Zobacz pojedynczy post
Stare 28-02-12, 20:29   #65
Attax
 
Avatar Attax
 
Zarejestrowany: Paz 2011
Postów: 400
Domyślnie

Wicked

Cytat:
Pozyskiwanie metali (przetop), przetapianie rud w sztaby (hutnictwo) to nie jest kowalstwo. Wiem, że tu może być inaczej, ale sama nazwa jednak ma jakieś znaczenie. Proponowałbym "metalurgia" czy coś takiego, bardziej z metalami, bardziej ogólnie.
+
Umiejętność uczenia się nowych receptur - takie trochę dziwnie wyglądające, tbh.
Wydaje mi się że za czasów barbarzyńców nie było hut jakoś kowale sami musieli pozyskiwać metal który później obrabiali. Oraz termin metaluriga wyklucza styczność z smoczymi luskami na których mi również zależy bo co jest lepszym materiałem na lekka oraz wytrzymałą tarczę jak parę smoczych łusek.

Cytat:
Mnie kole w oczy, że z mosiężnego pancerza dostajemy żelazo...
Te materiały które mielibyśmy pozyskać pokazałem tylko przykładowo ;)


Cytat:
Jakiś %, bo 100% robienie itemów to imho przesada spora. Po parunastu dniach od wprowadzenia będziesz miał zalew itemów, a moim zdaniem raczej jakaś trudność i losowość powinna być, coby te itemy faktycznie miały wartość.
Słuszna uwaga aczkolwiek szansa powinna zależeć od poziomu kowalstwa a przedmiot który nam nie wyjdzie bedzie można ponownie przetopić lub przekuć na materiały (oczywiście z dość sporą stratą).

Cytat:
Już lepiej zrobić, aby kowal mógł wykonać osełkę, której potem może użyć każdy. Prostsze, logiczniejsze i jakoś tak bardziej ogarnięte.
Można i nazywać to osełką byle by robić ja z np prochów wampira itp No a używać raczej bedzie jej rycerz bo mag nie naostrzy sobie różdżki :P no nie?

Cytat:
Receptury to są leków, dań czy innych rzeczy do przyrządzania. Do tworzenia prędzej dałbym "plany" lub jakieś "wzorce".
Plany - bardzo dobra nazwa.

Postaram się jeszcze dziś napisać coś o jubilerstwie czy tez krawiectwie, pozdrawiam.

Tak na przyszłość wszystkie nazwy, liczby podaje dla przykładu to jak wy to nazwiecie to już nie moja sprawa ( o ile ten pomysl ma szanse na byt)
Attax jest nieaktywny