Zobacz pojedynczy post
Stare 21-11-18, 08:23   #1
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie Dyskusja nt. dual wielda

Cześć,

W związku z tym, że ostatnio Wasze serca rozgrzewa do czerwoności temat dual wielda i jego przewagi nad rycerzem korzystającym z dwuręcznej broni, zachęcam do dyskusji.

Efektem tej dyskusji będzie wprowadzenie poprawki do tego mechanizmu lub też nie.

@Do publicznej dyskusji w tej sprawie szczególnie wywołuję Comuma.

Walczymy na argumenty, a nie na głosy, także wpisy "tak" "nie" "za" "spalić licor" oraz "moja tarcza nie działa, wprowadźcie regulację jasności", a zwłaszcza takie jak ten ostatni, nie będą odbierane pozytywnie.

Wg mnie:
Cytat:
W Altaronie od zawsze był podział pomiędzy rycerzy korzystających z 1-ręcznej broni i 2-ręcznej broni. Dual wield został wprowadzony jako dodatek, sumiennym i wyćwiczonym rycerzom dający możliwość szybszego expienia - wolniejszego niż rycerz 2h, ale szybszego niż rycerz 1h. Kosztem naturalnie miały być godziny spędzone na treningu.

W którymś momencie te proporcje się zgubiły - obecnie rycerz 1h z wysoką zręcznością radzi sobie momentami lepiej niż rycerz dwuręczny, a przy tym ma możliwość korzystania z tarczy.
Co prawda na początku ma trudniej - 2h expi znacząco łatwiej i szybciej, ale w późniejszych fazach rozgrywki wychodzi na prowadzenie - nie wiem dokładnie od którego momentu.

Byłbym więc za wprowadzeniem zmian które nieznacznie, lecz jednak spowolnią rycerza 1h w dual wield, np.:
- spowolnieniu drugiego uderzenia z odes rago (zwiększenie odstępu)
- podział bonusów z mieczy na 2 (suma bonusów/2)
Nazwa:  2n3bo7.jpg
Wyświetleń: 704
Rozmiar:  71.7 KB

Pozdrawiam,
Catthon

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 21-11-18 o 08:30
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem