Zobacz pojedynczy post
Stare 15-05-15, 21:12   #17
leavemealone!
 
Avatar leavemealone!
 
Zarejestrowany: Maj 2011
Postów: 184
Domyślnie

@sacred
Oprócz kk, jest jeszcze kpk. Istnieje jeszcze coś takiego jak niska szkodliwość społeczna czynu itd. Poza tym, żaden prokurator nie weźmie się za tak błahą sprawę. To, że istnieje jakiś paragraf w kk, wcale nie oznacza, że z miejsca będzie prowadzone postępowanie karne. Pomijam już fakt, że warunkiem koniecznym do wszczęcia takiego postępowania jest wskazanie konkretnej szkody jaką poniosłeś. Ważny jest też motyw postępowania (domniemanego?)sprawcy. Kurczaki... same prawniki po forum krążą. Skoro już tak bardzo się powołujesz na znajomość prawa, to polecam Ci zapoznanie się z dwoma ciekawymi nowelkami, które mają w tym roku wejść do kk i kpk(dobry cyrk się szykuje).
@Bany
Ja rozumiem, że używanie nielegalnego oprogramowania jest niewłaściwe.
Ale litości... Nie uważacie, że kary w niektórych przypadkach są nieadekwatnie surowe względem winy? Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka imo.
Sam jestem za bezwzględnym tępieniem botów, ale trochę przegięcie, że taką samą karę otrzymuje ktoś, kto taskera odpalił raz po czym zreflektował się, że to w sumie głupie i go wyłączył, jak gracz, który notorycznie napierdzielał na taskerze runki, łowił rybki itd.
To wasz projekt i wy podejmujecie decyzje, ale mojej skromnej ocenie, to pomimo tego, że coś jest usankcjonowane nie oznacza, że za każdym razem należy stosować najwyższy wymiar kary.

pozdrawiam was serdecznie,

Wujaszek Ormo :)
__________________
All of old. Nothing else ever. Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
leavemealone! jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem