Zobacz pojedynczy post
Stare 21-08-13, 15:03   #58
Wyrosuaw
 
Zarejestrowany: Sie 2013
Postów: 112
Domyślnie

Najczęściej grałem rycerzem lub magiem więc w tej kwestii się wypowiem.

Rycerz duchowny elementalista
1h czy 2h rycerz duch ele to koks.
Rycerzem 1h dobiłem 80 lvl i expiło mi się bardzo baaaaardzo dobrze i równie dobrze zarabiało, jednak zauważyłem napływ rycerzy 2h duch ele i stwierdziłem, że spróbuję. Okazało się że rycerzem 2h duchem ele expi się jeszcze lepiej i jeszcze lepiej zarabia.
Prosty wniosek, że lepiej pograć 2h który ma większy DMG ale ciut gorszą obronę bo tak na prawdę nie zwraca się na nią obrony. Od ostatniego up'a widać, że balans był ruszony, ale jeszcze trochę potrzeba przy tym pogrzebać i będzie idealnie.
Na pewno trzeba pomyśleć, co zrobić, aby obniżyć trochę expa/h temu oto rycerzowi. Wynika to z tego, że po serwerze non-pvp 3/4 serwera to rycerze duchy ele, bo najzwyczajniej w świecie jest to postać najprostsza, najtańsza w utrzymaniu i jest swoistą maszynką do zarabiania. Wielu nowych graczy wychodzi z założenia że dobiją takim rycerzem 80 lvl i zarobią trochę kasy a dopiero później zrobią sobie maga lub zwiada, żeby mieć już na niego kasę.

Rycerz nekromanta
Tutaj na pewno trzeba coś zrobić, wyrównać to do rycerza duchownego. Wydaje się, jakby niewidka miała spełniać rolę wrek tawisa, lecz niestety nie spełnia to swojej roli, i mało kto wybiera tą postać, bo najzwyklej jest do dupy. Marne leczenie, marny, niewyróżniający się niczym DMG, a powinno być na odwrót.

Mag duchowny
Zacznijmy od tego, że jeżeli osoba dopiero co zaczynająca, nieznająca gospodarki/zadań/'sekretów'/sposobów tej gry, wybierze maga jako pierwszą postać, szybko z niej rezygnuje. Wynika to z tego, że DMG niestety jest gorsze w porównaniu do zwiada czy ryca.
Mniej HP niż ryc czy zwiad, tak samo mniej cap'a. Więc jasne, że jeżeli ktoś nie lubi grać rycem to szybko przerzuci się tutaj na zwiada.
Jeżeli chodzi o sama sub-profesje duchownego, to myślę, że jest tutaj w miarę spoko. Duchowny to siocher i już, wiadomo, że trzeba się tą postacią pomęczyć.

Rycerz 1h a rycerz 2h
Sama idea jest trafna, jednak chyba nie do końca miało być to to.
Myślę, że sam system broni jedno i dwu ręcznych trzeba rozwinąć.
Trafnym pomysłem jest już przy wyborze profesji zapytanie czy chce się być rycerzem jedno czy dwu ręcznym, trochę ustabilizowałoby to sytuacje, a jednocześnie urozmaiciłoby grę. NPC też mogliby wtedy oferować inne czary rycerzowi 1h i 2h.
Można byłoby pomyśleć nad czymś takim, że rycerz 1h może nosić broń jednoręczną i tarczę która dawałby mu więcej obrony niż obecnie, natomiast rycerz 2h może nosić dwie bronie jednoręczne które nie posiadałyby obrony w ogóle lub broń dwuręczną która posiadałaby i atak i obronę. Jednak to też wprowadziło by dużo roboty i modyfikacji.

Ogólnie rzecz biorąc oddaję głos na rycerza, mimo iż uważam, że mag powinien być udoskonalony równocześnie z rycerzem. Magiem gra bardzo mało osób i jest on najzwyczajniej w świecie nie opłacalny na pierwszą postać. Nie da się nim zarobić, co tutaj uniemożliwia grę.
Wyrosuaw jest nieaktywny