Zobacz pojedynczy post
Stare 02-10-17, 10:47   #11
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

@Enson, nie lubię gdy ktoś krytykuje jakiś balans mówiąc tylko część prawdy dla własnej korzyści. Opierajmy się na prawdziwych argumentach.

Na magach się całkiem nieźle znam - ostatnie moje rozgrywki to 3 magów na przyzwoitym poziomie (100+, duch ele, nekro alch, ele alch).

Cytat:
1. Za dużo się leczą
Nie, leczą się w zależności od m lvlu i subrofesji. To, że leczą się za 300, mając 200 życia, nic nie oznacza. Nie dodaje im magicznie więcej życia. Zwróć uwagę na to, że siła leczenia np. tawisem czy hape tawisem się blokuje (rośnie tylko do pewnego m lvlu) i taki już 50 mag duchowny leczy się na 2-3 tawisy i 1-2 hape odesy. To, że w pewnym momencie leczy siebie więcej niż ma życia, to detal który nie wpływa na rozgrywkę. Magowie mają mocne leczenie (za całość życia) ponieważ większość potworów na których mag expi solo może go zabić na strzał (generał, żywiołak ziemi, smok, najemnik, mysmenia, ptasznik, lodowa wiwerna itp. itd.).

Co z tego, że się wyleczy za całe życie, jeśli potwór zabije go na hita. Mysmenie, na których z lubością expiłem magami, miały mnie na dwa strzały trucizną na odległość. Czyli zwykły pech i mnie nie ma.

2. Mają duży dmg, zwłaszcza na początkowych poziomach. Mają też bardzo mało życia i nie mają żadnej obrony. To jest specyfika klasy, nie mogą bić tyle co rycerze i zwiadowcy.

3. Mag był trochę w dupie w poprzednich edycjach, teraz znerfiono rycerza i zwiadowcę, więc ludzie rzucili się na magów, którzy przestali być w dupie w porównaniu do innych profesji. Ale to nie oznacza, że inne profesje są do wyrzucenia. Topka się jeszcze odmieni (z czasem), a teraz są w niej sami magowie, ponieważ grupa maniaków postanowiła szybko wbić poziomy takim a nie innym buildem. Gdyby wszyscy maniacy postanowili grać rycerzami, to topka obejmowałaby samych rycerzy.

Weź też pod uwagę, że cała topka znaczną część swoich poziomów wbiła robiąc m.in. wszystkie zadania (do 60-80 poziomu ma to naprawdę sporo sensu), które przecież każdy robi w tym samym tempie.

4. Bursty ok, to może być przegięcie. Z drugiej strony rozrzut 30-80 to nie jest stałe 100. Dobra rózga na 50 czy tam 55 poziom, podbita jakimś bonusem i masz stały dmg tej wielkości, bursty są do wyrzucenia. Między innymi dlatego nigdy specjalnie z tego nie korzystałem. Dodatkowo trzeba poświęcać udźwig (cenny na magu) na targanie ze sobą strzał.

5. PA jest, było, będzie, takie są uroki tworów z tibiopodobnym PVP. Masz wolną drogę, w tej chwili jest największy wybór opcji do gry od 5 lat. Kilka neutralnych gildii, dwie/trzy walczące. Dołącz do walczących i ciesz się respami tylko dla siebie.

6. Jesteś nowym graczem, nie znasz respów. Jest ich na serio tyle, że te 200 osób na luzie się mieści i zostawia miejsce dla kolejnych 100. I to na low lvlach, a zaraz poziomy się rozciągną i większość respów dla low lvl będzie ciągle wolna.

7.
Cytat:
EXP w wysokości 40-60k zwiadem/rycerzem na 60-70 poziomie
Ogarnij się. Mój rycerz na 35 poziomie przy śmiesznym zużyciu many i niezłym zarobku robi do 40k/h bez bonusu na minotaurach, i to na najmniejszym respie. Niedługo wjadę na inny resp i spokojnie sięgnę 120k/h, przynajmniej taki mam zamiar (testowane na rycerzu w poprzednich edycjach, gdzie robiłem 200k na 40 poziomie). Jeśli robisz 60k na 70 poziomie zwiadowcą, to coś jest z Tobą nie tak.

Hape odes kpiro to już powinna być jatka na ptasznikach/mysmeniach. Dodaj do tego sójkę/sępa i nie wyobrażam sobie takich małych expów.

8.
Cytat:
albo slepy jestes Catthon albo w ogole nie dostrzegasz tego co sie dzieje i sam nie masz pojecia jaka przepasc jest miedzy magiem a pozostalymi profesjami i jakie mozliwosci tak naprawde ma mag
Tak jak pisałem. Dostrzegam co się dzieje, grałem magami na obecnych zasadach, teraz gram rycerzem (nowe wyzwanie). Naprawdę trudno jest Ci ocenić obecny balans gdy grasz jedną profesją, do 50 lvla, nie znając mapy i możliwości własnej postaci. Poza tym jeżeli Ci ciężko - przypominam ponownie. Exp za zadania został zwiększony, zrób wszystkie zadania to przeskoczysz trudny okres.

9. Blokady m lvla. Tu masz tabelkę z obecnymi blokadami. Jakieś propozycje w tym temacie? Jak byś to rozwiązał?
https://forum.altaron.pl/attachment....9&d=1506069695

10. Mag najciężej z kasą - niby dlaczego? Co przemawia za takim podejściem? Jak robisz alchemika, to zawsze będziesz do przodu z kasą. Zwiadowca miał i będzie miał najgorzej. W przypadku maga, dołóż do tego czas tracony na robienie run


Podsumowując, w sumie mogę się zgodzić co do skalowania gfb, wyrzucenia profilowanych strzał (to detal, bo ten dmg i tak nie jest wiele warty). Nie wiem jak z szybszym blokowaniem m lvla. Może warto zmienić wykres przyrostu dmg na niskich poziomach m lvla.

Nie oceniaj jednak dnia przed zachodem słońca. Każda profesja ma swoje wady i zalety, najlepiej poznać je testując każdą osobiście.

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 02-10-17 o 11:01
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem