Zobacz pojedynczy post
Stare 03-02-19, 18:32   #15
marekr
 
Zarejestrowany: Wrz 2017
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Kilka uwag

Początek rozgrywki.
1. Ja bym dodała mapę miasta Neolith i zaznaczyła na niej lecznicę, spis ludności i Rohinama.
2. Napisałeś, że spis ludności to "budynek wyżej", może to być mylące, ja bym napisała, że to budynek po drugiej stronie ulicy strzeżony przez dwóch NPC, a w nim piętro wyżej jest Tornam, który może zapisać nas do rejestru.
3. Warto dodać, co należy napisać do NPC. Do Kaspra trzeba napisać mapa, do Tornama rejestr, potem misja.
4. Warto napisać, gdzie w gildii magów można wziąć zadania. Jest tam trzech NPC, którzy dają misję, dobrze by było gdybyś zaznaczył gildię magów na mapie, napisał gdzie są NPC, którzy dają misje i pokrótce opisał na czym te misje polegają.
5. Ja bym napisała też u jakiego NPC mag może kupić czary, wymieniłabym nazwy tych najpotrzebniejszych, lvl od którego można je kupić i ilość pieniędzy, która jest potrzebna, żeby je kupić.
6. Co do misji u grabarza, na początku nie warto o tym pisać, bo za pierwsze misje nie dostaje się pieniędzy tylko exp. Ja bym poleciła początkującym zrobić misję u Piwosza w karczmie, bo u niego za przyniesienie tylko 10 plastrów miodu dostajemy sakwę z 15 srebrnikami, co spokojnie pozwoli na zakup ekwipunku i może też na część czarów.
Wszystko wyżej dodane. Co do grabarza to jego zadania nie są trudne, daja dużo doświadczenia na początku, jeśli zrobisz je na wyższym lvlu to nie poleci stosunkowo aż tak dużo.
__________________________________________________ ________

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Skillowanie i punkty nauki.
*PNy
2) Siła
1.Ja bym siły nie rozdawała, według mnie mag nie jest do bloczenia, jest postacią dystansową, więc na niskim poziomie nie potrzebuje jakiegoś mocnego ekwipunku. Myślę, że lepiej wydać PNy w mlvl niż w siłę, ale to tylko moja opinia, dobrze by było gdyby wypowiedział się jakiś mag o wyższym poziomie, bo nie wiem czy mam tu rację.
Moim zdaniem nie masz racji ale zgodzę się, niech ktoś "bardziej doświadczony " się wypowie
__________________________________________________ ________

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
*Skillowanie
1) Poziom Magiczny

1. Dodałabym mapkę jak dojść do Bekalelu i gdzie jest Rudawiec, gdzie i u jakiego NPC można kupić mikstury many po taniości.
2. Dodałabym informację od którego poziomu można robić uhy, sd, runy obszarowe. Tak czy siak mlvl moim zdaniem na niskim poziomie gdy jeszcze nie można robić run najlepiej wbijać po prostu expiąc.
2)Siła
1. Haubaka i Enta mogą przyzwać tylko elementaliści. Duchowny ani nekromanta nie mogą ich przyzwać, ale mogą przyzwać inne potwory, warto napisać jakie i od jakiego poziomu. Warto tu też wspomnieć o tym, że istnieją ryby, które zwiększają maksymalną ilość punktów many o kilka %, więc jeśli komuś brakuje nieco many do przyzwania silniejszego potwora, może sprawdzić, czy po zjedzeniu ryby będzie wystarczająco many, żeby go przyzwać.
Dodane aczkolwiek duchowni są głównie elementalistami i mogą przyzwać haubaka i enta a sami w sobie nie mają żadnych "ekskluzywnych" potworków
__________________________________________________ ________

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Promocje
1. Napisałabym o tym u kogo można kupić promocję, w jakiej gildii.
Dodane!
__________________________________________________ ________

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Subprofesje
1. Co do wyboru pierwszej subprofesji, nie powiedziałabym, że elementalista na pierwszą subprofesję to taki dobry pomysł, sporo czarów spontanicznych, które posiada wymagają statusu szlacheckiego, jak ktoś nie lubi siedzieć pod depo i klepać run, to raczej nie jest najlepszy wybór, ale dobrze gdyby wypowiedział się ktoś bardziej obeznany.
Zmieniłem na bardziej obiektywną sugestię , nie sugerując że elementalista jest lepszy
__________________________________________________ ________

Cytat:
Napisał Ememems Zobacz post
Ekwipunek
1. Dodałabym, że do tworzenia ładunków wymagany jest status szlachecki.

Zdobywanie doświadczenia
13-15
1. Dodałabym, że warto posiadać ze sobą nożyk/scyzoryk/sztylet i wycinać gruczoły.
15-~20/30
1. Ja bym dała jakąś mapę, na której bym zaznaczyła stację i respa krasnoludów. Napisałabym u kogo można wziąć misję na krasnoludy.
Dodane!
marekr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem