Temat: Balans
Zobacz pojedynczy post
Stare 02-02-18, 09:47   #1
neilran
 
Avatar neilran
 
Zarejestrowany: Paz 2013
Skąd: Psiuu?
Postów: 676
Domyślnie Balans

Witam.
Odnośnie nadchodzącej aktualizacji i ew przekształcenia serwerów, warto by przedyskutować nad tym czy coś warto by zmienić.

Zaczne od tego że to dobrze, że zwiadowca został osłabiony mag ma przewage w dmg (czasem mi się wydaje że teraz zbyt dużą).
Nie jest przypadkiem tak że zwiadowca dostał za dużo nerfów naraz:
1. Sama tabelka ma niższe bonusy do punktowych obrażeń niż obszarowych.
2. Hape odes kpiro ma 1 strzał mniej.
3. Blokada skilla w stosunku do poprzedniej edycji jest najniższa dla zwiadowcy.
4. Buf prędkości mobów i zabranie hape odes najbardziej dotyka zwiadowce, bo ten do normalnych dmg potrzebuje utrzymać 3 kratki.

Ad 3. Zwiadowca zawsze miał te kilkadziesiat wiecej dista niż rycerz 1h/2h, to na low lvl była zbyt duża różnica, ale zrównanie skilla przy jednoczesnym osłabieniu tylu rzeczy jest dla mnie przesadą. Mag ma taką samą blokade mlvl, ale ten się lepiej skaluje z obrażeniami.

To normalne że zwiadowca wolniej expi od rycerza, czy maga. Ten pierwszy poświęca dużo czasu na skillowanie, a ten drugi łatwo pada, także nie oczekuje zrównania gry pod tym względem.

Druga sprawa to balans subprofesji.
Rycerz nekro alch ma kiepskie bonusy (obszarowe) i w przypadku duala bezużyteczne rago tote. Odsyłam do tematu Comuma

Nie wiem jak teraz jest z ryckiem ele alch, chyba nikt nie ma odwagi testować. Może w momencie gdy uhy się gorzej skalują, a hape tawis nie ma 30% bonusu, poty wyzdrowienia zyskują na znaczeniu.. Tylko czy one nie są przy obecnej sytuacji ekonomicznej zbyt drogie (także w produkcji). Uhy nic nie ważą, a są 2x tańsze, przy 40 mlvl+ leczą lepiej.

Nie grałem na tej edycjo rycerzem, ale z tego co wiem to trzeba coś zrobić, żeby haper rago rozwijało się stopniowo i żeby nie biło w pojedynczy cel tyle lub wiecej co odes rago. To czar przeznaczony dla blokerów, którymi można expić na fulldef, czyli brać 2 mobki więcej "na klate" (ale tylko takie, takie które biją głównie fizycznie).

Inna sprawa, jak sie expi z odes rago na określonych lvlach - fajnie żeby się tutaj rycerze z tej edycji wypowiedzieli.

Zwiadowca elementalista ma tylko krzaki, gdzie nekro ma najlepszy dmg z puginałów, niewidke, spowalniający strzał (to jest jeszcze?), dotyk śmierci.
Duchowny op leczenie, lustrzane odbicie, święty dotyk pomocny z bliska i odkrycie (jest?), nawrócenie (?).
Tu po prostu sie prosi o jakieś ciekawe skille, bo same krzaki to za mało które w pvp są łatwe do skontrowania, a w pve waste, przy takiej cenie many i innych aspektach obecnej sytuacji.

I nie mówcie mi że przecież moge grać duch ele itp. Każdą profesje trzeba przy balansie traktować oddzielnie, albo jako dodatek do alchemii.
__________________
"Jesteśmy tylko tym, czym jesteśmy w oczach Bożych i niczym więcej."

Ostatnio edytowane przez neilran ; 02-02-18 o 10:17
neilran jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem