Temat: [wprowadzone] Runy.
Zobacz pojedynczy post
Stare 28-05-15, 14:33   #81
Mysliwy
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Postów: 9
Domyślnie

Nie chcę tylko krytykować, więc podam sugestię dotyczącą ceny.
Wg mnie koszt powinien wynosić: cena wyprodukowania run przez alchemika z podstawowymi bonusami i miksturami kupionymi w sklepie x 2.

Czyli:
Mała potka - 100pkt many - 50 md. (dane co do many z wiki)
Bonus alchemika - max. 46% (15 - podstawowy, 16 - bonus zależny od alchemii, 15 - bonus do mikstur produkowanych, zależny od alchemii)
Bonus niskopoziomowego alchemika to jednak zwykle ok. 20%, tym bardziej że obliczenia wykonujemy dla mikstur sklepowych. Gdyby mikstury były produkowane przez alchemika to byłoby jeszcze znacznie taniej.
Koszt pocisku - 300 many
Potka z podstawowym bonusem - 120 many

Obliczeń nie umieszczam, ale koszt produkcji to 2,5k za 100 pocisków, a więc runa w sklepie powinna kosztować 5k, ale + 1k za postackowanie.
W ten sposób mamy 1 MBP za 12kk (postackowany), co jest bardzo dużą ceną, niespotykaną na rynku. Runy robione zawsze są tańsze niż ta kwota, więc zawsze byłby na nie popyt. Jest to również w miarę rozsądna cena, która sprawia że kupowanie w ogóle ma sens.

Dodatkowo myślę że ożywi to troszkę rynek dotyczący stackowania. Bo myślę że ogromna ilość niskopoziomowych graczy będzie chciała postakować mbp runek za 1kk. Albo nawet kupić sklepie, stackować i sprzedawać.

Tak wgl. myślę, że ciekawie by było gdyby kupno miało formę zleceń tzn. należałoby zamówić runy z kilkugodzinnym, albo dobowym wyprzedzeniem.

Pozdrawiam
Mysliwy jest nieaktywny