Zobacz pojedynczy post
Stare 01-02-18, 15:14   #53
Ememems
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ja myślę, że usuwanie jednego z serwerów (w tym przypadku non-pvp) byłoby niesprawiedliwe względem graczy, którzy poświęcili dużo czasu, często nawet pieniędzy, żeby zdobyć pewne rzeczy i coś osiągnąć. Dlatego proponuję usunąć obydwa serwery. Wtedy gracze z non-pvp nie będą tak odczuwać tej straty ze świadomością, że gracze pvp zostali potraktowani tak samo.

Tworzenie optional pvp nie jest dobrym pomysłem. Chociażby z tego względu, że ktoś wbije Ci na respa i nie możesz mu nic zrobić. Na pvp taką osobę można zabić. Jeżeli zabijanie możliwe by było tylko na arenach, to cały urok pvp (nieuzasadnione śmierci, wojny gildii) szlag trafi. Nie da się zrobić jednego serwera, który będzie pasował wszystkim. Jeśli zabijanie na respach będzie możliwe to przynajmniej część graczy non-pvp, jeśli nie wszyscy zrezygnują, bo co to za przyjemność padać przez kogoś komu się nudzi lub kogoś kto się akurat na nas uwziął lub miał zły dzień. Nie mówcie mi, że jeśli ktoś wejdzie na respa na pvp komuś innemu to usłyszy "spoko, ja zaraz spadam, poczekaj kilka godzin" lub "spoko nie przeszkadza mi to, że ubijasz mi potwory". W żadnym przypadku, najczęściej wtedy słychać coś w stylu "wypad albo cię zabiję". Nie, nie i nie. Tego nie da się pogodzić. Nie da się stworzyć jednego serwera, który połączy graczy non i pvp i wszyscy będą zadowoleni.

Chyba, że.. na jednym serwerze będą tak jakby 2 mapy. 1 mapa dla graczy non, 1 mapa dla graczy pvp. Gracze non i pvp nigdy się nie spotkają, chyba, że stworzy się wspólne miejsce dla nich (arena jakaś czy coś). Czyli w skrócie teren dostępny tylko dla graczy pvp i taki sam teren dostępny tylko dla graczy non. Jest w ogóle możliwe stworzenie czegoś takiego?

W skrócie. Jeśli usuwać to obydwa serwery. Jeśli tworzyć to albo 2 serwery - 1 non i 1 pvp, albo 1 serwer, ale osobna mapka dla graczy non i osobna dla graczy pvp. Taka jest moja propozycja.