponuję wprowadzić 6 rodzai bandaży :
  • Białe przywracały by przez 3 sekundy po 300 punktów życia/na sekundę
  • Brązowe przywracały by przez 3 sekundy po 100 punktów życia/na sekundę
  • Czerwone przywracały by przez 3 sekundy po 150 punktów życia/na sekundę
  • Niebieskie przywracały by przez 3 sekundy po 500 punktów życia/na sekundę
  • Zielone przywracały by przez 3 sekundy po 200 punktów życia/na sekundę
  • Żółte przywracały by przez 3 sekundy po 400 punktów życia/na sekundę

Aby wykonać te bandaże trzeba byłoby ukończyć kurs medyka. Którego rozpoczynamy w mieście Neolicie. Po całym Altaronie jest sporo punktów medyka więc fajnie byłoby je wykorzystać. Pierwszy bandaż którego przyszłoby się nam nauczyć byłby to bandaż brązowy ponieważ na chwile obecną brązowe materiały wypadają z Ghuli. Tak więc otrzymalibyśmy misję zabicia 100 ghuli ponieważ ciągle przez nich trafiają ranni do lecznicy przez co medyk ma cały czas ręce pełne roboty... i tak dalej.

Na każdy rodzaj bandaża potrzeba 3 kawałków odpowiedniego materiału. Oraz oczywiście wykonanie zadania umożliwiającego go wykonanie. Nie trzeba by dawać ograniczenia poziomowego ponieważ te zadania powinny to ograniczać np 20 rycerz nie rzuci się na widma z białą klingą po smoki bo drodze zamienią go w popiół.

Bandaż stakowałby się do 100 bo w końcu jest to materiał zwijany w szpulę tylko jego waga wzrastałaby adekwatnie do ilości. Proponuję aby waga 1 szpuli wynosiła 1,3 udźwigu. Większa waga sensu by nie miała skoro zbroje ważą po 30 udźwigu.


Jest to tylko propozycja wszelkie liczby oraz zadania to przykład

Ostatnio edytowane przez Slythia ; 13-04-13 o 12:18
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 11:31   #2
sub
 
Zarejestrowany: Lip 2012
Postów: 4
Domyślnie

za łatwo je zrobic
sub jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 11:32   #3
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał sub Zobacz post
za łatwo je zrobic
No uhy jeszcze łatwiej. Idziesz kupujesz blanki manasy i masz uhy. Tutaj musisz iść i nazbierać materiałów dzięki czemu wprowadzamy do gospodarki Altaronu nowy pożądany przedmiot którym stały by się materiały ponieważ 2/3 społeczeństwa używałoby bandaży.
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 11:33   #4
Slythia
 
Avatar Slythia
 
Zarejestrowany: Wrz 2009
Postów: 2,396
Domyślnie

Łucznik może mieć*nawet 26 poziom magiczny - jest więc w jakimś stopniu także klasą*magiczną.
__________________
Mamy jeszcze ryby lądowe w sosie owocowym...
– Że co?
– Ślimaki winniczki w marchewce!
Andrzej Pilipiuk, Trucizna.
Slythia jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 11:40   #5
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slythia Zobacz post
Łucznik może mieć*nawet 26 poziom magiczny - jest więc w jakimś stopniu także klasą*magiczną.
Ale nie wiem po co mu taki mlvl. Skoro łucznik powinien bazować na skillu oraz poziomie doświadczenia a nie na mlvlu. Rozwiązuje to też w pewnym stopniu walkę z botami. Bo już nie będzie mógł np zwiadowca rzucić bandażem na 2 koniec ekranu i w cudowny sposób obwinąć go w okół rany swojego kompana

Ostatnio edytowane przez Attax ; 13-10-12 o 11:47
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 11:52   #6
Majkul
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 745
Domyślnie

Ja zawsze uważałem że rycerz nie powinien mieć leczenia gorszego od innych prof tylko bardziej rozłożone w czasie. No i to uhanie się bardzo kojarzy się z Tibią. A w propozycji też wykorzystujesz nieużywane dotąd elementy, jak najbardziej za, tylko ten czas działania powinien być dłuższy, a leczenie na sekundę niższe (rycerz spokojnie ustoi na potworach chwilę).
Majkul jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 12:07   #7
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Świetny pomysł ale bardzo nie opłacalny... Brązowy bandaż:3x50md(tyle dostane za brązowy materiał u npc) mikstura uzdrowiciela: 130md leczy natychmiast tyle co brązowy bandaż i w dodatku nie muszę się bawić w zdobywanie materiałów, których na godzinę expa potrzebował bym ok 900 sztuk żeby mieć 300 bandaży.
Cały dzień siedząc na ghulach tyle nie nazbieram.
jasiek50 jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 12:13   #8
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Chciałem niższe ale zobacz np taki kościsty smok spokojnie na 1 turę może uderzyć za 300 więc nie może by to mniej efektywne niż "tawisowanie się" Musi być to skuteczne leczenie.

Cytat:
Napisał jasiek50 Zobacz post
Świetny pomysł ale bardzo nie opłacalny... Brązowy bandaż:3x50md(tyle dostane za brązowy materiał u npc) mikstura uzdrowiciela: 130md leczy natychmiast tyle co brązowy bandaż i w dodatku nie muszę się bawić w zdobywanie materiałów, których na godzinę expa potrzebował bym ok 900 sztuk żeby mieć 300 bandaży.
Cały dzień siedząc na ghulach tyle nie nazbieram.
Gdyby były bandaże myślę ze ceny potionów by się zmieniły Trav z Praktem by coś wymyślili, dodatkowo myślę że z większości potworów te materiały mogłyby dropić. Proponujcie ludziska jak wy to widzicie na pewno wspólnymi silami da się znaleźć na wszystko sposób.
Attax jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 13:18   #9
broda
 
Zarejestrowany: Kwi 2012
Postów: 33
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do broda
Domyślnie

za ale same 3 materiały to mało jeszcze gałązka drewna do rączki i klej;p
broda jest nieaktywny  
Stare 13-10-12, 13:25   #10
jasiek50
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Skąd: Kasinka Mała
Postów: 307
Domyślnie

Ja mam taką małą modyfikacje: wymagany jeden materiał i szansa na zrobienie od 1-5 bandaży (zależne od zręczności)
brązowe i zielone materiały lecą w miarę często więc nawet by się to opłacało. Ale na przykład białe itd
trudno zdobyć
jasiek50 jest nieaktywny  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:51.


Powered by vBulletin Version 3.8.4
Copyright 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin