Temat: [pvp i non-pvp] Altarońskie wspomnienia
Zobacz pojedynczy post
Stare 25-09-14, 21:33   #8
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Lada dzień minie 5 rocznica mojej przygody z Altaronem jest wiec okazja powspominać i podzielić się tym co ciekawe.

O Projekcie dowiedziałem się w chwili, gdy całe forum zostało usunięte z hunted a pojawiło się nowe - właśnie te.
Nie było wtedy nawet strony głównej a aktywność na forum ograniczała się do max 1 postu na tydzień (no chyba, że jeden z ówczesnych MG coś napisał i rozgorzała dyskusja na dany temat... która trwała kilka dni, potem znów posucha :P).
Trav, Prakt, Optym i Yetji pracowali nad fundamentami pod systemy punktów nauki, zręczności, alchemii i wszystkim co było wtedy nowe i świeże (dla tibijczyków).
Serwera testowego dla graczy na początku również nie było. Dopiero po jakimś czasie wszystko ruszyło i nasze grono alpha testerów (liczące może max 30 osób) mogło zwiedzać Archipelag Licor, a dokładnie Anan i Lewane.
Spędziliśmy tam... oh, dużo za dużo. W tym czasie jednak trwały pracę nad stworzeniem całego kontynentu głównego poczynając od mapy i NPC a kończąc na wszystkich zadaniach i skryptach ciekawych.
Kto chce wiedzieć więcej o tamtych czasach ten może poczytać najstarsze newsy, właśnie z alpha test serwera.
W końcu jednak i główny kontynent mogliśmy zwiedzić (oprócz Anakrdii i Bekalelu - te były jeszcze w trakcie tworzenia).
Gra wtedy była... oh, słaba :P. Dla przykładu - ze zwykłego krasnoluda wypadał Miecz Królów :>. Bugów było co nie miara. Nieprzetłumaczonych nazw również. Pomagaliśmy jednak ile się dało i gra nabierała kształtów.
Minął pewien czas i... heh, to było fajne:
Akurat tak się złożyło, że zalogowaliśmy z Laiem na testa. Stoimy w depo a Trav (lub Prakt - nie pamiętam) mówi, coś w stylu "no to co... Anakrdia otwarta, wszystko gotowe... dziś startujemy!). My z Laiem ogromne niedowierzanie. Lai leci na górkę, gdzie pojawił się nowy NPC - Chrysaor. Krzyczy, że jest możliwość polecenia na Ankardie. Krzyczy, że już tam jest...! I... w tej chwili serwer został wyłączony. Kilka godzin później wystartował projekt :).

No ale, komu chce się czytać moje wspomnienia?
Zapraszam więc do oglądania ciekawszych zdjęć, które zachowały mi się na dysku :).

Ukryty tekst:
Tak wyglądał kiedyś ekran startowy :D. Jakoś w ~2007 roku.


Zdaje się, że pierwsza mapa Neolith.


Moje najstarsze zdjęcie. Jak widać, na Licorze nudziło Nam się tak bardzo, że mieliśmy zwiedzoną każdą kratkę mapy :P.


Ówczesny stan serwera i postaci. Ciekawostka: Optym kilka dni po tym screenie przestał się już w ogóle logować i opuścił Projekt.


To już na głównym kontynencie, Tak... z wampirów wypadały wtedy vampire shield ^^. Stwierdziliśmy, że być może to tę tarczę należy dać w ofierze. Myliliśmy się niestety. A była to pierwsza i ostatnia taka tarcza w Altaronie.


Bohaterski Selbo!


Bardzo dobrze wspominam te czasy :). Atmosfera, która panowała wówczas na serwerze była świetna!


Oh... co się nie działo w tej rezydencji!


Hm...


<3


Legendarna już wojna z Exorit.


Kilka legend.


SPARTA!


Chwile po wykonaniu tego zdjęcia, Eastside dostał dlt.


To już czasy o wiele późniejsze. W Collegium aka Enigmie było wówczas wielu ludzi, którzy teraz są Naszymi wrogami (oczywiście jedynie w grze :P).


A tu już praca jako SG. Właściwie na koncie Slythi coś robiłem (na serwerze testowym oczywiście).


Kael przyszykował domek na powrót swojej ukochanej.


Jeden z tysiąca bugów, które się odkryło jako SG.


Ileż to godzin nie spędziło się na serwerze testowym, pomagając dla Trava. Chwała dla tej osoby na wieki! Bez niego Altaron nigdy by nie powstał!


Serwer non-pvp. Kilka dni przed publicznym otwarciem.


Ta święta trójca SG przeszła już do historii :P.


Bawiliśmy się jednak przednio ^^.


I na koniec takie sentymentalne, z Lidią :).


Dla głodnych opowieści o starych czasach przypominam o temacie klanu Collegium - klik. Jest tam również kilka zdjęć z zamierzchłych czasów, których nie wkleiłem tutaj. Warto również poszperać w archiwum forum, szczególnie w dziale multimedia. Są tam jeszcze działające linki do zdjęć z początku serwera.

Nic nie oddaje chyba najśmieszniejszych czasów serwera pvp jak to nagranie - OGIENNNNNNNN.

Aha, jeszcze jedno - bardzo prawdopodobne, że już niedługo wrzucę parę fotek z Altaronu z... 2007 roku :>. Dopiero się zdziwicie!

A tymczasem zapraszam do dalszych wspominek. To my tworzymy Altaron.
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beta 09.PNG
Wyświetleń:	2445
Rozmiar:	1.78 MB
ID:	3380   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beta 10.PNG
Wyświetleń:	1876
Rozmiar:	309.1 KB
ID:	3381   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	beta 08.PNG
Wyświetleń:	2082
Rozmiar:	1.57 MB
ID:	3382   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	naradan.png
Wyświetleń:	2333
Rozmiar:	2.32 MB
ID:	3383   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nogi1.png
Wyświetleń:	2102
Rozmiar:	1.80 MB
ID:	3384  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 03.PNG
Wyświetleń:	2043
Rozmiar:	1.58 MB
ID:	3385   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 08.PNG
Wyświetleń:	2063
Rozmiar:	1.28 MB
ID:	3386   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 09.PNG
Wyświetleń:	2101
Rozmiar:	1.57 MB
ID:	3387   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 11.PNG
Wyświetleń:	2162
Rozmiar:	2.38 MB
ID:	3388   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 14.PNG
Wyświetleń:	2052
Rozmiar:	1.96 MB
ID:	3389  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 15.PNG
Wyświetleń:	2692
Rozmiar:	1.10 MB
ID:	3390   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 18a.PNG
Wyświetleń:	1825
Rozmiar:	484.2 KB
ID:	3391   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 19.PNG
Wyświetleń:	2104
Rozmiar:	2.32 MB
ID:	3392   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 20.PNG
Wyświetleń:	2134
Rozmiar:	1.90 MB
ID:	3393   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 23.PNG
Wyświetleń:	2138
Rozmiar:	1.71 MB
ID:	3394  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 29.PNG
Wyświetleń:	1716
Rozmiar:	675.7 KB
ID:	3395   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 28.PNG
Wyświetleń:	2231
Rozmiar:	819.6 KB
ID:	3396   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 30.PNG
Wyświetleń:	2010
Rozmiar:	1.88 MB
ID:	3397   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 31.PNG
Wyświetleń:	1984
Rozmiar:	1.90 MB
ID:	3398   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 35.PNG
Wyświetleń:	2024
Rozmiar:	1.99 MB
ID:	3399  

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ss 36.PNG
Wyświetleń:	1911
Rozmiar:	1.90 MB
ID:	3400  
__________________
To mówiłem ja, Selbo.

Ostatnio edytowane przez Obles ; 26-09-14 o 12:52
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem