Zobacz pojedynczy post
Stare 03-11-14, 19:12   #13
Mervakis
 
Avatar Mervakis
 
Zarejestrowany: Kwi 2011
Skąd: Katowice
Postów: 2,529
Domyślnie

Informacja o tym, że Idea zdobyła potężnego sojusznika pojawiła się jeszcze zanim dostrzeżono flotę - posiadali ją wszyscy członkowie Radosnej Kompanii, mówi o tym w swych dialogach Robin, który trochę obwinia się, że za późno doniósł o tym królowi. Abitańczycy przybywając do Ertany już mieli jasno określone kto jest ich wrogiem, a kto sprzymierzeńcem.

20:19 Robin: […] Gdy pogłoski o Wielkim Sprzymierzeńcu zaczęły się zgadzać z plotkami o obcej flocie gdzieś za linią horyzontu, udało mi się opowiedzieć o wszystkim dawnemu królowi. […]
20:19 Robin: […] Dołączyłem do wojska królewskiego, najważniejszej funkcji wojskowej. Zdecydowaliśmy o tajnym przymierzu z cynicznym władcą Ajsoru, czyli południowego księstwa. […]
20:19 Robin: […] Niestety, było już za późno. Rewolucja Idei się rozpoczęła niedługo przed najazdem Abitańczyków. Całe południowo wschodnie wybrzeże ogłosiło separację od Ajsoru. […]

Co do stepów to użyłem tylko porównania do baobabów... ;p Chodzi mi, że te stare praojce są dość okazałe i żyją tak długo jak baobaby. Nie jest to sawanna przed dżunglą, po której hasają nosorożce, żyrafy, itp. Kiedyś dawno temu były to zielone polany, ale nie są to też rozległe azjatyckie stepy, taki mix.
__________________
The bird of Hermes is my name
eating my wings to make me tame

Ostatnio edytowane przez Mervakis ; 03-11-14 o 19:45
Mervakis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem