Zobacz pojedynczy post
Stare 28-04-14, 12:15   #9
sebcio12
 
Zarejestrowany: Maj 2012
Postów: 57
Domyślnie

Według mnie ta cała miszmaszowość jest atutem altaronu. Piszesz o wielkich tytułach typu Gothic, Skyrim, a nawet trochę z innej beczki Gra o Tron. A czy tak naprawdę one są orginalne? W Gothicu były smoki i orki, wielki pająk zwany Śniącym (w 1 części), nekromanta który okazał się elementalistą (w 3 części). Skyrim, smoki, smocze dziecię, elfy (za długo nie pograłem). Gra o tron, dalej smoki, nomadzi, dużo odniesień do kultury wchodu. Przeczytaj to jeszcze raz. Wszędzie smoki więc o czym tu mówimy? Czy te gry naprawdę są orginalne. W każdej grze masz pierdyliard potworów z legend, mitologii itp. Tego nie zmienisz.

Altaron to polska gra i ma odniesienia do polskich legend, historii i kultury. Może właśnie na polskich legendach powinna się skupić. Byłby to orginalne, a odpuścić sobię nazwy z książek i filmów popularnych. Ale nazwy z polskich bajek, dlaczego by nie? Według mnie Altaron, choć jeszcze trochę mu brakuje, może stać się bardziej orginalnalny niż te wszystkie "wielkie" tytuły. Ma swój klimat. Wiem, niektóre grafiki są niedopracowane, ale cóż. Niech nasi "amatorscy" twórcy skupią się na fabule. A później będą "pieścić" grafiki.

Fabuła. No to kuleje. Ktoś powinien się za to wziąć i napisać książkę pt "Altaron" o drużynie altaronu (graczach), dzięki którym królestwo jest uratowane. Dobra może nie książkę, ale chociaż plan wydarzeń. Który wyprzedziłby wszystkie następne updaty. Wystarczy prosta metoda płatka śniegu. Jak przy pisaniu ksiązki. Początek (pojawienie się problemu), droga do rozwiązania, nagły kryzys, ostateczne rozwiązanie konfliktu. Mamy fundament, jakaś historia jest. Jeszcze 1 ale? Kiedy piszę się książkę nie można trzymać się początkowych założeń. Czyli o czym powinniście pamiętać to, to że przeszłość można zmienić. Do puki altaron nie posunie się znacznie do przodu, kiedy zmiana przeszłości może wpłynąć na cały szereg wydarzeń. Teraz mamy obóz szkoleniowy i tylko to związane z wojną. Jest to praktycznie wątek niezwiązany konkretnie z fabułą. Mała bitwa w wielkiej wojnie. Także myślcie i kreujcie historie. Nie przejmujcie się podstawami, które już gdzieś się pojawiły. Te 6 tomów "Początku wojny" to jest nic. Jak będzie trzeba dopisujcie tam nowe działy i zmieniajcie stare. To początek początku fabuły, a nasz Altaron to w końcu Beta test server :P

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę. Chronologia! W jakim czasie jest umiejscowiona nasza "przeszłośc - wieża alhemika". W trakcie wojny z abitańcami, przed, po? tak naprawdę czytałem trochę tych książek i nie wiem. Dlaczego zginą konstantyn? co tak naprawdę poszło nie tak w jego eksperymencie? Tereny elfów zmieniły się w bagna. Ja bym pociągną wątek pradawnych elfów, co się z nimi stało, bo bardzo mi się ten wątek podobał. To, że musieli uciakać i na ich terenach wyrosły bagna. Bardzo fajna sparawa. Wracając do chronologii. Król znikną. Ale kiedy? Ile lat temu? Kiedy tak naprawdę zaczęła się wojna. W jakim czasie Korwin zwiedził świat. Przed, w trakcie wojny?

Dalej. Miejsca? Pamiętacie moją mapkę z konkursu. Taka mapka powinna już istnieć dawno. Wszystko powinno być czarne na białym... gdzie jest w końcu ten ocen, archipelag Licor? Gdzie jest stolica? Inne ważne miasta i lokacje. Jak tak naprawdę wielkie jest królestwo Altaronu? Czy istnieją inne? Gdzie?

Bohaterowie. W Altaronie powinny pokazać się legendarni bohaterowie. Którzy prowadziliby fabułę naprzód. Najpierw powinniśmy o nich usłyszeć, później spotkać. Kto tak naprawdę uratował neolith? Stolica jest we władaniu abitańczyków. Także neolith to tylko prowincja. Czyli twierdza Akra to też nie jest główna twierdza altarończyków. Kim tak naprawdę jest namiestnik? Kim był kiedy rządy sprawował król. A gdzie jest królowa, ich dzieci? Wielcy generałowie, bohaterzy wojsk. Z innej beczki, abitańczycy. Przypłynęli z za morza. Ale po co? Kim tak naprawdę są... Kto ich poprowadził do zwycięstwa. Na pewno też mieli znakomitych przywódców. W końcu jak barbarzyńcy mogli pokonać, bardziej cywilizowane królestwo? Liczebność? No to by było zbyt proste... Na pewno ktoś im w tym pomógł. Jaka jest kultura abitańczyków, może pod płaszczem barbarzyńskich plemion jest coś więcej?

Przebudowa, to co wspomniałem. Może historie trzeba napisać na nowo? Lub odświeżyć.

Chronologia, bohaterowie, miejsce. Są to podstawy, fundamenty na których buduje się fabułę. Dotychczas nie widziałem miedzy nimi zgodności. Może już je macie, nie wiem tego. Dzielę się swoją skromną wiedzą.

Ostatnio edytowane przez sebcio12 ; 28-04-14 o 12:49
sebcio12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem