Zobacz pojedynczy post
Stare 28-09-13, 12:52   #8
pjekosz
 
Zarejestrowany: Wrz 2013
Postów: 7
Domyślnie

Witam serdecznie! Jak dobrze ujrzeć temat, w którym zamiast narzekań w stronę administracji znajduje się próba rozwiązania zaistniałego problemu. Brawo!

Co do loota z potworów to masz trochę racji. Nie możemy jednak doprowadzić do sytuacji gdy chodzenie na najsilniejsze stwory w grze stanie się w 90% przypadków nieopłacalne. Trzeba znaleźć złoty środek dla ludzi, którzy mają czas aby grać na trudnym serwerze i dla ludzi, którzy Altaron traktują jako kilkudziesięcio-minutowy relaks. Jestem zdania, że najlepsze przedmioty w grze powinny pozostać tylko w handlu pomiędzy graczami, natomiast te słabsze powinny móc być sprzedawane w sklepach po rozsądnych cenach.

Uważam, że całkowite ograniczenie sprzedaży przedmiotów takich jak potiony i mikstury nie jest dobrym pomysłem. Chodzi mi tutaj o graczy, którzy nie chcą spędzaj większości godzin w grze na kompletowaniu ekwipunku na polowanie. Jeśli miałbym coś zasugerować to pomysłem wartym rozpatrzenia jest wprowadzenie limitu na ilość zakupionych potionów; np. w ciągu jednego altarońskiego dnia moglibyśmy kupić maksymalnie X potionów danego typu, a potem NPC informowałby nas, że skończyły mu się zapasy/musi zostawić część towaru dla innych mieszkańców. Równocześnie można by wprowadzić kilka questów fabularnych, które zwiększałyby te limity.
Wprowadzenie takiego rozwiązania umożliwiłoby grę osobą, którzy Altaron traktują czysto rozrywkowo jak i utrudniłoby grę dla ludzi spędzających wiele godzin na serwerze.

Co do handlu przedmiotami to mam pewien pomysł- wprowadzenie giełdy. Za kilka minut napiszę osobny temat, bo idea wydaje mi się warta przeanalizowania i nie chciałbym aby umknęła administracji.

Questy w jakiejkolwiek postaci powinny być wprowadzane. Czy takie typowe 'idź, zabij, weź nagrodę' czy rozbudowane misje fabularne czy taski. Myślę, że jakiś quest można by przypisać do niemalże każdego NPC w grze.

Co do PN nie mogę się wypowiadać, bo do końca nie wiem jak one działają. O ile jest tak, że 1PN->jedno rozdzielenie(czyli praktycznie +1skill) to faktycznie jest tego za dużo moim zdaniem. Myślę, że na początek można by zastanowić się na zmianą przyznawania PN za level(np. 3PN zamiast 5PN na level).
pjekosz jest nieaktywny