Zobacz pojedynczy post
Stare 01-07-14, 15:16   #1
mortans
 
Avatar mortans
 
Zarejestrowany: Sie 2012
Postów: 46
Domyślnie Myśl o rycerzu - usystematyzowanie

Witam,
myślałem ostatnio o wojowniku w Altaronie i o funkcjach jakie pełni... no właśnie wojownik posługujący się bronią jednoręczna i tarczą ma blokować monstra (i dobrze mu to nawet wychodzi)... to dlaczego posiada te same czary (umiejętności) co wojownik używający borni oburęcznej ?... nie wspominając już o rycerzach, którzy korzystają z dwóch broni jednoręcznych (na dzień dzisiejszy taki wojownik w drużynie kradnie tylko expa - i nic więcej...). Moją propozycją jest ( już wcześniej w sumie o tym pisałem w jakimś temacie), aby do każdego stylu walki przydzielić inne czary i umiejętności. Niech wojownik z tarczą ściąga na siebie monstra i dobrze się broni , niech potrafi używać okrzyków dających drużynie bonusy to życia/skilli/poziomu magii (mniej więcej teraz tak działa "cain"), oraz niech wojownik z bronią jednoręczną skupia się na jednym celu i go atakuje (ale ściąga na siebie wszytko wokół).

Co do wojowników posługujących się bronią oburęczną... Moim zdaniem powinni mięć duże obrażenia (teraz tak jest - wojownik nekromanta z bronią oburęczną, obrażenia 1k), ale obrażenia obszarowe (tylko oni powinni takie zadawać z racji tego, że mogą zrobić potężny zamach i ranić wrogów wokół). Niech taki wojownik będzie miał czary takie, które można używać tylko podczas korzystania z borni oburęcznej.

Zaś wojownicy korzystający z dwóch ostrzy, powinni mieć umiejętności skupiające się na jednym celu ale zadając im potężne obrażenia. Myślę, że dobrą umiejętnością takiego wojownika mogło by być "otwarcie rany". Cel na, którym została ta umiejętność użyta np doznawałby spowolnienia lub wywołało by to u niego krwawienie (przez jakiś okres czasu otrzymywałby obrażenia fizyczne). W dodatku myślę, że kary do obrażeń dla takich wojowników są trochę zbyt duże. Co z tego, że bijemy bardzo szybko skoro nie trafiamy nasz cel... czyli w efekcie zadajemy dużo mniejsze obrażenia niż np z bronią jednoręczną. Można by było wprowadzić większy wpływ zręczności na kary w obrażenia ale zwiększyć minimalną karę, tak aby wyrównać wszystko.

Proszę o wypowiedzenie się administracji na temat mich przemyśleń.
__________________
"Potęga głupoty tak szybko nie zgaśnie
Pogaństwo współczesne - oto Polska właśnie."
Żywiołak - "Pogaństwo"
mortans jest nieaktywny