Zobacz pojedynczy post
Stare 21-10-13, 15:37   #1
sebastianix
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 191
Domyślnie System antycrashow

Ostatnio gram na słabym internecie, który często mi wywala, dlatego pomyślałem nad systemem który by ratował osoby którym wywala internet. Pomysł jest dość prosty, ale myślę że skuteczny.
**********
Punktowo:
-Wywala Ci neta, co się wtedy dzieje z Twoją postacią? zostaje rozłączona z serwerem

-Po odłączeniu internetu twoja postać stoi w miejscu i po 4 sekundach postać staje się niewidoczna dla potwór (myślę, że w granicach 3-5 sekund)

-Dlaczego po 4 sekundach? Jeżeli ktoś trzyma wysoko hp to przy normalnym expie przeżyje, jednocześnie nikt nie będzie mógł dać xloga na red hp, żeby się uratować.

-Dlaczego niewidoczny ? Myślałem jeszcze nad regularnym leczeniem względem lvl i o zamrożeniu hp, ale to nie wypali, bo w taki sposób można by było bloczyć potwory.

-Kiedy Cie wyloguje? Stwierdziłem, że aż po 5 minutach. Dlaczego? Tu tylko w grę weszło pvp. Osoba jest widoczna dla innych postaci, ale nie dla potworów. Czyli inny gracz może nas w tym czasie zabić, czyli system nie chroni od pk.

-Dlaczego 5 minut? A to dlatego, żeby w wojnie nie wykorzystywano tego do szybkiego dawania loga. W akcji typu "Snake", czyli biegniemy po kogoś na warloki ;D

-Co po zalogowaniu? Po zalogowaniu postać ma "protekcje na 3 sekundy" w czasie której może się uleczyć. Dostaje też automatycznie krzyżyki, aby nie mogła się wylogować.

*********
Starałem się wytłumaczyć dość klarownie. System nadzwyczaj prosty, chociaż nie tak łatwo na niego wpaść.

Myślałem jeszcze nad leczeniem, czy przeniesieniem do safe room. Ale stanie się niewidocznym to najlepszy pomysł.

Oczywiście, gdy postać Cie nie bije w przypadku xloga wylogowanie by trwało standardowo minute.
Jeszcze jeden +. Jak mama komuś odłączy internet, to nie dostanie krzesłem ;D


Jeżeli, o jakimś ważnym fakcie zapomniałem lub jakieś sytuacji nie przewidziałem, proszę o komentarz.
__________________
Sprawdź ten flow, mam w sobie go na 100%
Skąd? Skąd się wziął, to nieokiełznane moce

Ostatnio edytowane przez sebastianix ; 21-10-13 o 15:51
sebastianix jest nieaktywny