Zobacz pojedynczy post
Stare 02-10-14, 23:23   #13
Tron
Emerytowany Techniczny
 
Avatar Tron
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 1,612
Domyślnie

Nie bierzcie mojej wypowiedzi tak bardzo za prawdziwą. To jedynie moje domysły do których każdy mógł dojść. Jak byłem w administracji to jakiś wielkich rozmów co się stanie z postaciami wraz z powstaniem nowej gry nie było (albo nie byłem w nie wtajemniczony, kto wie). Sami wiedzieliśmy na temat nowej gry tyle co wy - kiedyś będzie, ładnie czekajcie. Wystarczy trochę się nad tym zastanowić.

Gracy Windykator twierdzi, że taki nowy Altaron będzie nieopłacalny, ale w sumie dlaczego? Zadajcie sobie takie pytanie. Bo ci gracze którzy grają tutaj, czyli cała dwudziestka walnie focha na nową grę bo ich zepsute postacie ciągle zmieniane przez ciągłe to wywracające wszystko aktualizacje nie zostaną przeniesione?

Przytoczę tutaj ciekawy tekst:
"Procesy niszczenia i budowania cywilizacji są z nami do początku historii. Cywilizacje rodziły się i upadały, budując na swoich zgliszczach nowe społeczeństwa czy cywilizacje[...]. Schemat ten niemalże zawsze przebiegał przez te same fazy i kończył się kompletnym chaosem społecznym z którego wyłaniał się nowy twór."

Więc aby powstała nowa gra, stara musi upaść, aby nowa mogła powstać na jej zgliszczach. Bawienie się w takie transfery byłoby bardzo nierozważne. Nie mówiąc o przeszkodach technicznych czyli jakby tu przenieś takie postacie na nową grę, która będzie miała kompletnie inną mechanikę, tak aby to miało ręce i nogi to jaki jest tego sens? Altaron potrzebuje nowego startu, czystej karty w swojej historii, do lamusa z tym Altaronem, który jest najzwyklejszym test serwerem na którym administracja przez te całe cztery lata zbierała doświadczenie w prowadzeniu serwera (ja tam się dużo nauczyłem). Bo patrząc wstecz, wielu błędów administracji można by było uniknąć.

Przenoszenie tego syfu na nową grę byłoby właśnie kompletnie nierozważne. Więc zastanówcie się czy nie warto poświęcić tych waszych postaci na koszt lepszej gry, która miałaby łatwiej na start bez tych waszych postaci, które przysporzyłyby więcej problemów (i znając Altaron - błędów) niż jakby ich nie było.

Obiecaliśmy wam, że resetu nie będzie. A co mieliśmy powiedzieć jak się tego dopytywaliście? "Sorki ludziska, wyjebiemy wasze postacie do kosza ( ÍĄ° ͜ʖ ÍĄ°)". To byłby strzał w łeb dla tej grze, kto by tu wtedy grał po takiej wypowiedzi? No ja bym tu nie grał po czymś takim jakbym kiedyś w ogóle tutaj zamierzał grać.

Nie mam pojęcia co zrobią, może przeniosą, może nie, jeśli zrobią, bo pamiętajmy, że nowa gra się nadal tworzy, pregusia pracuje na pewno w pocie czoła, ale jednocześnie mu nie umniejszając umiejętności - jest szansa, że w nowy Altaron pograją nasze wnuki. Spekulujemy tu tylko na temat co będzie, a moim zdaniem najlepszym wyjściem byłoby zostawienie tego obecnego Altaronu samemu sobie, tym samym administracja dotrzymałaby swojego słowa, że resetu nie będzie, a gracze nie straciliby czegoś nad czym pracowali tyle czasu. Wilk syty, owca cała. A jako ładny gest to postacie, które grały w starą grę mogłyby dostać jakieś wyróżnienie, upominek, zwierzątko, strój czy coś tam jeszcze można sobie wymyślić w nowej grze.

No bo kto wie, może nowy Altaron będzie taki, że stary Altaron będzie tym czym wersja 7.6 Tibi jest teraz dla starych tibijskich graczy.

Ostatnio edytowane przez Tron ; 02-10-14 o 23:29
Tron jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem