Zobacz pojedynczy post
Stare 16-08-18, 22:51   #45
Veliothe
 
Avatar Veliothe
 
Zarejestrowany: Gru 2010
Postów: 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Obles Zobacz post
Uaa... jakie zaangażowanie - super!
Ja zaś proponuję minimalizm na podstawie bonusów pasywnych dla danej sub-profesji, bez żadnych kombinacji pomiędzy nimi:

DUCHOWNY: +10% ZDROWIA I MANY
NEKRO: +10% SIŁY OBRAŻEŃ
ELEMENTALISTA: +10% SIŁY OBSZAROWYCH OBRAŻEŃ
ALCHEMIK: +10% SIŁA MIKSTUR I CZAS DZIAŁANIA BONUSÓW (PIERŚCIENIE, RYBKI ETC.)

Ponadto związane z powyższym byłyby lekkie zmiany w czarach i runach jak np zwiększenie siły run świętości czy leczenia.

Jakie plusy ma moja propozycja? Prostota - to przede wszystkim. Mało mnożników i zmiennych a co za tym idzie możliwość prostego zbalansowania czarów. Poza tym automatyczne zwiększenie siły czarów eleemtnalisty jak ognista burza.

Czy 10% to dobra wartość? Nie wiem... może? 5 wydaje mi się za mało. Bonusy przeze mnie wymienione można oczywiście by zamienić lub o coś poszerzyć - to tylko propozycja jak i każdego z Was; podaje jedynie trop, w który chciałbym zmierzać.

Btw.: cd śnieżycy wydłużę.
Pomysł jest dobry, ale wg mnie bonusy powinny dotyczyć połączeń klasowych. Pomysł bardziej jest złożony, ale rozwiązuje wiele problemów takich jak ryc nekro/alchemik przestaje być opłacalny, bo lepiej wziąć rycka nekro/ele i mieć większy bonus do dmg.

Pojedyńcze klasy nie powinny dawać żadnego bonusu.

Wyglądałoby to mniej-więcej tak:

Nekro/alchemik bonus 10% dmg, 10% mikstur, 10% hp+many
Nekro/ele bonus 15% dmg, +30 speeda, 10% redukcji dmg

Ele/alchemik bonus 5%dmg, 20% mikstur, 5% hp+many, +30%speeda, 5%redukcji dmg

Duch/alchemik bonus 20% leczenia, 10% mikstur, 20% hp+many
Duch/ele bonus 10% leczenia, 10% redukcji dmg, 30 speeda, 10%hp+many

Wartości jak i bonusy są jedynie przykładami. Proponuje zaangażować się naszej społeczności w balansie tej propozycji. Bonusy jeśli by była taka możliwośc mogłyby być również niepowtarzalne, czyli coś czego inna kombinacja nie ma, np ten speed, czy redukcja dmg. Można pomyśleć też o większej ilości pn/poziom lub zwiększonym lootrate (poszukiwacz? ;) ), cooldown na czary, atak speed z broni.

@ taka myśl:
Każdy sra się o ten dmg, a gdyby tak usunąć ten bonus w zupełności i zastąpić go czymś defensywnym?
Veliothe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem