Zobacz pojedynczy post
Stare 28-02-12, 15:55   #63
Wicked
 
Avatar Wicked
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Postów: 565
Domyślnie

Moje czepianie się będzie głównie natury drobiazgowej, bo taka ze mnie drobiazgowa bestia.

Cytat:
Kowalstwo :


Umiejętność pozyskiwania metali z broni
Umiejętność wykuwania uzbrojenia
Umiejętność przetapiania rud w sztaby
Umiejętność ostrzenia broni
Umiejętność uczenia się nowych receptur
Pozyskiwanie metali (przetop), przetapianie rud w sztaby (hutnictwo) to nie jest kowalstwo. Wiem, że tu może być inaczej, ale sama nazwa jednak ma jakieś znaczenie. Proponowałbym "metalurgia" czy coś takiego, bardziej z metalami, bardziej ogólnie.
+
Umiejętność uczenia się nowych receptur - takie trochę dziwnie wyglądające, tbh.

Cytat:
Z Mosiężnego Pancerza kowal mógłby uzyskać:
2-6 hartowanych stali
4-7 kawałków żelaza
1-3 kawałków mosiądzu
Mnie kole w oczy, że z mosiężnego pancerza dostajemy żelazo... ;)

Cytat:
Lecz do wykonania Pancerza Wojownika który ma tyle samo pancerza i wymaga taki sam poziom doświadczania lecz dodaje 3% do ilości życia potrzebowałby :
25 hartowanych stali
20 kawałków żelaza
15 kawałków mosiądzu
Jakiś %, bo 100% robienie itemów to imho przesada spora. Po parunastu dniach od wprowadzenia będziesz miał zalew itemów, a moim zdaniem raczej jakaś trudność i losowość powinna być, coby te itemy faktycznie miały wartość.

Cytat:
Ostrzenie broni :

Kowal potrafiłby naostrzyć sobie broń +2% do obrażeń na 2000 uderzeń broń ostrzyłby na specjalnym kamieniu pozyskiwanym z górskiego trolla
Już lepiej zrobić, aby kowal mógł wykonać osełkę, której potem może użyć każdy. Prostsze, logiczniejsze i jakoś tak bardziej ogarnięte.

Cytat:
Receptury :

Receptury wypadały by z Albitańczyków , Elfów , Inkwizycji , Cyklopów , Krasnoludów.
Oraz można by je kupić u trenera za punkty nauki
Receptury to są leków, dań czy innych rzeczy do przyrządzania. Do tworzenia prędzej dałbym "plany" lub jakieś "wzorce".
Wicked jest nieaktywny