Zobacz pojedynczy post
Stare 22-05-14, 10:55   #126
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

Cytat:
Napisał bilsom Zobacz post
no czy taki balans się utrzyma dłużej to się zobaczy, bo od 3 lat przy każdym upie taki syf robią w tych profesjach i podprofesjach że należało by co upek robić nowa postać, bo nie wiadomo za co jest odpowiedzialna dana postać.
I z tym tutaj się zgodzę. Co up date był syf i profesja wyprzedzała profesję, a najlepsi w jednym byli nerfieni do bólu w drugim.

Obecnie rozpisany został pewien, nazwijmy to, 'wzór', na którym ma się opierać balans tych profesji. Obecnie balans został wprowadzony według tego wzoru po to, by w kolejnych aktualizacjach tego balansu nie zmieniać i by każdy wiedział co wybiera i miał tego pewność na dłużej.

Przyznam, że gdy ja wybrałem sobie moją pierwszą postać, to robiłem to według mojego własnego poglądu na to, jak powinno to wyglądać:
a) Wybiorę zwiadowcę, bo chcę uciekać przed potworami, być DPSem na grupowych polowaniach
b) Wybiorę elementalistę, by posiadać moc żywiołów
c) Wybiorę duchownego, by się lepiej leczyć

Co się okazało? Że zwiadowca:
a) jest lepszym blokerem niż rycerz
b) stoi w miejscu jak rycerz podczas polowania solo
c) leczy się tak samo jak inni (tapena nikt nie używał)
d) używa żywiołu jak inni (krzaki były bezużyteczne, a ładunki można kupić)

Obecny balans jest dużo bliższy intuicyjnym wyborom i o to chodziło. Wszystko jest w miarę logiczne.
Problem widzę w tym, że poszczególne mixy subprofesji czasem się znoszą i wykluczają (nekro ele ma mniejszy bonus do nekro od nekro alchema). To niestety trzeba doczytać i mocno się nad tym zastanowić przy wyborze subki.
Mam nadzieję, że kiedyś również to będzie proste i klarowne.
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem