Zobacz pojedynczy post
Stare 01-06-14, 23:41   #78
Adrondil
 
Zarejestrowany: Maj 2014
Postów: 231
Domyślnie

Moja rozmowa z Pregusia

Cytat:
Napisał pregusia
1) odstep pomiedzy atakami bez dual wielda wynosi 2sec
2) odstep pomiedzy atakami z dual wieldem jest 2.5 raza mniejszy (czyli co 0.8 sec zdajemy hita)
3) dla dalszych danych bede zakladal czas ataku 30 sec - w tym czasie normalnie uderzymy 15 razy, dual wieldem uderzymy 37.5 raza
4) wartosc dmg jest liczona zgodnie z lizeniem dmg do normalnych broni
5) jesli uzywamy dual wielda to
a) jesli atk broni jest < 20 to dmg = dmg * 0.85 (to konieczne, aby ten styl byl wykorzystywany na licorze)
b) jesli atk broni >= 20, to dmg = dmg * (0.45 + (zrecznosc-120)/80 * 0.25)

czyli jak masz to 150 zrecznosci, to twoj dmg wynosi 0.55 normalnego dmg z tej broni. Biorac pod uwacze zalozenia czasowe, to (zakadamy ze kazdym hitem zadasz 10 dmg)
1) hity z normalnej broni - 15 * 10 = 150
2) hity z dual wielda - 37.5 * 10 * 0.55 = 206.25

takze dual wieldem bijesz wiecej.
Problem ze bijesz jak bijesz wynika z tego, ze skill 1h masz bardzo niski (raptem 73) co nie jest nawet polowa dostepnego skilla (to tak jak po staremu mniej wiecej bys mial 35-40)
Trenujac zrecznosc dobrze robisz, bo zmieniasz rozklad uderzen (w sensie ze bedzie on wiekszy), jendak twoje bazowe hity sa male dlatego nie widzisz roznicy.

Mam nadzieje ze wyjasnilem :>

Cytat:
Napisał Adrondil
Przepraszam bardzo, że piszę na pw, ale na forum nikt mi nie udziela konkretnej odp. Mianowicie jestem wojem dualem moje staty to 73 skill 1h. 80 siła. 148! zręczność, koszt wbicia ze 148-149 to 70 pnów, ja wbiłem to ręcznie i uważam, że jest to bardzo dużo, mimo to gladiusami biję o wiele mocniej niż 2 katanami, czy też 2 zaibatsu, zręczność wcale nie wpływa na dmg z nich bo miałem 100 zręki tyle samo biłem co teraz, coś jest nie tak z dualem proszę o konkretne informacje a nie tak jak to napisał mi 1 z adminów że kara jest 50-25% w zależności od zręczności, bo to guzik prawda, w praktyce hity są tak śmieszne, że nie da się grać dualem, z 2 gladiusami do końca gry mam chodzić?
Informacja ta jest niezbędna, nie wiem czy dalej opłaca mi się grać tym stylem.
robiłem test z graczem naf 110 skila 1h, 102 siły, 120 zręczności z katan bił po 10-20 a z zaibatsu wow aż 20-40, tak więc to jest porażka.
Z góry dziękuje i pozdrawiam, Adrinadil.
ciąg dalszy
Cytat:
Napisał pregusia
Chcesz to wstawiaj ;p
Nie od 150, a od 120

jak masz 120 zrecznosci to 0.45
jak masz 150 to juz 0.55 itd
wiec trenowales zrecznosc i tym trenowaniem osiagnales to, ze masz 10% wieksze obrazenia poprostu ;p

Cytat:
Napisał Adrondil
Tak, dziękuję bardzo za informację, czyli mam rozumieć że od 150 zręki dopiero większy dmg będę mieć?
Jeszcze 1 pytanko mogę to na forum wstawić? Ponieważ nie tylko mi ta informacja była potrzebna :)
Dziękuję, Adrinadil.
Adrondil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem