Temat: Przedmioty.
Zobacz pojedynczy post
Stare 15-05-11, 10:48   #6
Kosky
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 24
Domyślnie

Jestem jak najbardziej za! W diablo II była różnorodność przedmiotów\atrybutów po uzyciu run. Świetny pomysl ! Jednak zawsze jest jakies "ale".. Oto i one:
Do tej pory w grach 2d izometrycznych (ponownie wypowiadam sie na temat tibii, zezenii, w phobosie nie wiem jak bylo) NIE BYLO nawet mowy o zwojach ulepszających przedmioty, podklasy byly do tej pory z tego co wiem tylko w zezenii, wiec i tak jest MEGA postęp. Skoro jednak twórcy gry potrafili wykminic pomysł na tworzenie roznych rzeczy z odczynników (np alchemia) czy ulepszanie zbroi\broni za pomocą zwojów, to zapewne formuła typu "uzycie kawałka żelaza na kowadle>uzycie mlota na kowadle> wytworzenie rekojeści ) etc. nie powinna sprawic az tak wiele kłopotów.

POMYSŁ
W oparciu o d2 (jak juz wspomnialem wczesniej) proponuje losowość robienia przedmiotów, coś a'la przedmiot z 1-5 slotami na GEM\rune etc. w zaleznosci od rodzaju gemu\runy ktory bysmy do broni wsadzili, to znów losowe statystyki. np gem zywiołu ognia - dodawałby do broni dodatkowo od 1-3 pkt ataku od danego żywiołu. te 1-3 to stały bonus, losowy, czyli moze ktos miec bron 22 ataku + 1 od ognia\ 22 ataku +2 od ognia etc...

Mam nadziejęze to w miarę zrozumiałe... Pisze na szybko bo wychodze z domu.
Kosky jest nieaktywny