Zobacz pojedynczy post
Stare 23-09-17, 01:39   #1
ezzak
 
Zarejestrowany: Maj 2015
Postów: 126
Domyślnie Zbiór propozycji

Hej, pisałem na discordzie, napiszę i tu. Mały zbiór propozycji, które wpadły mi do głowy, postaram się, aby jak najmniej moich pomysłów dotyczyło balansu, raczej chodzi mi o atrakcyjność rozgrywki.

1) Leczenie

Wolniejsze skalowanie czaru "Tawis" dla mniejszych poziomów magicznych, szybsze przy wyższych. Leczenie na Altaronie jest wciąż mocno przesadzone na małych poziomach, które w przypadku zwykłego "Tawis" leczy w okolicach ~100 już po chwili spamowania czaru, z wyjątkiem wojownika, wyłącznie przez jego blokady poziomu magicznego. Maksymalną wartość leczenia osiąga się właściwie zaraz po kupieniu czaru.

Przywrócenie czaru "Wrek Tawis" (leczenie wojownika duchownego). Kiedy zaczynaliśmy pierwsze polowania z Legkanem, często decydowaliśmy, że to on będzie "blokerem", mimo iż gra magiem, ponieważ jego leczenie było ponad dwukrotnie mocniejsze, przy tym samym koszcie. Trend ten utrzymuje się przez dość długi czas, dlatego warto dla rycerza duchownego wprowadzić osobny czar leczący, przystosowany do jego blokad poziomu magicznego, jak i możliwości innych profesji.

2) Różdżki i obrażenia czarów

Mam propozycję, aby obrażenia czarów maga zależały nie tylko od poziomu magicznego, ale także od noszonej różdżki. Jestem złośliwym cebulakiem i denerwuje mnie, że pozostałe profesje muszą poświęcić najpierw długie godziny na zdobycie ekwipunku i umiejętności, a dopiero później mogą zacząć expić. Niech te skurczybyki też się męczą, skoro ja się męczę!

3) Potwory i łupy

W ramach aktualizacji zostały wzmocnione wszystkie potwory, łupy wielu z nich dostosowano do zmiany. Wciąż jednak są expowiska, na myśl o których wolę iść poskillować/zbierać miody/łowić/robić misje/... byleby się tam nie wybierać. Warto według mnie przyglądnąć się miejscom, które są omijane szerokim łukiem przez większość graczy, szczególnie jeśli nawet spora liczba online nie jest w stanie zachęcić nikogo do polowań na nich.

4) ManaTrain, MagicShop

Poniekąd sytuacja zmusza nowych adeptów gildii magów do wczesnego inwestowania punktów nauki w umiejętności, ponieważ nie posiadają środków, które mogliby przerobić na runy do późniejszego użytku. Rozwiązanie jest już w grze, jednak nie funkcjonuje, oto mój pomysł:

NPC Skupuje runy po cenie okazyjnej dla tworzącego (wychodzi na 0).
NPC Posiada domyślnie 0 run każdego rodzaju, może je nabyć tylko od graczy
Cena skupu/sprzedaży danej runy zależy od stanu posiadanego przez NPC
NPC Sprzedaje runy z marżą na poziomie 10-15%
Stan NPC nie zeruje się poprzez server-save i tym podobne


Zaczęłoby się opłacać sprzedawać/kupować runy, obecnie pewnie mało kto wie/pamięta o tej funkcji NPC.

5) Zamiana miejscami

Czary Odes Rago i Rago Tote powinny zostać zamienione wymaganiami poziomowymi (moje zdanie)


6) Zbieranie roślin


Gracz w zależności od poziomu zręczności powinien nie tylko częściej zebrać roślinę, również ilość powinna wzrastać, tak aby zbieractwo stało się sposobem na dodatkowy zarobek, a nie koniecznością na potrzeby kilku misji. Zdecydowanie obecny system jest nieatrakcyjny i pełni tylko funkcję kosmetyczną.
ezzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem