Zobacz pojedynczy post
Stare 11-03-14, 13:19   #78
Catthon
Lubię placki
 
Avatar Catthon
 
Zarejestrowany: Lis 2012
Postów: 2,264
Domyślnie

To może jeszcze ja się wypowiem, choć pewnie nic dobrego z tego nie będzie.
Wczoraj zebrałem opinię paru graczy (w sumie to jednego, a potem pocztą pantoflową się rozniosło i dostałem ich więcej).

Głosy wśród zwiadowców, z którymi rozmawiałem, rzeczywiście są podzielone. Rozmawiałem rzeczowo z ludźmi między 30 a 180 poziomem. To są wyniki tych rozmów, jak i moich własnych spostrzeżeń.

1. Możliwość uciekania z kpiro - większość zwiadowców lvl 10-180 uznaje tę zmianę za dobrą. Zwiadowca powinien być profesją dystansową, w miarę możliwości.

2. Wszyscy zgodnie uznają, że nowe kpiro czerpie za dużo many - koszty polowań wzrosły o 1/3, a biorąc pod uwagę, że zwiadowca już wcześniej wszędzie miał ciężko z kasą (polując solo), teraz będzie miał już koszmarne problemy z jakimkolwiek zarobkiem, nawet zbierając miedziaki.

Widzę już krzywe uśmieszki "jak to NAWET, przecież miedziaki po to są, by je zbierać". Problem w tym, że pozostałe klasy nie muszą tego robić, by wyjść na polowaniu na znaczny plus (mówię o efektywnym polowaniu solo bez szarżowania). Zwiadowca zaś musiał, by wyjść na zero i od czasu do czasu kupić blessy. To oznaczało exp/h znacznie mniejszy niż pozostali. Teraz exp/h jest jeszcze mniejszy (mylisz się Uiopek, ja biegając na wspomnianych przez Ciebie rekinach straciłem 40k/h, bo uciekający się COFA, a to przekłada się na większy czas biegania od potwora do potwora, koszty wzrosły o 1/3).

3. DMG z bliska został obniżony znacznie, praktycznie wykluczyło to zwiadowcę z polowań z bliska (czyli na szybszych lub paraliżujących mobach bijących w zwarciu). Tu głosy są podzielone. Część zwiadowców chce polować tylko w grupie (pytanie jaka część z nich zdobyła ten 150-200 poziom polując w teamach) i dmg nie robi im wtedy różnicy.
Część zwiadowców lubi polowanie solo, które już przed aktualizacją było widocznie mniej efektywne (mówię o poziomach poniżej tego 200) - w drużynie i tak robiło się zwiadowcą o 1/3 więcej exp/h niż solo, nawet na staminie.

Rozumiem chęć zaciągnięcia w ten sposób graczy do expienia w drużynie, drużyny wbrew narzekaniom złożyć się da. Problem jednak w tym, że zmiany zaczęły się od złego końca.
Pytanie, które samo się nasuwa, to dlaczego w pierwszej kolejności oberwał zwiadowca, zamiast znacznie przepakowanych rycerzy elementalistów czy magów tłukących solo smoki z obszarówek już kilkadziesiąt poziomów wcześniej. Co ja gadam kilkadziesiąt. Uiopek, który sam wyśmiewa tutaj pretensje do wprowadzonych zmian, chwalił się robieniem 500k/h rycerzem na rekinołakach. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie miał wtedy 60 poziomu.
Uiopku, czy Twoim zdaniem wprowadzone zmiany w ostatniej łatce balansują sytuację między klasami, czy zwiększają dysproporcje?

Takie zmiany powinny dotykać albo wszystkich, albo nikogo, bowiem prowadzi to tylko do zwiększenia dysproporcji pomiędzy graczami. Wiem, że kolejne zmiany zostaną wprowadzone w UP-Date. W takiem razie proponuję cofnąć zmiany w kpiro (szczególnie w dmg i manie) i poczekać z nimi do up-date, kiedy to podczas otwartych testów wszyscy gracze będą mogli sprawdzić, czy zmienione profesje są zbalansowane. Teraz panuje powszechne oburzenie, ponieważ jakby nie było zwiadowcy (w wyniku WCZEŚNIEJSZYCH balansów klas) stanowią większość h lvli, a jak już wspomniałem, tylko ich profesja została negatywnie dotknięta zmianami, mimo, że nie była najlepsza.

Jeszcze parę rzeczy.
4. Co do wyświetlania poziomów - wydaje mi się, że większości graczy nie przeszkadza to w za dużym stopniu. Przyzwyczają się. Znacznej części graczy zaś zmiana się podoba, mi również.

5. Nowy czar summonowania wydaje się być cokolwiek przepakowany, ponieważ niektóre z tych summonów są naprawdę potężne. To jednak prawdopodobnie okaże się dopiero, gdy magowie zaprzęgną je do pkowania.

6. Zmiany na respach bardzo mi się podobają. Idąc na ryzykowne potwory (porównywalne poziomem) trzeba mocno uważać. Polowanie staje się ciekawsze.

7. Event gracze oceniają pozytywnie, jeśli już dowiedzą się o co chodzi. Najczęściej informacja o tym o co chodzi w evencie roznosi się pocztą pantoflową od doradców do graczy, ponieważ z samego komunikatu trudno wywnioskować szczegółowe informacje. A że łatwiejszy kontakt z doradcami mają h lvle, to gracze na niskich poziomach są na z góry straconej pozycji. Zanim się połapią co trzeba robić i gdzie szukać, to h lvle obiegną już wszystkie respy. Proponuję informacje trochę uściślić.

Do graczy wspominających opłakaną skuteczność polowania na rekinołaki, które, choć niereprezentatywne względem innych respów, zostało wiele razy poruszone – zmieniła się mechanika, więc expienie też wymaga modyfikacji. Mi podczas uciekania exp spadł o 40k, czyli do 420k/h bez staminy. Metodą prób i błędów uzyskacie większą efektywność. Co do kosztów – to już inna bajka.

Pozdrawiam,
Catthon
Catthon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem