Zobacz pojedynczy post
Stare 02-02-18, 13:16   #108
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Gruba frekwencja, super. Nie mam ostatnio czasu, więc nie czytam całości. Przekażę tylko moje zdanie.

Najbardziej podoba mi się opcja nr 2, ale w tym przypadku połączona z resetem świata pvp.

Grałem zarówno na pvp, jak i non pvp. Niestety na serwerze PVP za każdym razem power abusing był przyczyną spadku liczby graczy (nie jedyną, ale najbardziej spektakularną).

Optional pvp pozwoli pograć każdemu, co oznacza więcej nowych graczy na raz, mniej "odstraszonych", którzy rezygnują na wczesnym etapie. Wydaje mi się ponadto, że w tym scenariuszu będzie więcej osób, które dołączą do wojny chociaż dla zabawy, ponieważ zawsze będzie możliwość odwrotu. Nie będzie takiej sytuacji, gdzie pokonani wychodzą z serwera na kilka miesięcy - wystarczy zrobić przerwę do końca wojny. Z lurowaniem zawsze można sobie poradzić.

Może z gry zrezygnuje kilka osób, które "grały od zarania dziejów, tylko dla pvp i zawsze się dało z nimi dogadać", ale nie sądzę, by gra miała na tym stracić. Pojawią się nowi gracze i zastąpią tą wątpliwą lukę.

Co do restartu - proponowałbym zostawienie non pvp w takim stanie, w jakim jest teraz oraz restart świata pvp (przeniesienie postaci na non pvp). Poza tym wprowadzenie poprawek do balansu na świecie pvp.

Alternatywnie zostawienie non pvp bez poprawek, zmianę pvp na optional pvp bez restartu.

Pozdrawiam,
Catthon
Catthon jest nieaktywny