Temat: O rycerzu 2h.
Zobacz pojedynczy post
Stare 17-12-12, 18:34   #7
tomakeo
 
Avatar tomakeo
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Skąd: Zielona Góra
Postów: 1,600
Domyślnie

Cytat:
3. Początki i expienie.

Tu się pojawia ostatni motyw, który pragnę poruszyć. Expienie. I początki gry rycerzem 2h.
Nie ma się co oszukiwać, początkowa obrona porównywalna z tą łucznika i bardzo, bardzo wolno rosnące skille sprawiają, że gra nie jest szczególnie prosta, a nawet parę czerwi staje się wyzwaniem. Na 128 poziomie, gdy inni dawno poosiągali limity zdolności, ja wciąż nie mam ani maxa w 2h, ani w magic lvlu. Czyli to, co teoretycznie miało wyrównać szansę między klasami, bo wszak rycerz 2h ma 1 skill do rozwijania, upośledziło go na tyle, że skillowanie w jakikolwiek sposób jest nierealne i śmieszne wręcz, bo gdy łucznik (też klasa z jednym skillem) jest w stanie bez rozdawania PN wbić z 70-75, o tyle rycerz 2h powyżej 45 ledwo co wbija parę % i dostaje napadu rozpaczy.
Na plus warto zaznaczyć, że tak powyżej 50-60 skilla i w okolicy zarazem 40-50 poziomu można samemu już dość wygodnie expić, a przynajmniej wcześniej tak było, teraz nie potrafię powiedzieć jak to wygląda przy różnicy obrony i innych elementów, oraz mniejszym ataku na dany poziom.

Ogólne podsumowanie:

+ rycerz 2h od biedy sprawdza się jako tank,
+ może dość dobrze expić samotnie,
+ większe obrażenia niż rycerz 1h,
+ różnorodna broń na różne lvle,

- brak czarów typowych dla 2h,
- odstaje daleko za wszystkimi innymi dmg dealerami,
- nie jest tak wytrzymały jak 1h,
- nie da się skillować, a same skille idą koszmarnie wolno,
- albo expienie z odes rago (nawet na pojedynczych stworach) albo rezygnacja z enchantingu broni na rzecz hoxe alp,

Wszystko co zostało zapisane, sprowadzam do jednego, niezwykle prostego pytania. Po co właściwie ten rycerz 2h jest?

Hmm z tego co pamiętam to wyexpiłem sobie rycka 2h na 55 poziom w tydzień. Podstawowe eq (łuskowy set) + parcel + słaba broń 2h/kijek i lecisz skillować na 1 czerwie. Dobiasz sobie 25 skilla i expisz ile fabryka dała (czerwie ->raindar->wiwerny/smoki). Waste zerowe nawet 35 lvl na smokach, exp jak marzenie. Więc początki gry ryckiem 2h są moim zdaniem proste i przyjemne. Co do samego skillowania ryckiem 2h. Oczywiście, że się da ... wystarczy poświęcić trochę czasu.


Dużo więcej obrażeń od mobów nie otrzymujesz. Moby na wyższy poziom uderzają głównie z magii.
Ja również nie używam enchantu broni (chyba, że jestem zmuszony bijąc raindar z duchami), więc to nie jest problem tylko rycka 2h.
__________________
Cytat:
Napisał piniovsky Zobacz post
a ty eletrix zdradliwa ku*wo morda . jestes taki cwaniak to zapraszam w rl na ustawke piz*o
tomakeo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem