Temat: Dyskusja By grało się lepiej! [2]
Zobacz pojedynczy post
Stare 05-10-17, 13:36   #13
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
W pierwszej kolejności chciałbym żeby ten temat był do dyskusji tylko dla ludzi z dwóch gildii - Shitcension oraz Dead ots ponieważ propozycje obgadane w tym temacie zostały obgadane pomiędzy naszymi dwoma gildiami i chciałbym żeby tak zwani neutrale się nie wtrącali.
Nie masz prawa żądać czegoś takiego. Proponowane niżej zmiany tyczą się całego serwera, na którym strony walczące stanowią jedynie dany procent społeczności.

Cytat:
jest po prostu zbyt trudno i przy obecnym stanie nie ma możliwości zrobić war moda który trwałby dłużej niż dzień-dwa
Nie jest możliwe teraz, 2-3 tygodnie po starcie gry, gdzie cały nacisk stawiany jest na szybkie zdobywanie poziomów kosztem pieniędzy. Nie gracie ekonomicznie? Nie ma pieniędzy na wojnę. W Altaronie walki pochłaniają ogromną ilość pieniędzy - i dobrze, bo to nie war-ots, o czym cały czas zapominacie.

Cytat:
Np takie rekinołaki, obecnie biegając z nimi zanim zabijesz jednego wbiegniesz w innego albo nawet i więcej.
Cytat:
- Rekinołak - stała wysoka prędkość(wyższa niż bez haste, niższa niż z haste), usunięcie czaru haste, pozwoli tam expić w drużynie dwuosobowej składającej się z palladyna nekro + innego shotera;
Owszem, jak się biega tam w dwóch magów. Drużyna składająca się z rycerza, dwóch, oraz osoby, dwóch zadających obrażenia spisuje się świetnie. Na Rekinołakach zdobywa się między innymi królewskie nogawice.

Cytat:
Zwiększając hp potworów o 50% nie powinniście byli zmniejszać loota
Jedyne zmniejszenie loota jest tam, gdzie zdecydowanie zdobywa się za dużo pieniędzy (patrz Fanatyki etc.). Ponadto sakiewki były dostosowane do podwyższenia hp.

Cytat:
Również denerwujące jest to że zmiany nie są opisywane szczegółowo
Nie opisuję, bo wiem, że każda zmiana spotykałaby się z falą krytyki. Ponadto bądź co bądź stosunkowo mało graczy interesuje, czy cierń wypada z szansą 500 czy 400 (a zmiany, które wprowadzam są właśnie tego typu) a prowadzenie tematu z listą wszystkich zmian kosztuje czas, którego i tak nie mam.

Cytat:
zaden mag nie przekroczyl chyba 450k/h a najwiekszy exp robil rycerz elementalista z haper rago.
No i bardzo dobrze - o to przecież wszyscy apelowali od lat.

Co do rycerza - zmiany faktycznie są potrzebne w sposobie obliczeń obrażeń w niektórych czarach, tak, by rycerze używający broni dwuręcznych zadawali faktycznie większe obrażenia. Zostanie to niedługo zrobione.

Cytat:
Czemu nie mozna zrobic z profanow respa gdzie sie zarabia ale nie ma expa prawie wgle? Dlaczgo nie mozna zrobic gorskich pod profit na team hunty a hydry pod pg bez loota? W czym to przeszkadza oprocz tego ze jest roznorodnosc?
Profany zdecydowanie nie są potworami na 70-90 poziomy, a w takim przedziale poziomowych znajduje się większość graczy dwóch klanów. Górskie są uczęszczane, dotychczas nie dość, że magowie zdobywali tam dużo doświadczenia to jeszcze byli w stanie wyjść na spory plus.

Cytat:
Z sama propozycja wyszedlem ja czyli osoba ktora miala w chuj talarow od startu servera i rozdawala je ludziom z gildi.
To tych pieniędzy w końcu nie da się zdobyć i jest bieda, czy się da?

Cytat:
Caly zamysl polega na balansowaniu respow np tu dodac sakiewki lepsze/zwiekszyc zageszczenie danych mobow/zmniejszyc dmg danych mobow testowalem wiele respow i licze ze inni tez ZACZNA JE TESTOWAC i podziela sie opinia co zmienic/dodac zeby resp nie byl OP ale byl uzyteczny + zeby bylo gdzie na team hunty isc od 50 do tego 90-100lvla
Ależ ja właśnie to cały czas robię.

Cytat:
laczego zdanie ludzi ktorzy sie nie bija nie powinno byc brane pod uwage? Poniewaz osoby ktore sie nie bija nigdy nie beda cierpialy na brak gotowki
Otóż to! Znów trafiłeś w sedno! Wojna wymaga zaplecza - nie masz go - przegrywasz wojnę, lub się nie bijesz, proste. Powtórzę - serwer nadal jest we wczesnej fazie rozgrywki, nie dziwne więc, że nie macie pieniędzy na ciągłe walki, gdy często giniecie i gracie nieefektywnie pod względem ekonomicznym.

Cytat:
Po 1 selbo lazi za nami na niewidce i zaglada nam do cial (serio ciezko sie nie zorientowac po ktoryms razie)
Owszem, bo wiem, że na Waszą uczciwość i pomoc nie można liczyć, stąd Wielki Brat cały czas musi obserwować i sam się domyślać.

Cytat:
Po 2 selbo zmienia sakwy na 100% z mobow bo widac to po refillu gdy 5 dni pod rzad na taka sama ilosc suppli masz tyle samo z sakwy i nagle mimo wiekszego lvla wyciagasz o 30% mniej z mdz
Owszem zmieniam i są o tym informację.

Cytat:
Smutno mi sie robi jak na temat servera/zmian wypowiadaja sie stare altaronskie pryki ktore loguja tylko po to zeby zrobic dzienne + postac w depo i pogadac z innymi "weteranami" altaronu za co masz tego moderatora/doradce za pieprzenie glupot?
Catthon zrobił więcej na rzecz Altaronu niż mógłbyś sobie wyobrazić, ale ani ja, ani on nie musi Ci tego uświadamiać - zdanie masz już przecież wyrobione, prawda? Personalne atakowanie doradców czy kogokolwiek z administracji radziłbym odpuścić dla własnego dobra.

Generalnie widzę to tak - taki temat powstaje zawsze prędzej czy później dokładnie w momencie, jak strony walczące przestają się bić, bo walka nie wygląda jak na war-ots, tzn. nie można się bić 24h/dobę nie tracąc zbyt dużo. Chcielibyście połączyć spokojne expienie i bieganie w świętych setach posiadając setki talarów w banku z ciągłą bitką - tak się nie da (tzn. da, ale na orsh ots).
Przed startem było napisane - rozgrywka będzie wymagająca i jak nigdy dotąd potrzeba będzie myśleć, expić w drużynach (drużynach z rycerzem, osobą leczącą a nie dwóch magów) w różnych lokacjach. Nie wzięliście sobie tego do serca oczekując od Altaronu tego co kiedyś - szybkiego expa gdzie się da z wychodzeniem na plus na każdej lokacji. Być może gra jest dla Was za trudna?

Smuci mnie fakt, że zamiast cieszyć się rozgrywką jak większość innych, często nowych graczy, Wy ciągle doszukujecie się tego co najgorsze nie widząc problemu po swojej stronie.
Możecie tutaj dyskutować, ale ostrzegam - rozmowa niech będzie na poziomie i wypowiadać może się każdy. Czym bardziej ktoś próbuje narzucić cenzurę i bardziej atakuje innych - tym bardziej boi się krytyki, bo wie, że jego argumenty są łatwe do obalenia.

Ja tym czasem czytać oczywiście wszystko będę, niemniej dalej zamierzam wprowadzać zmiany takie, jakie uważam za najlepsze mając na uwadze dobro całego serwera teraz i za miesięcy kilka a nie dla dwóch klanów na dzień dzisiejszy.

@dół:
Widzisz - i stawiasz mi ultimatum na zasadzie "albo robię wszystko tak jak chcecie, albo serwer pada", zrozum, Wy stanowicie część graczy, nawet nie większość, może 1/6 i nie mogę podporządkowywać wszystko tak, by było dla Was najwygodniej, bo tym samym psuję rozgrywkę innym.
Pisanie, że nie biorę pod uwagę tego, co macie mi do powiedzenia jest bezczelnością, bo na zdecydowaną większość propozycji, która do mnie trafia reaguje "hm.. w sumie czemu nie!".
To ja chcę, by gra tutaj była ciekawa przez długie miesiące, proponowane przez Ciebie zmiany często to niestety niszczą.
Ciągle atakujesz mnie, gdy ja próbuję wyjść z ręką na zgodę i brniesz w swoje błędne przekonania, cóż.
I na koniec, choć to zabrzmi jak zabrzmi, to ja jestem Mistrzem Gry i wiem na temat wielu aspektów rozgrywki zdecydowanie więcej niż Ty czy jakikolwiek gracz. Ty opierasz się na jedynie części (często jeszcze błędnych) danych - ja biorę pod uwagę całość i zajmuję się tym nie od dziś.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 05-10-17 o 15:53
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem