Zobacz pojedynczy post
Stare 23-09-17, 16:04   #12
minotaur
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 4
Domyślnie



...Ponownie rozpocząłem poszukiwania informacji o tajemniczym mieście Raindar...

Długa i wyczerpująca droga doprowadziła mnie do obozu drwali. Odnalazłem tam przyjaznych ludzi, wśród których pewien starzec o imieniu Durbin, opowiedział mi opowieść o tajemniczym i koszmarnym mieście znajdującym się kilka dni drogi stąd.
Raindar założyło około dwustu osadników. Głównie byli to prości ludzie, znający się dobrze na uprawie ziemi i hodowli zwierząt, jednak wśród nich znaleźć można było również wyspecjalizowanych rzemieślników i ludzi uczonych zgłębiających wiedzę życia i śmierci. Ich ziemie obejmowały teren, na którym znajdują się obecnie zgliszcza miasta Raindar i drobne skrawki okolicznych wiosek. I tak po około 2 latach wszyscy członkowie społeczności miasta zniknęli. Byli tam jeszcze na początku lipca, a w październiku okazało się, że nie ma tam żywej duszy. Małe miasto złożone początkowo z kilkunastu domów i innych budynków gospodarczych, kompletnie opustoszało. Jedynie jeden z domów został doszczętnie spalony. Osoby, które później trafiły do miasta twierdziły, że wszyscy musieli zostać wymordowani przez Abitańczyków, jednak nikt nie odnalazł na to żadnych dowodów, prócz jednego spalonego domu- bardziej prawdopodobne jest to, że czyjś piec po prostu zanadto się nagrzał i dom stanął w płomieniach. Brak ciał, brak kości, ani jakichkolwiek śladów walk. Wątpliwa sprawa...

....i tak mijała pierwsza noc w obozie drwali. Starzec z powodu zmęczenia, przerwał swoją opowieść o zniknięciu pierwszych osadników tajemniczego Raindar. Z pewnością dalszy koniec historii dokończy jutro... Jednak już teraz w głowie kłębiło się wiele myśli. Co tam się wydarzyło? Oni po prostu zniknęli? Wszyscy... dwieście osób bez śladu? Teraz odpocznę, chociaż już wiem, że większość tego, co się tu dzieje, okrywa swego rodzaju zasłona ciszy...
... Za kilka dni ruszę do tego miasta, czy raczej do miejsca w którym jeszcze jakiś czas temu tętniło życie i przekonam się na własnej skórze co kryje to miejsce.

CDN...
minotaur jest nieaktywny