Zobacz pojedynczy post
Stare 15-01-14, 19:36   #5
Dinoo20
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 462
Domyślnie

Według mnie poradnik dobry chociaż nie obeszło się bez błędów. Postaram się wymienić najistotniejsze błędy.

Błędy merytoryczne

Cytat:
45-75 Na tym poziomie proponuję Ci wybrać się na zachodnią stronę rzeki w Raindarze. Spotkasz tam sporą ilość truposzy, dwóch nekromantów, licze oraz kościeje.
Jeśli ten poradnik kierowany jest do graczy początkujących(a tak jest) to nie można pisać takimi ogólnikami. Mam na myśli to, że po zachodniej stronie Raindaru spotkamy również takie potwory jak Pokutniki, Kościane Smoki i kilka innych bardzo mocnych potworów. Warto byłoby w tym miejscu nadmienić, że nie polecasz nowym graczom zapuszczanie się dalej niż do pierwszego napotkanego widma.

Cytat:
10-20 Na początku proponuję expić na raindarze po prawej stronie rzeki, dobry exp oraz profit. Jeżeli nie mamy w ogóle pieniędzy to expimy z włóczniami, jeżeli jednak mamy pieniądze bierzemy łuk i zwykłe strzały.
Kolejnym expowiskiem na które możemy się wybrać są czerwie. Możemy także zajść na bandytów około 15 lvla i 50 umiejętności władania bronią dystansową. Szczególnie polecam tu bandytów na Ankardii.
Bandyci to jak dla mnie zły pomysł na tak niskim poziomie. Chodzi tutaj zwłaszcza o bardzo małą ilość punktów życia co przy spotkaniu z większą ilością bandytów i łowcami skończy się rychłą śmiercią początkującego gracza.

Drugim według mnie niedopatrzeniem jest nie wymienienie takich expów jak:
Gobliny na północ od neolith. Jest to niezwykle istotne expowisko ze względu na kamienie które przydadzą nam się w późniejszym etapie gry. Exp także jest dość przyzwoity jak na taki poziom. Trzeba jedynie wspomnieć o obozie orków do którego lepiej nie zaglądać na 15 lvlu.
Również dobrym pomysłem jest cmentarz w neolicie gdzie spotkamy niewielką ilość nieumarłych jednak ze względu na umiejscowienie można fajnie zarobić początkowe pieniądze na pierwszą promocje. Wystarczy zbierać gladiusy, łuskowe hełmy i scyzoryki lub robić loot bagi i zanosić do pobliskich sklepów.

Cytat:
75-100 Nadszedł czas, aby zacząć mordować smoki. Mając wzmocnione bełty...
Tutaj można było jeszcze wspomnieć o trollach na północny-wschód od neolith gdzie zwiadowcą można przyjemnie poexpić.
Również bagienne smoki nie są złym rozwiązaniem chociaż tutaj ciężko o jakiś zarobek.
W drużynie można próbować sił na mocniejszych rodzajach bandytów w obozie na zachód od neolith.

Cytat:
100-150 Wg mnie te poziomy są nacięższe do przebrnięcia dla zwiadowcy...
Na tym etapie gry chyba najlepszym rozwiązaniem są rekinołaki w bekalelu. Co prawda polecam poziom 120+ ale zachowując ostrożność możemy nawet na 100 dać sobie tam rade a o zarobek nie musimy sie martwić :)
Kolejnym dobrym pomysłem są hydry, najlepiej we dwóch zwiadowców. Exp jest dosyć dobry a drop to róznie.

Inne
Osobiście irytują mnie te ciągłe skróty "wg". Jakoś w niczym to nie pomaga a tylko psuje całość wypowiedzi.

Jest sporo literówek które jakoś tam wpływają na całkowitą ocenę poradnika.

Cytat:
Wg mnie te poziomy są nacięższe do przebrnięcia dla zwiadowcy, pierwszym expem który warto odwiedzić, są czarnoksiężnicy, których możemy znaleźć na Ankardii, oczywiście nie idziemy tam solo, musimy wziąźć jakiegoś drucha pod pachę, aby mieć szansę tam przeżyć.
Troche za długie te zdania. Przydałoby się więcej kropek ;d
__________________
"There is no force on Earth more powerful than the will to live"
Dinoo20 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem