Zobacz pojedynczy post
Stare 19-08-13, 15:37   #47
KarolOs
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 179
Domyślnie

Widze, ze mało kto chciałby zmienic cos w magu, ale co sie dziwic jak jest ich najmniej na serverze, bo to jest najsłabsza profesja...
Gram magiem od początku servera więc sie tu wypowiem

Mag w PVP
Mag ma 0 wytrzymalosci. Nawet na 150 lvlu mag moze pasc od 4 osób z takim słabym leczeniem, ponieważ jeżeli stoi na pierscieniu magicznej tarczy to zostaje zjechany z many w pare sekund, bo ma manasy takie jak kazdy, a jak stoi na hp to pada jescze szybciej, bo mag leczy sie hape tawisem po 500, chyba ze jest sie duchownym.
Porównajmy go do zwiadowcy czy wojownika 150 lvla. Zwiadowca z rozrywającymi bełtami z kpiro lub puginała walnie tyle co mag z sd. Wojownik z broni + swojej obszarówki lub bomby walnie tyle co mag z sd, tylko musi podejsc, ale on raczej jest od tankowania. Więc gdzie sens?

Co do tych pierscieni magicznej tarczy o których wspomnialem. Zwiadowca równie dobrze moze zalozyc sobie pierscien magicznej tarczy i stac tak samo jak mag, bo ma takie same poty i duzo many.

Skoro juz jest tak papierowy i pada szybko to chociaz powinien miec dmg prawda? Więc ja sie pytam gdzie jest to dmg? SD za 300-400 w ludzi? Owszem, jest obszarówka elementalisty, która bije mocno, ale zeby trafic tym czarem trzeba byc doswiadczonym graczem. Trzeba wziąc również pod uwage to, ze jezeli walnie ten czar to jest duze prawdopodobienstwo, ze wbije skula, a wtedy rzuca sie na maga cala ekipa, bo pada w pare sekund. Więc zostają mu sdki po 300-400, gdzie zwiadowca na 150 lvlu z kpiro lub puginala bije więcej i do tego ma o wiele większą wytrzymalosc. Nekromanta i duchowny tez maja obszarówki, ale z tego na wojnie nie da sie bic za cholere, bo ma za duzy zasieg. Efo oreh, stare "nutki" były idealne, biło sie z nich dosyc dobrze i latwo bylo trafic, bo bilo tylko na około postaci. A teraz? Nekromanta nie rózni sie niczym od duchownego, tylko tym, ze duchowny ma lepsze leczenie i nie ma sd, ale ma pociski, z których bije sie prawie tyle samo. Więc nekromanta nie jest lepszy od duchownego w pvp ani w expie, ale to zaraz.


Mag w PvM

Nekromanta a Duchowny
Gra od 120+. Duchowny ze swojej obszarówki na katakumbach robi strasznie duzo expa z tego co widziałem, nie wiem, nigdy nie mialem duchownego, ale po zdjeciach widziałem ze tak jest. Nekromanta nie ma za bardzo gdzie expic ze swojej obszarówki, bo zostają tylko smoki przeszlosc. Te obszarówki to jest strasznie duzy waste, więc tutaj była mowa o bogaczach. Na wyzszym lvlu dobrze się expi na czarnoksięznikach i obie profesje mają tam dobrze.
Oprócz tych obszarówek dla magów zostają tylko pociski, z którymi gdzie nie pójdziesz to i tak zrobisz tyle expa co zwiadowca i mniej niz wojownik.
Remis

Mag a Wojownik

Wojownik elementalista ma obszarówke z kazdego zywiolu, a mag ma tylko smierc lub swiętosc. Zwykly wojownik, który nie ma elementalisty ma odes rago, którym moze bic z kazdego zywiolu. Na kazdym lvlu zrobi wiecej expa i pieniędzy niz mag. Do tego wojownik może pojsc wszędzie gdzie mu sie tylko podoba, a mag bez blokera ma expowiska ograniczone.
Wojownik zdecydowanie wygrywa z magiem.

Mag a Zwiadowca

Zwiadowca ma do expa tylko odes kpiro lub saim unar, zaleznie od subprofesji, czyli tak samo jak mag pociski. Do 150 lvla z tego co wiem zwiadowca jest słaby, więc mag do tego lvla wygrywa, ale pozniej z rozrywającymi bełtami dorówna dla maga a nawet go przebije, bo juz od tego lvla bije więcej niz mag, ma więcej hp niz mag i do tego bije więcej niz mag.
Do 150 lvla mag wygrywa, lecz potem jest taki sam, a nawet gorszy

Podsumowując. Mag w tym momencie jest dobry tylko w leczeniu ludzi, bo w porówaniu do innych profesji jest taki sam albo nawet gorszy., do tego trzeba byc duchownym. Mag wyróznia się jedynie obszarówką elementalisty (haper eamo aluk) którą i tak cięzko trafic w ludzi, ale to jest jedyny czar, którym mozna cos komus zrobic.

Polecam zrobic lepsze manasy dla maga, zeby na pierscieniu magicznej tarczy lepiej sie trzymał.
Mozna dodac nowy czar, który byłby uzyteczny w wojnie lub w expie, lub polepszyc dmg obecnych czarów, np. efo oreh nekromanty, które jest teraz bezuzyteczne, bo ma duzy colldown, mało bije i zabiera duzo many, po co jest taki czar?

Mozna dodac dla maga elementalisty czary od wszystkich zywiołów takie jak ma teraz wojownik, lub zmodyfikowac je na swój sposób aby nie były tez za dobre.

W tym momencie magiem nikt sie nie interesuje, bo mało ludzi nim gra i nikt sie na niego nie skarzy, ale w koncu mam okazje zeby troche sie poskarzyc.

Ostatnio edytowane przez KarolOs ; 19-08-13 o 15:55
KarolOs jest nieaktywny