Temat: nerfy i buffy
Zobacz pojedynczy post
Stare 06-03-19, 11:59   #9
wilddd
 
Zarejestrowany: Lut 2018
Postów: 150
Domyślnie

Jestem za propozycjami Rahiluxa, moim zdaniem redukcja tarcz jest przesadzona. Pic somewhat related:


Z rycerzem 1h (duch-ele), który ma ten ~125 poziom można wchodzić w drużynie na praktycznie wszyskie respy (moze na bagienne biorąc po więcej niż 1 i klasztor głębiej nie). Trochę słabo, że te najmocniejsze potwory typu Gargi, Ymirsony itp. są dostępne już tak wcześnie, bo od tego momentu robi się praktycznie to samo do końca gry - zaburza to "poczucie przyrostu siły postaci i drużyny" i szybciej się nudzi.

Różnica w ogólnej redukcji z tarczą i bez tarczy jest za duża:


Kuriozalne jest to, że rycerze 2h, duale i zwiadowcy na tym poziomie (~70) w królewskim secie bez tarczy (wartość redukcji: 111-157) mają ledwo połowę redukcji maga z tarczą. Mag ma znacznie lepszą redukcję obrażeń, lepsze leczenie, większy obszarowy dps -> szybciej expi i szybciej zarabia...

Nie wiem czy jest jakikolwiek mag, który obecnie używa kosturów - odrobinę większy atak broni zupełnie nie rekompensuje znacznie niższej redukcji obrażeń (słyszałem nawet, że kostury są popsute i atak jest w rzeczywistości niższy od różdżek).


Odnośnie Skupienia (cain teram) - zwiadowca na team huntach na high lvl aktualnie w wielu przypadkach nie jest nikomu potrzebny, bo bije punktowo, a nie obszarowo. Po co komu zwiadowca na przykład na:
1. Wodnikach (tylko bloker + magowie z visko)
2. Legionistach (jak wyżej)
3. Praojcach (jak wyżej)
już nawet gargi niektórzy biją po kilka xD (obrazek na początku)
Nie pomaga też fakt, że zwiadowca nie ma nic do zaoferowania dla innych profesji - magowie rzucają na innych aury, wojownik duchowny ma caina.
Udostępnienie cain teram w party na pewno choć trochę pomoże, ale problemu nie rozwiąże - może jakiś nowy spell ala aury/cain tylko do party?

@down
Ciekawy pomysł, testowałem ten spell na sezonowym i nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia - żeby strzelać we wszystkich przeciwników trzeba targetować rycerza, który od nas mocno obrywa. Ponadto manasy i bełty szybko się zużywają więc jest większe waste i krótsze hunty. Co prawda teraz z czarem Skupienie (cain teram) to częstsze krytyki z wielu jednocześnie wystrzeliwanych bełtów mogą mieć sens ;O
Jednak jeśli zwiadowca jest poza party to "kradnie expa i loota", bo jest mniejszy bonus drużynowy.
Można zacząć od udostępnienia Skupienia (cain teram) w party, a jeśli będzie za dobre to ograniczyć %, a jak za słabe to pomyśleć nad jakimś buffem drużynowym dla zwiada.

Ostatnio edytowane przez wilddd ; 06-03-19 o 12:48 Powód: Odpowiedź na wiadomość niżej
wilddd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem