Zobacz pojedynczy post
Stare 29-05-14, 22:31   #16
NinjaArabStrateg
 
Avatar NinjaArabStrateg
 
Zarejestrowany: Maj 2013
Postów: 54
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Jeszcze odnośnie tarcz - mógłbyś podać ich przybliżone wartości obrony pod wykresem, jak ktoś jest wzrokowcem, a z czytaniem ma gorzej i nie looknie głównego wykresu będzie myślał, że stalową tarczą się na dużym skillu będzie bronił lepiej niż bitewną. Akurat ten wykresik bez legendy nie przejdzie, w przypadku dmg jest wszystko oczywiste.
In progress...
EDIT: Zrobione!

Cytat:
Napisał cewix Zobacz post
Co nie zmienia faktu, że nie wyjaśniliście co z tymi brońmi 2h.
Ogólnie widać, że tabela 2h jest źle zrobiona, bo niby sokół blokuje się na 129 a burzyciel na 160, a widze po znajomym, że z burzyciela bije mocniej i to znaczaco pomimo skilla 2h 69 :).

Własnie sprawdziłem z kolegą i jednak styl walki nie zmniejsza/zwiększa dmg kosturu/rózgi
Prawdopodobnie też bonus 15% (nie 10% jakby co) nie działa też na kostury.
@Burzyciel vs Sokół
Przeczytaj ustęp w którym przyznaję się do kłamstwa, że jednak atak dodaje troche dmg. A podany przez ciebie przykład już tłumaczę:
Różnica ataku między sokołem a burzycielem to 6 (pewnie ze względu na siłę wpadnie jeszcze 1, więc 7). Atak powyżej zalecanego dodaje średnio 2 obrażeń - 7*2 = 14. Przypuszczam, że testy były robione przy najkorzystniejszych warunkach, więc na przykład necro-alchemik z mroku na wrażliwe (dajmy 20%). Dodatkowo dochodzi bonus za 2h (czemu wdg ciebie 15%, a nie 10%?): 14*1.4*1.1*1.2 = 26 obrażeń.
Jeśli gość ma 70 obrażeń, to przypuszczam, że średnio bije po 100. W takiej sytuacji 26 obrażeń to sporo (ok. 25% więcej).

@Różdżki i kostury
Bardzo proszę o informację jak wyglądał test i jakie są jego wyniki.
Dodanie ataku do różdżek implikuje, że dotyczy ich cała mechanika dotycząca ataku - stąd również styl walki. W Tibii różdżki korzystają z całkowicie innej mechaniki i dlatego styl nie ma znaczenia.
Jeśli faktycznie styl walki nie działa na różdżki w Altaronie prędzej przypuszczam, że jest to błąd aniżeli celowe zachowanie.


Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Czytam cyferki, %, wykresiki, zbity tekst to za wiele, Arabski Ninja jest ogarnięty, więc wie co pisze, zresztą jak coś jest nie tak to poprawia od razu. ;d
Ściana tekstu też mnie przeraża - nienawidzę ich, ale samo tak wyszło. Jak masz jakiś pomysł, żeby to przebić - jestem otwarty na propozycje.

Ostatnio edytowane przez NinjaArabStrateg ; 29-05-14 o 22:52
NinjaArabStrateg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem