Temat: [dyskusja] Klan "Neutralny"
Zobacz pojedynczy post
Stare 23-08-12, 18:29   #7
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Aż się wypowiem.
Nie rozumiałem, nie rozumiem i rozumieć nie będę (chyba, że mi wytłumaczycie), w jaki sposób wojna klanów działa na szkodę serwera. Logiczne chyba jest, że jeśli trwa zacięta wymiana ciosów, to członkowie klanów walczących nie będą tracić swoich fragow na "random pk".
Co więcej, handel zaczyna kwitnąć bo i składniki na mikstury alchemiczne się przydadzą a nowy oręż lub zbroja też często są mile widziane, bo swój sprzęt odebrali nam wrogowie podczas "omdlenia".
Ba, wręcz przekonujemy nowo przybyłych graczy do siebie, by w przyszłości mieć w nich przyjaciół a nie wrogów.
Ile to ludzi poznało Altaron właśnie po to, by pomóc w walce a zostali na dłużej i trwają do dziś. Z wyjadaczy RPG zrobili się fani wojen i na odwrót.

Oczywiście, są pewne aspekty, które mogą czasem zakłócić grę zwykłego szaraczka. Ot chciażby to, iż bacznie obserwuje sie nowe twarze myśląc, że potencjalnie każdy nowo przybyły może być "od nich". Ale błagam Was, nie wmówicie mi, że przez to nie da się grać a na serwerze są pustki.
Sam stworzyłem w tajemnicy kilka postaci (od poziomu 10 do 50) i nie miałem żadnych kłopotów ze spokojną grą. Może po prostu grałem sobie, nikomu nie przeszkadzając i szukając partnera do rozgrywki RPG?

Tajemnicą poliszynela jest chyba fakt, że sytuacja byłaby o wiele lepsza gdyby grało więcej osób. Gdyby powstawały nowe linie frontu, lewice, prawice, sojusze, pakty i spiski.
Ciągłym marudzeniem pomożecie?
Sposób myślenia zmienia sie od punktu patrzenia. Trzeba obrać dobrą pozycje.
Zamiast lamentować czas wziąć sprawy w swoje ręce.
I nie, nie chcę by Altaron stał się "war ots" lecz by gra RPG i walki o rządy współgrały ze sobą.

Co do klanu - rozmawiałem dziś z Tobą i masz moje pełne poparcie. Powiedziałem Ci też jednak, że to nie wypali a to z jednego względu. Neutralność nie istnieje.

Collegium

Ostatnio edytowane przez Obles ; 23-08-12 o 18:45
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem