Temat: Dyskusja nowy start
Zobacz pojedynczy post
Stare 17-07-17, 12:20   #43
909794
 
Zarejestrowany: Gru 2012
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mervakis Zobacz post
Bossy jeżeli będą częściej to i lepszych itemów się nagromadzi dużo i nie będą miały żadnej wartości.

Z jednej strony chcecie zmniejszyć expa/h, z drugiej zwiększyć bonusy expa w drużynie? Wtedy zmiany w hp piaskowych hydr nic nie dadzą, bo za sprawą bonusu się zrobi tyle samo expa. ;p

Co do składników, ich cen, itp. itd. -> jak zwiększam hp mobom, wydłuża się czas ich bicia, zwiększa się waste. Jeżeli nie będą mieli ludzie kasy to nie dadzą dużo za składniki.
1. Prawda, ale można zwiększyć np. 3-krotnie częstotliwość występowania bossów, zmniejszając 3-krotnie z nich loot (oczywiście z tych silniejszych, bo z poltergeistów nie ma sensu). Da to nie tylko więcej funu teamom, ale i szansę graczom niezrzeszonym w gildiach, żeby jakiegokolwiek bossa upolować.

2. Trzeba na tyle wydłużyć czas bicia potworów, żeby w drużynie z maksymalnym bonusem do expa (osiąganym np. przy 4 graczach, choć aktualne rozwiązanie z Tibii jest świetne) osiągi exp/h wynosiły jakieś 60% aktualnych, wtedy gracze solo będą mieli jakieś 35-40% aktualnej prędkości expienia, więc wszyscy będą szukać drużyny. Jakie tam mają być dokładnie procenciki za kolejnych członków drużyny i ile % hp więcej mają mieć moby - ni mom pojęcia, trzeba postawić jakiś serwer testowy i pobiegać solo i w teamach na różne expowiska żeby to wyszło w praniu.

3. I bardzo dobrze, nigdy nie lubiłem cen materiałów typu miodki, skrzydła i piórka. Świadomość tego, że na 10 lvlu mogę w 3 godziny zarobić tyle, że bez żadnego zbierania loota z potworów starczy mi do 40 lvla, zawsze psuła mi early game. Proponuję w tej kwestii dodatkowo zmniejszyć korzyści, płynące z robienia samodzielnie potów, tak żeby nie tylko mniejsza ilość gotówki skłaniała alchemików do oferowania mniejszej kasy za materiały, ale i mniejsze zyski, płynące z kucia potionów.

Poza tym:
- popieram osłabienie hape odes kpiro
- popieram położenie większego nacisku na pvp, choć moim zdaniem nie powinno być ono tylko dla zabawy - powinno być motywowane chęcią zysku. Stuprocentowe usunięcie blessów w pvp pewnie byłoby przesadą, ale można zmniejszyć ich skuteczność np. do 75%, jeśli chodzi o tracenie itemów.
- proponuję zmniejszenie ilości bezpiecznych respów kur, czyli takich, na których można wygodnie siedzieć 10 lvlami i co chwile relogać. Zostawiłbym może jeden taki resp blisko Neolithu (żeby nowi gracze mogli awaryjnie coś zarobić) i dodałbym możliwość zamieniania piór gryfa na kurze pióra u Korwina po odpowiednim kursie, co nie tylko uleczyłoby chorą aktualnie ekonomię na niskich levelach bez wpływania na rynek alchemii, ale i ożywiłoby wiecznie zapomniane respy gryfów na Ankardii
- lekkie przesunięcie blokad skilli magowi i zwiadowcy na ich korzyść (żeby zwiad po osłabieniu hape odes kpiro nie było kaleką poniżej 100 lvla)
- zmniejszenie ilości skrzydeł nietoperza, lecących z wampirów
909794 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem