Zobacz pojedynczy post
Stare 22-09-17, 16:41   #11
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Nazwa:  nieumarli.jpg
Wyświetleń: 739
Rozmiar:  139.7 KB

Z listu Catthona do Rohinama, czasy obecne

Drogi Przyjacielu,

Ludzie to jednak nierozumni są. Problem z nieumarłymi na świecie nie od dzisiaj, a jedyną receptą, jaką Twoi żołnierze znajdują, jest zabijanie. Zabijanie nieumarłych, gdzie w tym sens i gdzie logika – nie wiem. Przecież wiadomo, że wrócą, czasem nawet jeszcze silniejsi.

Ja znalazłem inny sposób, nad którym obecnie prowadzę badania.
Posłuchaj! Co by było, gdyby pochwycić wszystkie te zbłąkane dusze w sidła? Gdyby zamknąć je w jednym, wielkim więzieniu bez wyjścia, bez wody, bez światła, zapomnieć na wieki? Nie będą się odradzały, liczba nieumarłych dusz na świecie musi się zgadzać, a nekromanci nie są już tak potężni jak kiedyś, by na stałe przyzywać nowe dusze.

Widzę to tak. Kopiemy potężną jaskinię, daleko od miasta, najlepiej gdzieś na pustyni. Do jaskini prowadzi tylko jedno wejście - przez dziurę w sklepieniu, którą to dziurę zamyka potężna krata.

Rozsyłamy gończe listy, nagrody dla wszystkich, którzy przyprowadzą nieumarłego. Silniejsze oddziały wysyłamy po smoki i inne wielkie potwory. Każdego z nich wrzucamy do jaskini, a gdy wrzucimy wszystkie - murujemy wejście.

W teorii? Problem znika.

W praktyce? Jestem jeszcze w fazie testów, na razie na słabszych jednostkach, ale wygląda na to... wygląda na to, Drogi Rohinamie, że chociaż nie będzie łatwo, to się może udać!

Trzymaj kciuki! Będę Ci relacjonował moje badania. Kto wie, że po raz pierwszy na dłużej zaraza ta zniknie z naszego świata?

Twój uniżony sługa,
Catthon


Od autora: jeżeli moja praca zostanie uznana i wygra w konkursie, zrzekam się nagrody w postaci statusu. Niech przypadnie innemu graczowi.

Ostatnio edytowane przez Catthon ; 22-09-17 o 17:12
Catthon jest nieaktywny