Zobacz pojedynczy post
Stare 23-10-14, 18:38   #12
beta2468
 
Avatar beta2468
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 681
Domyślnie

*
Cytat:
Jego rodzina zajmowała się od sześciu pokoleń na wytwarzania płatnerzy, teraz to Piotr wyposaży nas w niezbędne uzbrojenie.
*
Cytat:
Nie ma czasu na powiedzeniu czegoś o Sobie.
WTF?
*
Cytat:
Nam również też coś sprzeda
- jak 'również' to już bez 'też'.

Dużo błędów stylistycznych :(
Jeśli już piszesz poradnik, warto zwrócić uwagę na znaki interpunkcyjne i ogólną składnię. Wiem, że w większości to skróty myślowe, ale lepiej jeszcze raz na głos sobie wszystko przeczytać i poprzerabiać co nie co. Przed 'a', 'który' i 'że' stawiaj przecinek, w wielu miejscach tego brakuje.

Nazwy stron świata piszemy małą literą.

Cytat:
Ulch
-Od wieków zamieszkuje bagno ze swoimi braćmi, pomogli ludziom zbudować nieopodal miasto teraz ludzie chcą ich zabić, zniewalając w podzięce.
- nie można zniewolić w podzięce. Mówi się *w podzięce za coś, za coś dobrego. W tym zdaniu nie rozumiem kto kogo zniewolił (pomińmy moją wiedzę).

Ogólnie taka rada: Składając zdanie pisz o tej samej osobie. Jeśli na początku napisałaś o urdzie, nie przeskakuj w tym samym zdaniu do osób trzecich tak jak to jest tu "Od wieków zamieszkuje bagno ze swoimi braćmi, pomogli ludziom zbudować..."

Może innych to nie razi, mi to strasznie przeszkadza w ogólnym rozumowaniu poradnika i ogólnie ciężko się czyta. Chcesz to zmień, a jak nie to zostaw.

Podziwiam, że się chciało pisać. Darmowy status dobrą motywacją.
__________________
"W życiu najpiękniejsze są dwie chwile.
Ta w której się rodzimy i ta, w której odkrywamy po co."
~ M. Twain

Ostatnio edytowane przez beta2468 ; 23-10-14 o 19:37
beta2468 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem