Zobacz pojedynczy post
Stare 08-08-18, 09:42   #157
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

Cytat:
Napisał Happyde Zobacz post
Skoro padł pomysł kompromisu, który zadowoli jednych, nie krzywdząc drugich, jestem szczęśliwy. Potrzeba było 17 stron, nie wiadomo czego, byśmy się znaleźli w miejscu, w którym pojawia się radość na waszych ustach, czytając to co napisał Selbo. Skoro czysto teoretycznie miałby powstać serwer sezonowy, mam propozycje czysto teoretyczną.

Najlepszym rozwiązaniem było by nie mieszanie jednego serwera z drugim, bo nie widzę sensu przenosić postacie. Miałby powstać serwer dla zabawy, więc pamiętajmy, że zabawa też się kiedyś kończy. Jeśli ktoś ma chęć grania na zwykłym serwerze nie ma problemu zacząć już dzisiaj. Pomyślcie, że przenoszenie postaci, to kolejny problem dla naszej administracji. Tak więc, zacznę przechodzić do pomysłów.
Serwer, który miałby teoretycznie powstać, powinien mieć co sezonlosowe statystyki. Co by pozwoliło na uniknięcie monotonni i urozmaiciło by grę. Serwer posiadałby dwie składowe statystyki, pozytywne i negatywne, które były by kompletnie losowe jednak mogłyby na siebie oddziaływać (+/-), np.
a)Pozytywne - +50% expa, +20% loota, darmowe blessy
b)Negatywne - -25%expa, +10% obrażeń potworów, +5% straty expa przy śmierci

Oczywiście pozytywnych i negatywnych statystyk, mogło by być znacznie więcej. A system sam losowałby do np 3 statystyk (jednych i drugich) co te 3 miesiące. Dzięki temu, każda gra, będzie niby taka sama, ale jednak będzie się grało albo ciężej albo o wiele prościej.
Pytanie, co z tego wszystkiego będziecie mieli? Jak wiemy tego typu serwer były wyścigiem szczurów, więc jak jest i wyścig, to powinny być nagrody. Uważam, że nagrodą mógłby być jakiś przedmiot, dla osoby, która albo zabiła najwięcej gracz, uzbierała najwięcej złota, wbiła największy poziom... Kryteria są różne. Ważne by, ktoś czuł się doceniony za swój wkład w grę.
Pomysł, z sezonowym losowaniem powiedzmy 3 bonusów z puli wielu, bardzo mi się podoba, ale uważam, że w tej puli nie powinno być za bardzo negatywnych "bonusów", bo o ile np zmiana typu sakiewki x2 czy straty przy śmierci bez expa może być ciekawa, tak już -25% expa nie za bardzo, a przecież mamy zachęcić do rozgrywki a nie zniechęcić.
Z chęcią poczytam o innych bonusach, które by można było tak wprowadzić - jeśli nie uzbieramy ich przynajmniej 10 to nie będzie z czego losować. No i nie mogłyby za bardzo ingerować w sposób prowadzenia rozgrywki, bądź co bądź.
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem