Zobacz pojedynczy post
Stare 11-11-18, 22:42   #15
Ememems
Gość
 
Postów: n/a
Domyślnie



"Nie wszystkie karty graficzne są zdolne do rysowania efektów świetlnych wystarczająco szybko by Tibia działała płynnie. Jeżeli twój system działa z taką kartą graficzną, może być dobrym pomysłem dezaktywacja efektów świetlnych w celu zwiększenia ogólnej wydajności gry."
Myślę, że ten problem może dotyczyć również klienta Altaronu, otc, który był pisany na wzór Tibii. Teoretycznie powinna być jakaś różnica przy wyłączonych efektach, gdyż mniej efektów=mniej danych do przetworzenia i wyświetlenia=szybsze działanie klienta. Ale to już zależy jak programista rozwiąże tę kwestię, jeśli kod będzie napisany źle, nie będą zwalniane odpowiednie obszary pamięci, nadal będą wykonywane obliczenia, których mogło by nie być to różnicy żadnej nie będzie. Myślę, że pregusia wie o co mi chodzi.

"Jeśli wolisz grać w tajemniczym i ciemnym otoczeniu.. (..) Gracze, którzy raczej chcą widzieć wszystko w jasnym świetle (..)".
I to jest to. Nie wszystkim musi się podobać to samo. Są gracze, którzy lubią ciemności i klimat, innych ciemności irytują i sprawiają, że rozgrywka zamiast przyjemnością staje się udręką - szczególnie dla oczu. Nie wszyscy mają dobry wzrok, a wgapianie się w ekran, na którym mało co widać/oświetlenie nie jest odpowiednie powoduje, że wzrok szybciej się męczy i tym samym mniej czasu poświęca się na grę. Dlaczego nie dać graczom wyboru.. Lubisz mroczny klimat i oświetlanie sobie drogi hape hoxe eamo? - włącz efekty świetlne. Nie lubisz castować co chwilę czaru na światło, dziwne zielonkawe światło kryształu sprawia, że po dłuższym czasie bolą Ciebie oczy i zamiast czuć ten klimat, o którym tak wszyscy w kółko nawijają, czujesz, że zarówno Ty jak i Twoje oczy mają tego dość? - wyłącz efekty świetlne.
Spójrzcie na ankietę, którą znalazłam, wyniki mówią same za siebie, większość ludu woli grać przy 100% oświetleniu, czyli bez efektów świetlnych. Nie rozumiem czemu niektórzy twierdzą, że lighthack zabije klimat. Przecież jeśli ktoś będzie chciał poczuć ten klimat, a z pewnością znajdą się takie osoby, to ustawi sobie oświetlenie na 25% lub nawet na 0% i będzie latać z kryształami albo castować czar na światło. Dla mnie usunięcie lighthacka z klienta to jak usunięcie możliwości wyłączenia dźwięku, no bo przecież gra z dźwiękiem jest bardziej klimatyczna! Gracz lepiej się wczuwa jak słyszy klimatyczne krakanie wrony, chrumkanie warchlaka lub rozmowy npc! No błagam Was..