Zobacz pojedynczy post
Stare 18-08-18, 11:34   #56
Obles
 
Avatar Obles
 
Zarejestrowany: Paz 2009
Skąd: Olimp
Postów: 2,176
Wyślij wiadomość poprzez Gadu Gadu do Obles
Domyślnie

No dobrze, chyba już czas na kilka słów moich przemyśleń.
Wybór alchemika jako drugiej sub-profesji w obecnym wydaniu tej klasy jest, z punktu widzenia czysto praktycznego, nieopłacalny z powodu utraty czarów jakie zapewniają nam pozostałe sub-profesje - co zresztą sami słusznie zauważyliście.

Podkreśliłem słowa klucze:
Obecne wydanie - gdyż teoretycznie wszystko można zmienić (muszę jednak liczyć czy poświęcony czas jest tego wart);
Czysto praktycznego - ponieważ dla kogoś, komu gra alchemikiem po prostu pasuje, nie będzie aż tak ważne, że utraci możliwość korzystania z pewnych czarów.

Powyższe właściwie zamyka klamrą w pełni cały obecny problem. Reszta to żonglerka cyframi i bonusami jedynie między duchownymi a nekromantami - sprawa banalna.

W moim mniemaniu, najlepiej by było z alchemii zrobić coś na zasadzie "fabuły pobocznej" - zadania dostępnego dla każdego, niezależnie od profesji i sub-profesji; poświęcony czas w tej dziedzinie skutkowałby po prostu możliwością wytwarzania coraz silniejszych mikstur a co za tym idzie redukcji kosztów gry i zwiększenie w sposób pośredni siły naszej postaci.
Po takiej zmianie limit sub-profesji ograniczony byłby do jednej i problem jest rozwiązany kompleksowo, niemniej takie rozwiązanie jest dość drastyczne i ciężkie do zaimplementowania (lub w ogóle nie możliwe) na globalu.

Jeśli więc rezygnujemy z rozwiązania całkowitego pozostają nam półśrodki a te nigdy nie zadowolą wszystkich i nie rozwiążą kłopotu a jedynie dodadzą kolejną łatkę do pozszywanego truchła systemów w grze.

Dochodzimy więc do 3 opcji:
  1. zmiany kosmetyczne % w obecnej tabelce;
  2. usunięcie obecnej tabelki i wprowadzenie bonusów pasywnych;
  3. któreś z powyższych lub ich kombinacja + dodanie czarów dla kombinacji alchemik-elementalista.

Jak wytłumaczyłem na początku żadna z tych opcji nie rozwiąże problemu. Każda zaś sprawdzi się dopiero już podczas normalnej rozgrywki. Opcja numer 3 zaś wiąże się z przynajmniej kilkoma dniami dodatkowych prac, podczas których musiałbym stworzyć czary i je przetestować. Nie chcę tyle czekać. Chcę włączyć serwer sezonowy do końca wakacji a najlepiej w przeciągu najbliższego tygodnia. Chcę sprawdzić czy to w ogóle wypali, jaka będzie frekwencja i zainteresowanie. Czy to wszystko to gra warta świeczki. By to zrobić nie muszę wprowadzać wielkich zmian w balansie, bo gra obecnie jest grywalna - i to mi wystarczy na ten moment.

Co więc? Nie wiem, decyzje podejmę w przyszłym tygodniu, ponieważ od poniedziałku ruszamy z Pregusią nad wprowadzaniem wszystkich ustaleń, które udało mi się dokonać do tego momentu. Zależnie od tego jak wszystko się ułoży oraz do jakich wniosków wspólnie dojdziemy, mając na uwadze wszystko co napisaliście w tym i innych tematach, podejmę decyzje, z którymi będziemy musieli żyć - przynajmniej w 1 sezonie rozgrywki ;).

I proszę - jaka by nie była - nie miejcie mi jej za złe!
__________________
To mówiłem ja, Selbo.
Obles jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem