Zobacz pojedynczy post
Stare 13-11-18, 14:38   #16
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Moi drodzy,

Rozumiemy, iż część czy nawet w niektórych przypadkach większość graczy chciałaby wprowadzenia do gry legalnej wersji lighthacka, by w podziemiach było w 100% jasno (odsłonięty każdy fragment obrazu bez konieczności używania światła). Część z Was adresowała już te prośby wcześniej - nie jest to nowy temat - i dostała liczne odpowiedzi. Efektem tychże próśb było wprowadzenie wielkiego zaklętego płomienia, który moim zdaniem kompletnie rozwiązuje problem widoczności w ciemności. Długo się utrzymuje, ma duży obszar, jednocześnie przy nim efekty świetlne nadal działają tak, jak chciałaby tego administracja. To kompromis, który wypracowaliśmy wspólnie.

Cytat:
Ale jakby nie było ja nie postuluje za opcją że ma być super jasno (choć mogło by) ale przynajmniej żeby nie było zbyt dużej różnicy miedzy czarem a tam gdzie on już nie dociera
Czyli postulujesz to, by również bez użycia czaru widoczny był cały obszar okna. Nie chcemy wprowadzać takiego rozwiązania. By ułatwić Wam grę, wprowadziliśmy lepszy czar. Trudno teraz mówić o niewygodzie jego używania. Każda kolejna zmiana w zakresie regulacji jasności w kliencie będzie wbrew naszym założeniom, w których czar/pochodnia/inne przedmioty służą do odkrywania niewidocznych obszarów w oknie. W momencie, gdy tych niewidocznych obszarów właściwie nie ma, elementy te są bezużyteczne.

Cytat:
Spójrzcie na ankietę, którą znalazłam, wyniki mówią same za siebie, większość ludu woli grać przy 100% oświetleniu, czyli bez efektów świetlnych. Nie rozumiem czemu niektórzy twierdzą, że lighthack zabije klimat. Przecież jeśli ktoś będzie chciał poczuć ten klimat, a z pewnością znajdą się takie osoby, to ustawi sobie oświetlenie na 25% lub nawet na 0% i będzie latać z kryształami albo castować czar na światło. Dla mnie usunięcie lighthacka z klienta to jak usunięcie możliwości wyłączenia dźwięku, no bo przecież gra z dźwiękiem jest bardziej klimatyczna! Gracz lepiej się wczuwa jak słyszy klimatyczne krakanie wrony, chrumkanie warchlaka lub rozmowy npc! No błagam Was..
Droga Karmelio, gdyby Altaron kierował się "wolą większości". to dzisiaj byłby zupełnie inną grą - śmiało można stwierdzić, że bliższą większości OTSów - wysokie exp/h, pieniądze ze wszystkiego, sms shopy, zezwolenia na boty itp. Jeżeli damy graczom wybór - gra łatwiejsza czy trudniejsza (w opcji gry multiplayer), to jakby wyboru nie dać, ponieważ warunkiem dobrej rywalizacji jest rywalizacja na równych warunkach. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że przy wprowadzeniu pełnego lighthacka liczba graczy używających czaru światła spadłaby do ~10%. Podobnie po wprowadzeniu legalnych np. taskerów - kto poświęcałby godziny na ręczne łowienie rybek i smażenie krewetek, kiedy są gracze osiągający lepsze efekty w łatwiejszy sposób?

Podsumowując, moim zdaniem wszelkie dostępne ustępstwa w temacie oświetlenia zostały już poczynione. W nowym kliencie oczekuje na wdrożenie większy obszar światła, ale i on dojdzie do skutku.

Pozdrawiam,
Catthon
Catthon jest nieaktywny