Temat: [odrzucone] Punkty PVP
Zobacz pojedynczy post
Stare 17-04-15, 20:55   #1
Kr92
 
Avatar Kr92
 
Zarejestrowany: Lip 2011
Postów: 364
Domyślnie Punkty PVP

Witam,

Oczywistą sprawą jest, że aktualny system punktów jest słaby, jak również system "żółtej" czaszki, może warto by nad tym pomyśleć.

W tym momencie faworyzowani są słabi niskopoziomowi gracze. Bardziej opłaca się średnio-poziomowa postać, z misjami i rozdanymi PNami niż mocna wysokopoziomowa.
Mając wysoki poziom dostaję za większość graczy po 3 punkty, więcej tracę przy śmieci, większość osób które mnie zabiją tracą tylko 1 punkt!
w tym układzie bardzo szybko można wbić powyżej 30 punktów i tracić bezpowrotnie skile (PNy) często kilkadziesiąt.
Wchodząc słabszym graczom na respawn mogę co najwyżej nasłuchać się obelg z ich strony i wyjść ze spuszczoną głową.
Łatwo zauważyć, że chwila zabawy i zaczyna się z tego robić non pvp, rozkładanie rąk z bezczynności.


Rozwiązanie w mojej opini?

-Przede wszystkim stała ilość punktów za nieuzasadnioną śmierć, musi być sprawiedliwość - 1pkt dla każdego,
-stałe straty po śmierci, niezależnie od ilości punktów do 30
-powyżej 30 pkt oznaczenie czerwoną czaszką oraz większe straty po śmierci.


Argumenty, że w tym systemie nowi-neutralni gracze nie będą mieli spokoju nie jest ok, w końcu świadomie wybierają server pvp,
również to, że mamy system wojny niestety się nie sprawdza,
wojna to gra taktyczna, oczywiste jest, że zawsze którejś ze strony nie będzie to na rękę.

Część starych graczy którzy cieszą się w tym momencie z uroków retro pvp w tibi, nie chce tu wrócić właśnie przez nie do końca dobry system punktów, oraz słaby balans na niższych poziomach, uważam, że na tą chwilę to powinno być priorytetem w kolejnych zmianach. Ewidentnie widać spadek aktywności graczy od startu, jeszcze trochę i sytuacja sprzed resetu się powtórzy.

Zapraszam do dyskusji,

Pozdrawiam!
Kr92 jest nieaktywny